Skocz do zawartości

Glosniki do drzwi - Bravo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w koncu zamierzam zamontowac jakies normalne radio w miejsce oryginalnego 182. W samochodize obecnie mam jakies chyba oryginalne glosnki w drzwiach 6x9". Sa to chyba nawet jednodrozne. Nie graja one za specjalnie, bynajmniej z oryginalnym radiem. Gwizkow pod szyba nie mam nawet tam instalacji nie ma. teraz pytanie. Co zamontowac w te drzwi zeby jakos normalnie gralo. Czy ktos montowal cos nie drogiego a grajacego w miare normalnie.

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pozbywać się firmowego radia - bądź co bądź żadne inne tak ładnie w desce nie wygląda.

Sprawę rozwiązuje wzmacniacz (200,00 zł) i efekt jest taki, jak przy naprawdę wysokiej klasy radiu 1DIN.

Co do głośników - podstawa to wytłumienie przednich drzwi i zamontowanie dystansów z MDFu (24,00 zł na Allegro) - wtedy kupujesz zestaw odseparowany '16 (midbasy + tweetery) i cieszysz się dźwiękiem ok.gif

Zestaw '16 uzalezniony od kaski jaką chcesz na niego wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz pozbywać się firmowego radia - bądź co bądź żadne inne tak

> ładnie w desce nie wygląda.

> Sprawę rozwiązuje wzmacniacz (200,00 zł) i efekt jest taki, jak przy

> naprawdę wysokiej klasy radiu 1DIN.

> Co do głośników - podstawa to wytłumienie przednich drzwi i

> zamontowanie dystansów z MDFu (24,00 zł na Allegro) - wtedy

> kupujesz zestaw odseparowany '16 (midbasy + tweetery) i cieszysz

> się dźwiękiem

> Zestaw '16 uzalezniony od kaski jaką chcesz na niego wydać.

Wiem co masz na mysli bo taki zestawi mam zrobiony w clio

W brawo tak jak piosalem chce zeby cos gralo w drzwiach, bez zbednych ceregieli, wiec chodzi mi o ewentualnie firme jakiej glosniki kupc, bo na allegro sa jakies po 24zł, ale to chyba nie jest rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tak musisz zacząć od dystansów MDF, głośniki Phonocar + jedwabne

> tweetery to minimum co zaczyna grać na naprawde niezłym

> poziomie.

> Koszt ok. 119,00 zł.

Czyli zrobic przejsciowki z 6x9 na 13cm (cos takiego widzialem na allegro) i twekkery na deske - ok. Jak najlepiej puiscic kable do gwizkow , bo nie mam tam zadnej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli zrobic przejsciowki z 6x9 na 13cm (cos takiego widzialem na

> allegro) i twekkery na deske - ok. Jak najlepiej puiscic kable

> do gwizkow , bo nie mam tam zadnej instalacji.

oryginalne to 5x7... musisz je wywalić i kupić dystanse pod 16cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pakować w drzwi głośników współosiowych - to kompletne nieporozumienie.

W drzwiach montuje się midbasy - na podszybiu tweetery i efekt jest 5x lepszy.

Poza tym duża elipsa nie wejdzie w drzwi Bravy.

Zamawiaj dystanse i te Phonocary, które podałem.

Co do głośników Powerbass to zaczynaja się od 300 zł a w tym przedziale cenowym już jest w czym przebierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sensu pakować w drzwi głośników współosiowych - to kompletne

> nieporozumienie.

> W drzwiach montuje się midbasy - na podszybiu tweetery i efekt jest

> 5x lepszy.

> Poza tym duża elipsa nie wejdzie w drzwi Bravy.

> Zamawiaj dystanse i te Phonocary, które podałem.

> Co do głośników Powerbass to zaczynaja się od 300 zł a w tym

> przedziale cenowym już jest w czym przebierać.

w sumie tak, ale te 120 za Phonocary to jest niska bardzo cena, nie wiem jak z tym Philipsem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha .....temat na miejscu bo własnie jestem po weekendowym zakładaniu instalki car audio, troche sie na tym znam bo jestem elektrykiem i wszystko zrobiłem sam (postanowiłem nie wydawać dużo pęgi za tą przyjemnośc bo za 6m-cy sprzedaje bravolota), a więc najpierw kupiłem głośniki na allegro http://www.allegro.pl/item178118606_5x7_ford_mondeo_inne_fiat_bravo_brava_multipla_157.html i http://www.allegro.pl/item177066024_13cm_highend_germany_aluminiowy_2_way_speaker_8133.html ogólnie z przesyłką kosztowało mnie to 93zł te pierwsze oczywiśie w dzwiach a drugie na tył , następnie odkręciłem panele dzwiowe i folie zabezpieczające w desce rozdzielczej wymontowałem radio , wykręciłem przednie siedzenie pasażera i tylna kanapę z oparciem , zrobiłem wiązke kabli na tył i przód..........

na tył poszły wiązki: głosnik prawy 2x1,5 , lewy 2x1,5, zasilanie wzmacniacza(opcja przyszłościowa) 2x4mm i kabel 4x0,75mm ekranowany do przesyłu sygnału do wzmacniacza, na przód to samo co na tył głośników, w miejsce tweeterów (na desce)nic nie wkładałem, wiązke kładłem od panelu radiowego do wentylatora nagrzewnicy , a następnie do pierwszej zaślepki od progu , następnie po przez próg, boczny do tyłu samochodu, pod tylną kanapą rozdzieliłem wiazki na prawą strone i lewą a kable zasilające i sygnałowe zostawiłem zwinięte pod kanapą...... przód wiązek przepuściłem przez przeloty , osłony gumowe wprost do dzwi ........ wymontowałem stare orginalne głośniki , te owalne co kupiłem zamontowałem na dystansach zrobionych przezemnie wszystko uszczelniłem i wygłuszyłem mata bitumiczną to samo z lewej strony , te mniejsze głośniki 13 umieściłem z tyłu w orginalne przygotowane miejsca na bokach półki.........podsumowanie:

gra zajebiście za tak małą cenę , nie spodziewałem się ........(radio kenwood 4x45W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tzn, sluchales na zywo ?

Tak.

Te dystanse do Forda nie są lepsze z prostego powodu - nawet duża elipsa (nie mówiąc o małej) nie zagra tak jak '16 ... zestaw '16 + tweeter (nawet słabszego producenta) to już wogóle inna bajka.

Więc rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. Napiszę jak zamontuję. Ale jak podałem co chce kupić na przód

> (głośniki współosiowe) to mnie zlinczowali na towarzyskim

wiec nie kupuj smile.gif tylko odzielny zestawik, jak bedziesz mogl sie przekonac gdzies czy u siebie w roznicy w jakosci i scenie dzwieku, to juz nigdy wiecej nie pomyslisz o wspolosiowych, cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiec nie kupuj tylko odzielny zestawik, jak bedziesz mogl sie

> przekonac gdzies czy u siebie w roznicy w jakosci i scenie

> dzwieku, to juz nigdy wiecej nie pomyslisz o wspolosiowych,

Miałem okazję i sprawdziłem. No i jak dla mnie tej super druzgocącej różnicy na korzyść zestawów odseparowanych nie ma. Więc.....

Zresztą - głośniki już kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem okazję i sprawdziłem. No i jak dla mnie tej super druzgocącej

> różnicy na korzyść zestawów odseparowanych nie ma. Więc.....

To (bez urazy) nie wiem gdzie masz uszy smile.gif

Nie ma wogóle czego porównywać - we współosiowych wysokie tony na wysokości nóg znaczają, że wogóle ich nie usłyszysz.

Bas ... wiadomo, że głośnik wysokotonowy we współosiowych zabira powierzchnię głośnikowi niskotonowemu i ogranicza (niweluje) sporą część jego pasma - wiec oczywiste że sam midbas zagra dużo lepiej.

Do tego dodaj różnicę klas (producenta) głośników i masz różnicę, którą i głuchy jak pień Wojewódzki usłyszy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To (bez urazy) nie wiem gdzie masz uszy

> Nie ma wogóle czego porównywać - we współosiowych wysokie tony na

> wysokości nóg znaczają, że wogóle ich nie usłyszysz.

> Bas ... wiadomo, że głośnik wysokotonowy we współosiowych zabira

> powierzchnię głośnikowi niskotonowemu i ogranicza (niweluje)

> sporą część jego pasma - wiec oczywiste że sam midbas zagra dużo

> lepiej.

> Do tego dodaj różnicę klas (producenta) głośników i masz różnicę,

> którą i głuchy jak pień Wojewódzki usłyszy

oj chyba nie masz racji kolego .....wszystko zależy od jakości i irmy głośnika .........można najlepszą podróbę porównac ze zwykłą firmówką , to i tak firmówka bedzie grała lepiej .....takie jest moje zdanie na ten temat ........tyle jest teraz firm głośników ze est w czym przebierać , a czy współosiowe czy nie to juz kwestia gustu , kasy , i rozwiązań technicznych samochodu jak i głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy współosiowe czy nie to juz

> kwestia gustu , kasy , i rozwiązań technicznych samochodu jak i głośnika

I tu nie masz racji kolego - wszystko zależy tylko i wyłącznie od miejsca, w którym ma być głośnik.

Jeśli są to drzwi i wysokość nóg - nigdy w żadnym warsztacie Car Audio nikt nie wsadzi Ci tam głośnika współosiowego wink.gif

Jeśli chodzi o same głośniki - zgadzam się, najtańszy firmowy głośnik zagra lepiej od każdej podróbki idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu nie masz racji kolego - wszystko zależy tylko i wyłącznie od

> miejsca, w którym ma być głośnik.

> Jeśli są to drzwi i wysokość nóg - nigdy w żadnym warsztacie Car

> Audio nikt nie wsadzi Ci tam głośnika współosiowego

> Jeśli chodzi o same głośniki - zgadzam się, najtańszy firmowy głośnik

> zagra lepiej od każdej podróbki

dopra dojdzmu do kompromisu .........u mnie zajebsie graja współosiowe , a w kwesti gustu to nie lubie gwizdków na wysokosci ucha bo wychodzac z samochodu nic nie słysze oprócz szumów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu nie masz racji kolego - wszystko zależy tylko i wyłącznie od

> miejsca, w którym ma być głośnik.

> Jeśli są to drzwi i wysokość nóg - nigdy w żadnym warsztacie Car

> Audio nikt nie wsadzi Ci tam głośnika współosiowego

strasznie się wymądzrzasz a jesteś zwykłym jeleniem któremu wszystko wcisną w warsztacie nie tylko car audio....

> Jeśli chodzi o same głośniki - zgadzam się, najtańszy firmowy głośnik

> zagra lepiej od każdej podróbki

i tak wszystko robią skośnookie ryżojady a ty jarasz się firmówkami...oczywiście jakość wykonania ma tutaj kolosalne znaczenie ale i twierdzenie że "każda firmówka...tratatata..." to bzdura na resorach.....dla naiwnych. Przykładem niech będzie instalacja kol. krzyke która rozkłada wiele droższych firmówek (od razu napiszę że nie słyszałem owej instalacji ale słyszałem te głośniki w innym aucie i grały naprawdę rewelacyjnie)...głuchy tez nie jestem bo gra/m/łem na instrumentach klawiszowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli twierdzisz, że głośniki 3 drożne w drzwiach zagrają lepiej niż

> zestaw odseparowany?

gdzie tak twierdzę??

chodzi o to żeby nie popadać w skrajności i miech choć trochę zdrowego rozsądku. a nie ślepo wierzyć w to co próbują nam wcisnąć na każdym kroku.

btw. wszystkiego najlepszego.... 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie tak twierdzę??

> chodzi o to żeby nie popadać w skrajności i miech choć trochę

> zdrowego rozsądku. a nie ślepo wierzyć w to co próbują nam

> wcisnąć na każdym kroku.

no nie każda firmówka zagra dobrze, niektóre serie dobrej firmy też są nie udane...

Jeśli chodzi o głośniki 3 drożne to są tańsze od odseparowanych i grają gorzej drugi argument za tym, żeby ich nie stosować do drzwi jest taki, że nogi nie mają uszu dla tego montuje się tam nisko tonowe, bo tony niskie są inaczej słyszalne, wysokie powinny być skierowane w stronę głowy słuchacza

> btw. wszystkiego najlepszego....

wielkie dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu nie masz racji kolego - wszystko zależy tylko i wyłącznie od

> miejsca, w którym ma być głośnik.

> Jeśli są to drzwi i wysokość nóg - nigdy w żadnym warsztacie Car

> Audio nikt nie wsadzi Ci tam głośnika współosiowego

> Jeśli chodzi o same głośniki - zgadzam się, najtańszy firmowy głośnik

> zagra lepiej od każdej podróbki

Mam dziwne wrażenie, że jakby podjechały 2 auta to nie rozpoznałbyś tak łatwo (na słuch) gdzie jest zestaw odseparowany a gdzie nie.

Ja mam z tyłu (i z przodu też będę miał) głośniki trójdrożne i grają naprawdę nieźle.

Ale nie ma się co kłócić. Każdy ma swoje zdanie. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam dziwne wrażenie, że jakby podjechały 2 auta to nie rozpoznałbyś

> tak łatwo (na słuch) gdzie jest zestaw odseparowany a gdzie nie.

Dlaczego tak sądzisz?

Miałeś w bravie odseparowany i nie widziałeś różnicy czy tylko Ci się tak wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie każda firmówka zagra dobrze, niektóre serie dobrej firmy też

> są nie udane...

> Jeśli chodzi o głośniki 3 drożne to są tańsze od odseparowanych i

> grają gorzej drugi argument za tym, żeby ich nie stosować do

> drzwi jest taki, że nogi nie mają uszu dla tego montuje się tam

> nisko tonowe, bo tony niskie są inaczej słyszalne, wysokie

> powinny być skierowane w stronę głowy słuchacza

> wielkie dzięki

powiem tak że oczywiście umieszczenie dodatkowych głośników w osi głośnika głównego zmniejszy trochę jego skuteczność w porównaniu do głośnika który nie ma dodatkowych głośników i to nie podlega dyskusji...czysta fizyka ot co, ale twierdzenie że głośnik np. 3 drożny wcale nie gra czy gra beznadziejnie to lekkie przegięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem tak że oczywiście umieszczenie dodatkowych głośników w osi

> głośnika głównego zmniejszy trochę jego skuteczność w porównaniu

> do głośnika który nie ma dodatkowych głośników i to nie podlega

> dyskusji...czysta fizyka ot co,

zgadza się waytogo.gif

> ale twierdzenie że głośnik np. 3

> drożny dostanie wcale nie gra czy gra beznadziejnie to lekkie

> przegięcie.

dla nie wymagających głośniki 3 drożne są dobre, każdy ma inne wymagania i nie ma sie o co kłócić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego tak sądzisz?

> Miałeś w bravie odseparowany i nie widziałeś różnicy czy tylko Ci się

> tak wydaje?

W Bravie nie miałem, ale słuchałem takiego zestawu w Focusie. I wcale mnie nie powalił.

Wydaje mi się , że zwykłe głośniki współosiowe mi starczą. Dlatego takie kupiłem. Poza tym jakies te tweetery na podszybiu mam wink.gif

Jak będzie jakiś spot i się zjedzie trochę BBM-ów to posłuchamy różnych zestawów i zobaczymy jakie są duże te różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko że do wytworzenia fali dźwiękowej wykożystywana jest powierzchnia membrany a w przypadku głośnika wielodrożnego współosiowego jest ona pomniejszana o powierzchnię którą zajmuje trzpień/oś głośników dodatkowych......ale powierzchnia ta to około 2-3cm2 co w porównaniu z powierzchnią całkowitą głośnika np. 16cm (średnicy) jest bardzo niewiele i skuteczna powierzchnia głośnika jest pomniejszona tylko o tę którą zajmuje trzpień.....to nawet nie jest cm na obwodzie głośnika.......

Oczywiście jak by był taki sam głosnik tylko bez dodatkowych wysokotonowych (jak kupił kol. krzyke) to bym go wolał zamiast wielodrożnego, a to tylko ze wzgledu że tweetery mam na podszybiu i w drzwiach sa mi zbędne.....ale na tył to jaknajbardziej wielodrożne.......a co niech pasażerowie też mają więcej pasma..... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Widze ,że toczą sie tu spory.Kolega sie zna to może doradzi.Mam taki oto wzmaciacz link i takie radyjko link.W tej chwili grają tylko takie glosniki link oraz tuba magnata srednica 30cm moc 300/600w.Nadszedł czas żeby rozbudowac ten system.Zastanawiam się jak podlączyć zestaw z przodu.Ma być to zestaw odseparowany oczywiscie + wygłuszenie drzwi.Czy zmoskować wzmacniacz i kupić jakiś mocniejszy zestaw?Jeśli tak to jaki ,tak do 600pln.Czy pozostawić glośniki z tylu w pólce podpiete pod wzmacniacz i podpiac dodatkowo przednie do wzmacniacza?.Albo podpiac pod wzmacniacz <mostek>tylko przednie a te z tylu jako wspomagające będą podpięte pod radio?No i co z subem?Chcę zmienić na skrzynie.Ale jaki głośnik to tego wzamka?Da on rade coś pociągnąć?A tube sprzedam.Za dużo miejsca zajmuje.I chyba gloscnik 10cali a nie 12.A moze sprzedac ten wzmacniacz i kupić 2 oddzielne.Jeden do zasilania przodu a drugi do samego suba?Wtedy potrzebny bedzie kondensator?Mile widziane wszyskie pomysłypiwo.gif ufff ale namachałęm... rotfl.gifsleeping_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Widze ,że toczą sie tu spory.Kolega sie zna to może doradzi.Mam

> taki oto wzmaciacz link i takie radyjko link.W tej chwili grają

> tylko takie glosniki link oraz tuba magnata srednica 30cm moc

> 300/600w.Nadszedł czas żeby rozbudowac ten system.Zastanawiam

> się jak podlączyć zestaw z przodu.Ma być to zestaw odseparowany

> oczywiscie + wygłuszenie drzwi.Czy zmoskować wzmacniacz i kupić

> jakiś mocniejszy zestaw?Jeśli tak to jaki ,tak do 600pln.

ten wzmacniacz powinien uciągnąć bez problemu dobry przód, tył i sub

Też mam 5 kanałowy tylko firmy ground zero

podpinasz normalnie przód pod przednie kanały, na te głośniki co masz w półce ustawiasz tylko wysokie tony i podpinasz pod kolejne dwa kanały a bass daje Ci sub.

Z subem też sobie powinien poradzić, ma w końcu te 180W więc z jakąś 200-300W nie będzie problemu

Zestawik do przodu to może jakiegoś DLS-a

Tak w ogóle to jakiej muzyki słuchasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej to techno,czyli raczej szybki bas.czasem jakieś czarne rytmy z głebokim basem aż ciary chodzą po plecach grinser006.gif.A jak zmostkuje wzmaka to bede miał 2 x 100 rms a tak to 4 x40w rms +120rms na suba.MOze tak lepiej?No i nadal nie wiem jakie głośniki na przód frown.gifA ten tyl po radio skoro wysokie maja tam grać?Jak sądzisz?A jaki sub?ja miłuje się w alpine.Dobre mają woofery?Ktoś z tu obecnych stuka np czymś z serii R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm powiem ci z doswiadczenia kolegow z klubu...

co do suba to: cerwin vega ale drogi, budzetowy to PowerBass na pewno

cos kolo 500 to na pewno Rocford Fosgate

dobry tez Polk Audio

moze ktos sie lepiej zna niz ja smile.gif to dobrze gra u kumpli i sa zadowoleni, i preferencje muzyczne maja podobne do twoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmmm powiem ci z doswiadczenia kolegow z klubu...

> co do suba to: cerwin vega ale drogi, budzetowy to PowerBass na pewno

> cos kolo 500 to na pewno Rocford Fosgate

> dobry tez Polk Audio

> moze ktos sie lepiej zna niz ja to dobrze gra u kumpli i sa

> zadowoleni, i preferencje muzyczne maja podobne do twoich

Bogaty nie jestem ale kupuje sprzęty z wyższych pułek.Wychodzę z zasady lepiej raz kupić coś porządnego niż oszczędzić i żałować.A jakie modele?po ile wat?robić mostek czy nie?i dziś rano mnie zastanowiłą jeszcze jedna sprawa.Mianowicie mam 3 wyjscia RCA w czym jedno to sterowanie subem.Można ustawiać siłę stukania basu oraz przełączać jakieś tam fazy głośnika niskotonowego.Tymi kanałąmi leci tylko bas z radia a pozostałymi normalny.Jak to podłaczyć skoro wzmak ma tylko wejscia na 2 pary?Jedno wyjscie leży mi zbedne.Jakby kazało mi kupić drugi wzmacniacz hmm.gif A moze te dwa sygnalu połaczyć w jeden?można tak?i wtedy będę miał sterowanie subem i mocniejsze wyjście na końcówkach rca z radia grinser006.gifNie wiem czy zrozumiale napisałem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strasznie się wymądzrzasz a jesteś zwykłym jeleniem któremu wszystko

> wcisną w warsztacie nie tylko car audio....

Panowie - proponuję skupić sie na problemie, a nie na obrażaniu się nawzajem. Jak macie sobie coś niezwykle "ważnego" do powiedzenia - używajcie privów, gg, maili itd.

My się na kąciku LUBIMY - nawet, jak się czasami ze sobą nie zgadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najczesciej to techno,czyli raczej szybki bas.czasem jakieś czarne

> rytmy z głebokim basem aż ciary chodzą po plecach .A jak

> zmostkuje wzmaka to bede miał 2 x 100 rms a tak to 4 x40w rms

> +120rms na suba.MOze tak lepiej?No i nadal nie wiem jakie

> głośniki na przód

jeśli chcesz przeznaczyć z 600zł na przód to przydało by się zrobić mostek na przód bo głośniki będą raczej wymagające wink.gif

popatrz na car audio było tam dużo tematów na temat zestawów na przód

> A ten tyl po radio skoro wysokie maja tam

> grać?Jak sądzisz?

przydaloby się je pod wzmacniacz ponieważ lepiej nimi wysterować wzmacniaczem...

Jeśli pójdą przez nie niskie tony to ciśnienie wywołane przez suba nie pozwoli im pracować ponieważ będzie ich membranę wypychać do góry

> A jaki sub?ja miłuje się w alpine.Dobre mają

> woofery?Ktoś z tu obecnych stuka np czymś z serii R?

na car audio kilka osób chwali sobie alpine, do szybkiego basu to raczej 10" był by najlepszy

Ja nic nie będę polecał bo nie testowałem głośników więc nie wiem który jak gra, jedynie opinie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.