Skocz do zawartości

Czyszczenie kolektora ssącego w dieslu


misiu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w archiwum, ale nic nie znalazłem.

Pytanko takie, czy trzeba w dieslach a w szczególności X20DTL . Wczoraj jak zdjąłem rurę o dturbo to się przeraziłem jak zobaczyłem ile tam syfu w postaci czarnej mazi. Wiem, że to efekt działania EGRu i czy wyczyszczenie tego syfu coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w swoim czyściłem w związku z wymianą uszczelki kolektora.

Po otwarciu poprostu załamaliśmy się z mechanikiem. Czarna, twarda maź. Proponuję kup sobie dobry preparat do takiego brudu. Najpierw śrubokrętem wyciągaliśmy z grubsza, a potem tym preparatem. Najlepiej chyba byłoby zdjąć cały kolektor.

Może inni się wypowiedzą czy też mieli taki syf? U mnie przepuszcza chyba turbina i w związku z tym chyba ta maź w tym kolektorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio czyściłem u siebie i potwierdzam SYF jak Cholera !!! Na forum vectry http://www.forum.vectraklub.pl jest gdzieś manual jak to zrobić (po francusku niestety). A ten syf może też być z odmy, albo z turbiny, Ja zamierzam założyć jakiś filtr na odmę i się zobaczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz, nie zauważyłeś zużycia oleju>? może coś ci turbina

> przepuszcza i dlatego się syf robi (olej+temperatura)

Zużycie oleju jest - ok 2 litrów, od wymiany do wymiany (co 10000 -15000 km), dlatego chcę założyćfiltr na odmę i będę wiedział czy turbinka puszcza czy nie [mam nadzieje że nie ;P]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukałem w archiwum, ale nic nie znalazłem.

> Pytanko takie, czy trzeba w dieslach a w szczególności X20DTL .

> Wczoraj jak zdjąłem rurę o dturbo to się przeraziłem jak

> zobaczyłem ile tam syfu w postaci czarnej mazi. Wiem, że to

> efekt działania EGRu i czy wyczyszczenie tego syfu coś da?

W moim starym 1.7 DTL'u też tam jest kupa czarnego ,gęstego brudu. Przydałoby sie to wyczyścić ,ale troche sporo rozbierania frown.gif Myśle ,że przeczyszczenie powinno dać choć minimalnie zauważalny efekt. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak ci puszcza, bo skąd ten syf ? I to zużycie oleju

W sumie zuzycie nie jest az tak wielkie ale przy puszczajacej turbinie przy przygazowaniu leci z rury olej ... jak sie przylozy kartke papieru to widac ... ja tak mialem po uszczelnieniu turbo mineło

co do czyszczenia to ja wyjełem wszystkie kolektory (psia mac tego kto miejsce kolektorów i turbiny zaprojektował wink.gif ) i czyscilem starym sposobem czyli ropa pedzelkami szmatkami itp zaslepilem EGRa ...poki co nie mialem okazji patrzec jak to wyglada w ssącym ale mam nadzieje ze juz sie uspokoiło i jest w miare czysto

czolem

Oberon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne bo u mnie zuzycie jest praktycznie niezauważalne - bez

> dolewek między wymianami ,a w dolocie pełno syfu. W końcu pare

> lat już się to tam odkłada.

Mi sie lekko poci pod kolektorem olejem, patrzyłem w dolocie za turbo i tam tez jest, ale mechan od Trubo

powiedział ze to przez odme czasami wali jak sie przywali i zasśie sobie trochę.

Oleju dolewam 0,5 na 2000.

A co do tego czyszcenia, czy to coś daje, czy dac sobie z tym spokuj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też ostatnio czyściłem u siebie i potwierdzam SYF jak Cholera !!! Na

> forum vectry http://www.forum.vectraklub.pl jest gdzieś manual

> jak to zrobić (po francusku niestety). A ten syf może też być z

> odmy, albo z turbiny, Ja zamierzam założyć jakiś filtr na odmę i

> się zobaczy.

> Pozdrawiam

Na Vectra klubie kolega Ochman (który i tu pisywał) zrobił manuala z ładnymi fotkami z czyszczenia kolektora

>>Klikenmachen<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi sie lekko poci pod kolektorem olejem, patrzyłem w dolocie za turbo

> i tam tez jest, ale mechan od Trubo

> powiedział ze to przez odme czasami wali jak sie przywali i zasśie

> sobie trochę.

> Oleju dolewam 0,5 na 2000.

> A co do tego czyszcenia, czy to coś daje, czy dac sobie z tym spokuj?

Wcześniej (przed wyczyszczeniem), "kopa" miał dopiero od ok 2500 obrotów - było to strasznie odczuwalne, teraz jest znacznie płynniej i przy mniejszych obrotach - ja sobie chwalę to przeczyszczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też się zastanawiam nad przeprowadzeniem tej operacji,ale boje sie

> ruszać tych przewodów paliwowych,żeby nie zapowietrzyć układu

> Swoją drogą jeśli ten syf pochodzi od przepuszczającej

> turbosprężarki,to co się musi dziać w intercolerze

Ja swojego musiałem "kręcić" rozrusznikiem w sumie jakieś 5-8 min bo nie chciał zapalić... ;P, już myślałem że się dobrze zapowietrzył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też się zastanawiam nad przeprowadzeniem tej operacji,ale boje sie

> ruszać tych przewodów paliwowych,żeby nie zapowietrzyć układu

> Swoją drogą jeśli ten syf pochodzi od przepuszczającej

> turbosprężarki,to co się musi dziać w intercolerze

Intercooler można łatwo zdjąć i wyczyścić zwykłą benzyną, wlać poczekać aż się wszystko rozpuści i wylać, ewentualmnie powtórzyć.

A ja też chyba najbardziej to bym się bał zapowietrzenia pompy, bo już wydałem na regeneracje 3 kafelki, więc chyba zostawie tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie pompa wtryskowa nie była tym zachwycona.

> IMO odpowietrza się pompką podciśnieniową, bo takie kręcenie na sucho

> może ubić pompę.

Jak na przewodzie zasilajacym jest zaworek zwrotny to odkręcajac przewody do wtrysków paliwo z pompy się nie cofnie i wystarczy po zamontowaniu ze 2-3 obroty silnika na poluzowanym przewodzie przy wtrysku i paliwo leci.

Umnie nawet wymieniając przewody nadmiarowe pompa się nie zapowietrzyła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.