Skocz do zawartości

Jak zagospodarować wrak, który dostaję w rozliczeniu z PZU?


maras77

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Więc teraz proszę o porady jak legalnie mogę zagospodarować wrak - pozostałości po Lanosie po wypadku, które otrzymam od PZU.

Ustawa o recyclingu zmusza mnie do oddania do stacji recyclingu całej bryki i dopłaty za każdy kilogram niedomiaru.

Ale widzę, że ludzie, np SATAN sami utylizują wrak - jak go się wyrejestrowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Więc teraz proszę o porady jak legalnie mogę zagospodarować wrak -

> pozostałości po Lanosie po wypadku, które otrzymam od PZU.

> Ustawa o recyclingu zmusza mnie do oddania do stacji recyclingu całej

> bryki i dopłaty za każdy kilogram niedomiaru.

> Ale widzę, że ludzie, np SATAN sami utylizują wrak - jak go się

> wyrejestrowuje?

moze czesci sprzedac??? szyby,blacha itp. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprzedam części i co potem?

> Jak go wyrejestrować?

> Jak np sprzedać silnik oddzielnie, aby być w zgodzie z prawem?

ale silnik to już chyba jest traktowany jako normalna cześć np. jak klocki ? hmm.gif

edit: na na budę z papierami ktoś się zawsze znajdzie... wytną co trzeba wstawią co trzeba, poskładają i panie nówka nie śmigana zlosnik.gifzeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale silnik to już chyba jest traktowany jako normalna cześć np. jak

> klocki ?

> edit: na na budę z papierami ktoś się zawsze znajdzie... wytną co

> trzeba wstawią co trzeba, poskładają i panie nówka nie śmigana

Tyle, że bez uprawnień nie można rozmontować wraku - grozi za to grzywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy przerabiałem podobną sytuację...

1. Kupiłem rozbite espero na części, posprzedawałem to co umiałem i pozostałości sprzedałem kolejnemu gościowi, spisałem z nim umowę i wsio...

2. Ostatnio sprzedałem całą nubirę po dzwonie, która była własnością ojca... tak samo spisaliśmy umowę, z tą umową podeszliśmy do Wydziału Komunikacji zgłosić, że sprzedaliśmy auto, tak samo robisz w PZU i wsio...

Jak masz czas to dużo korzystniej jest wyprzedac auto na części, tyle że dobrze mieć ważne OC w tym czasie, chyba że spiszesz umowę na fikcyjną osobę i taką przedstawisz w ubezpieczalni, to co Ci zostanie tniesz i wywozisz jako zwykły złom...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek to IMO w przypadku orzeczenia szkody całkowietej aby być w zgodzie z ustawą ubezpieczyciel powinien wypłacać 100% wartości pojazu a właściciel być obowiązany do przekazania kompletnego wraku na złom. To co się dzieje teraz to zmuszanie do kombinowania. Jesli zaś ma być jak do tej pory, to rozliczenie powinno nastapić po końcowej kasacji pojazdu a ubezpieczyciel powinien pokrywać dodatkowo doplatę za brakujące kilogramy. No bo jakiż to problem z tonowego auta sprzedać np 300 kg co przy max stawce 10 za kilogram brakującej masy daje 3000 złotych. Wnioskując z wielu postów tego kacika jest to z reguły kwota jaką wylicza ubezpieczyciel jako pozostała wartość pojazdu. Tak więc poszkodowany w/g mnie wychodzi na 0 czyli jest stratny 3000 tysiące.

O kosztach samodzielnej pracy przy wymontowywaniu części też warto by wspomnieć.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ustawa o recyclingu zmusza mnie do oddania do stacji recyclingu całej

> bryki i dopłaty za każdy kilogram niedomiaru.

Ta ustawa mówi o pojazdach wycofanych z eksploatacji i tu powstaje wątpliwość -czy rozliczenie przez TU szkody w trybie szkody całkowitej powoduje konieczność wycofania pojazdu z eksploatacji? Jakos nie wydaje mi sie to tak oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta ustawa mówi o pojazdach wycofanych z eksploatacji i tu powstaje

> wątpliwość -czy rozliczenie przez TU szkody w trybie szkody

> całkowitej powoduje konieczność wycofania pojazdu z

> eksploatacji? Jakos nie wydaje mi sie to tak oczywiste.

i nie jest...

moja nubira np jest już zrobiona i jeździ po drogach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.