Skocz do zawartości

Wymiana deski rozdzielczej punto mk II


awruK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniał ktoś może deske rozdzielczą? Jeśli tak to prosze napiszcie od czego zacząć, gdzie deska jest przykręcona, na co uważać? z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no najpierw od tunelu , potem konsoli [to jest w manualach] i

> jedziesz dalej

Wiedze z manuali już sobie przyswoiłem, zauważyłem też mocowania deski przy szybie, chodzi mi o to czy deska przykręcona jest też na dole, czy trzeba to tej operacji demontować kierownice itd, itd. Jak mi się uda obiecuje że napisze manuala i udokumentuje go zdjęciami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiedze z manuali już sobie przyswoiłem, zauważyłem też mocowania

> deski przy szybie, chodzi mi o to czy deska przykręcona jest też

> na dole, czy trzeba to tej operacji demontować kierownice itd,

> itd. Jak mi się uda obiecuje że napisze manuala i udokumentuje

> go zdjęciami:)

musisz kiere sciagnac inaczej nie da rady. przy szybie deska jest mocowana na 3 sruby, zalozone zaslepki - 2 po bokach jedna na srodku. od spodu tez jest mocowana i napewno gdzies posrodku ale to bedzie wiadomojak wyjmiesz np panel srodkowy kieszien radia, licznik?? niewiem.gif

licznik i reszte takich duperek musisz wywalic

a poco wlasciwie ja wyjmujesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiedze z manuali już sobie przyswoiłem, zauważyłem też mocowania

> deski przy szybie, chodzi mi o to czy deska przykręcona jest też

> na dole, czy trzeba to tej operacji demontować kierownice itd,

> itd. Jak mi się uda obiecuje że napisze manuala i udokumentuje

> go zdjęciami:)

tak zdejmujesz kierownice odkręcasz kolumnę od nadwozia, i możesz ją jakoś sobie oprzeć/potrzymać przez kogoś, - przeła cznik zespolony możesz zostawić.

Odkręcasz 2 śruby z góry deski, po jednej z prawej i lewej strony i bodajże 2 za konsolą środkową, ale nie pamietam dokładnie.

Oczywiście wywalić musisz body kompa licznik, konsole środkową, nawiew środkowy... tyle ja pamietam, reszte może Adik, Yaboll i Gizio Ci dopiszą, bo oni tez rozbebeszali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz kiere sciagnac inaczej nie da rady. przy szybie deska jest

> mocowana na 3 sruby, zalozone zaslepki - 2 po bokach jedna na

> srodku. od spodu tez jest mocowana i napewno gdzies posrodku ale

> to bedzie wiadomojak wyjmiesz np panel srodkowy kieszien radia,

> licznik??

> licznik i reszte takich duperek musisz wywalic

> a poco wlasciwie ja wyjmujesz??

Kupiłem sobie od wujka punto mkII van 2001 przebieg 94 tys za UWAGA 2 tysiące. auto w idealnym stanie technicznym, jednak ma dość zaniedbane wnętrze, między innymi strasznie porysowana deske od strony pasażera (były wożone długie przedmioty). Aż serce mnie boli jak na nią patrze więc kupiłem nową nieporysowaną na allegro i w sobotę bede z nią walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to gratulacje

> maluch zadbany jest drozszy

Wiem o tym, problem był w tym że wnętrze miał zaniedbane i cały był oklejony, naklejek już nie ma a nad wnętrzem pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 śruby góra.

następnie 2 /4 przy pod nawiewami... kolejne 2 na dole deski po otworzeniu schowka z bezpiecznikami i po prawej pod zaślepką. Następnie kierownica, Kolumna. body... masa kabli które są pewnie poplątane screwy.gif i będziesz musiał je w najgorszym wypadku rozciąć a potem połączyć waytogo.gif

prosto schodzi, gorzej się składa... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już wiem co mnie czeka. Ile trwa cała "operacja"? 8 godzin starczy?

jak bedziesz miał kogoś do pomocy to na pewno i jeśli tym bardziej tylko deche wymieniasz - bo operacja na fotkach to była operacja pod tytułem wymiana nagrzewnicy.

Zrób sobie przed zdjęciem body jego foto na wszelki wypadek i wszelkiej druciarni co rozpinasz/rozcinasz/cokolwiek.... mogą sie przydać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> matko faktycznie masakra ale co się z tym działo

Quote:

Kupiłem sobie od wujka punto mkII van 2001 przebieg 94 tys za UWAGA 2 tysiące. auto w idealnym stanie technicznym, jednak ma dość zaniedbane wnętrze, między innymi strasznie porysowana deske od strony pasażera (
były wożone długie przedmioty
). Aż serce mnie boli jak na nią patrze więc kupiłem nową nieporysowaną na allegro i w sobotę bede z nią walczył.


smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz coś więcej o całej tej operacji.

> Z czym były największe problemy i koedy będzie manual?

> Pozdrawiam

Największe problemy były z kolumną kierowniczą. W końcu ją zdemontowałem.Wymiane robiłem sam z pomocą znajomych w najważniejszym momencie (demontaż starej deski i montaż nowej). Cała operacja zajeła mi 6 godzin. Manual napisze w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.