Skocz do zawartości

Zczytanie kodów


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do kolegów. Czy przy złączu 16-pinowym (kody czterocyfrowe) na początku zczytywania kodów jest jakiś kod informujący o rozpoczęciu procedury zczytywania?

Przy kodach dwucyfrowych jest to kod 12.

Ja u siebie próbowałem i nic mi nie wymigało. No chyba, że nie ma w pamięci żadnych zapamiętanych usterek niewiem.gif.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam pytanie do kolegów. Czy przy złączu 16-pinowym (kody

> czterocyfrowe) na początku zczytywania kodów jest jakiś kod

> informujący o rozpoczęciu procedury zczytywania?

> Przy kodach dwucyfrowych jest to kod 12.

> Ja u siebie próbowałem i nic mi nie wymigało. No chyba, że nie ma w

> pamięci żadnych zapamiętanych usterek .

> Pozdrawiam

nie ma , od razu ewentualnie wywala błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna możliwość, mało prawdopodobna, ale sprawdzić trzeba - pin 6 nie podłączony lub brak masy na pin 5. Żeby mieć pewność, że zworka jest dobrze założona, włóż zworkę, włącz zapłon i:

1. Podnieś maskę, powinieneś słyszeć pracę silniczka krokowego, który otwiera się i zamyka na maksa, przy okazji sprawdzisz, czy krokowiec działa

lub/i

2. Włącz silnik, kontrolka CE będzie migotać i wskazywać bogatą (świeci) i ubogą (gaśnie) mieszankę, w takt oscylacji napięcia na sondzie lambda. Przy okazji sobie sprawdzisz, czy dobrze pracuje ECM.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam astre z 97r, silnik x16xel, złącze diagnostyczne 16 pinowe. W moim kompie nie kasują się błędy po odpięciu akumulatora. Pozostaje tylko podpięcie pod kompa. Sprawdz sobie jak jest u ciebie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooo jak by kolega kiedyś był w okolicy stalowej woli to zapraszmy jest nas tu dwóch posiadających X14XE z tego samego rocznika. Dodatkow jesteśmy wyposażeni w laptopa i interfejs do opla może coś zaradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nooooooooo jak by kolega kiedyś był w okolicy stalowej woli to

> zapraszmy jest nas tu dwóch posiadających X14XE z tego samego

> rocznika. Dodatkow jesteśmy wyposażeni w laptopa i interfejs do

> opla może coś zaradzimy.

Dzieki za ofertę ale w Stalowej Woli byłem chyba raz w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.