Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

C16NZ ze stykowym aparatem zapłonowym jak...

Featured Replies

Napisano

Czy taki silnik z takim aparatem zapłonowym powinien odpalać od dotknięcia?

Mój odpala za 3-4 zakręceniem tz. przekręcam kluczyk i słyszę: wow,wow,wow,odpala. Bardzo chciałbym jeśli to możliwe aby rozruch silnika odbywał się przez tzw. dotknięcie.

Proszę o opinie posiadaczy C16NZ lub znawców tematu.

Napisano

> Czy taki silnik z takim aparatem zapłonowym powinien odpalać od

> dotknięcia?

> Mój odpala za 3-4 zakręceniem tz. przekręcam kluczyk i słyszę:

> wow,wow,wow,odpala. Bardzo chciałbym jeśli to możliwe aby

> rozruch silnika odbywał się przez tzw. dotknięcie.

> Proszę o opinie posiadaczy C16NZ lub znawców tematu.

Moj silniczek odpala identycznie jak Twoj, nawet rozgrzany, musi sobie troszke pokrecic, a wymienione sa swiece, przewody, kopulka, palec...chyba TTTM

pozdrawiam

Napisano

> Moj silniczek odpala identycznie jak Twoj, nawet rozgrzany, musi

> sobie troszke pokrecic, a wymienione sa swiece, przewody,

> kopulka, palec...chyba TTTM

> pozdrawiam

A guzik prawda. Mój po mimo że mam kopułke, palec, kable i swiece w opłakanym stanie- tragedia, pali od tyka, nawet jak kiedys były mrozy po 14*C po pracy o 6 rano, tyk i pali, tak samo na ciepłym... do przed wczoraj jak padł mi modół zapłonoy( jak sie nagrzeje silnik to musze czekac do ostygnieci modułu bo nie podaje iskr:( ( a koszt wymiany 130zl )

Pozdrawiam.

P.S zawsze zapalam na PB/ 98

Napisano

Mój taki sam odpala po wał-wał i pali a niemal brak kompreji na czwartym cylindrze a świece dwu elektrodowe zalane olejem czasami nie pali na wszystkie cylindry itp (silnik wymieniam w przyszłym tygodniu) mam juz nowy, stoi u szwagra w warsztacie. Jak będzie palił nowy po wymianie też napiszę.

Napisano

> wow,wow,wow,odpala.

U mnie tak jest na zimnym silniku, niezależnie od temperatury zewnetrznej smile.gif Jeżeli silnik jest nagrzany to jest wow,odpala zlosnik.gif A raczej: tadum,odpala zlosnik.gif Myslę, że to "tadum" to właśnie jest to Twoje "dotknięcie" bo trwa pół sekundy: "ta" to start rozrusznika, "dum" to odpalenie silnika. zlosnik.gif

I nie ma tu wplywu ani kopułka, ani palec, ani przewody, ani świece. Przed wymianą jak i po niej jest tak samo.

Pozdroofka

Napisano
  • Autor

U mnie Jak zimny to pali na dotyk, a jak sie rpzgrzeje to minimalnie dłuzej. Nie trwa dłuzej niz 3 sekundy.

Napisano

W kazdym razie u mnie silnik jest ok, kompresja ok, a i tak chwilke musi pokrecic...z odpalaniem przy dowolnej temperaturze nie mam zadnych problemow...a propos, kiedys mialem przez jakis czas dziwny przypadek i nikt nie mogl tego poprawnie zdiagnozowac...silnik na rozruszniku nie odpalal(i cieply i zimny), trzeba bylo pchnac by wal chociaz raz sie przekrecil (nie trzeba bylo silnika nawet na popychu odpalic...) i wtedy kluczyk w ruch i silniczek bez problemow zalapywal...po konsultacjach powstaly teorie typu padniete czujniki, cos z cewka i takie tam...w koncu pomyslalem konstruktywnie, zdjalem kopulke i wyjalem modul zaplonowy, co wiazalo sie z pewnym wysilkiem, bo kostki na module byly powaznie rdza przymocowane...po oczyszczeniu polaczen problem zniknal i juz sie nie pojawil

pozdrawiam

Napisano
  • Autor

> W kazdym razie u mnie silnik jest ok, kompresja ok, a i tak chwilke

> musi pokrecic...

U mnie jest to samo - silnik sprawny, wszystko wymienione a musi pokręcić oslabiony.gif

Myślę że przy aparacie stykowe TTTM

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> Mój taki sam odpala po wał-wał i pali a niemal brak kompreji na

> czwartym cylindrze a świece dwu elektrodowe zalane olejem

> czasami nie pali na wszystkie cylindry itp (silnik wymieniam w

> przyszłym tygodniu) mam juz nowy, stoi u szwagra w warsztacie.

> Jak będzie palił nowy po wymianie też napiszę.

Jak obiecałem, tak czynię. Po wymianie silnika, mam odpalanie na tzw dotyk, czyli przekręcam kluczyk puszczam a silnik już chodzi yay.gif.

Napisano

po zimowej nocy ok 0 C jest wow wow i odpala.

po zimowej mroźnej nocy jest wow wow wow wow odpala a nieraz trzeba pomóc gazem (incydentalnie) żeby utrzymał obroty

latem wow i odpala.

czy zimą czy latem do 2 godzin po jeździe bierze od razu,

PS mam nowy akumulator

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.