Jump to content

DamU

użytkownik
 • Content Count

  2221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

226 Przezacny kompan

About DamU

 • Rank
  kierowca

Profile Information

 • Name
  Damian
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  WWW
 • Car
  ASX
 • Motorcycle
  SR 50 & XR125L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. DamU

  F1 sezon 2021

  Bogatemu to się i byk ocieli 😁 Ale miał fuksa.
 2. Jeżeli byłbyś w stanie znaleźć wymiary tych zaworów to bez problemu znajdziesz firmy dorabiające. Z drugiej strony i tak głowicę będziesz miał na stole to raczej nie powinno być problemu z pomiarem.
 3. Znam dwa przypadki pożaru komina i w obu komin nie nadawał się do użytku. Potrzebne było frezowanie + wkład. Koszt ok 3000 zł. Jeden był gaszony, drugi nie. Ten drewniany strop, jak jest izolowany od "wylotu z pieca"? Kombinuję czy dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie lekkiej izolacji jak w kominku np folia izolacyjna + płyty silikatowe. Ta folia wywinięta wewnątrz komina izolowałaby również od wody. Trzebaby sprawdzić jaką temperaturę wytrzymuje taka folia. Strzelam że z 1500. U mnie w kominie systemowym nie ma odprowadzenia wody. Zbiera się ona poniżej wyczystki i odparow
 4. Ludzie mają biznesy typu mobilna myjnia parowa. Poszukaj u siebie w okolicy, zadzwoń i zapytaj. Ostatnio widziałem ich w akcji na TVN Turbo. Robili starą Rav4 ze smrodem psa. Za całe auto wzięli 150 zł.
 5. No z tym skojarzeniem to walnąłeś Wprawdzie mi bardziej kojarzy się z Czechami niż z Polską... ale Izrael 🤣😂😁
 6. DamU

  Kurnik

  Ja bym spróbował z technicznym olejem lnianym. Kupowałem na Allegro.
 7. To zdaje się ten numer części: 03L145100 Wklep w google. Jest też zestaw naprawczy. W Twoim wypadałoby zmierzyć czy pompuje bo to narazie teza. I sprawdz też wąż łączący pompę z serwem (ale jak po kilku razach jest 👍 to raczej nie to).
 8. Albo pompa podciśnienia bo zdaje się mowa o TDI
 9. Zastrzeliłeś mnie teraz. Nie zwracałem na to uwagi zatem raczej nie ma tragedii. Inna sprawa, że autko to zabawka i nie ujeżdżam codziennie, zatem tuż po aplikacji mogłem nie jeździć. Jak jest jakiś smród to chwilę po zastosowaniu. Pamiętam jak kiedyś CC robiłem tym w warsztacie to wypsikali nawet kolektor i wtedy trochę waniało. Nie miałem styczności z Krown ale widziałem jakiś filmik reklamowy i skojarzyło mi się to właśnie z Rust Check. Skład środka a co za tym idzie smrodek oczywiście mogą być różne.
 10. @sherif W 20 letnim SC stosuję co roku Rust Check Przykładowa aukcja Efekty są zadowalające. Jest też wersja do profili (bezbarwna i bardziej rzadka).
 11. Rozpocząłbym od czyszczenia EGR. Wyciągnięcie go to 5 śrub z czego 2 upierdliwe bo od dołu.
 12. To teraz jeszcze nam powiedz czy ciągnie lewe powietrze z serwa czy nie. Odpowiedz też sobie. Czy w związku z połączeniem serwa z dolotem i opisanymi przez Ciebie objawami awarii hamulców oraz problemami z obrotami i odpalaniem, powodem może być serwo? To jest forum internetowe i możemy pomóc radą. Pewne działania musisz podjąć sam lub zdać się na mechanika. Tymczasem robi się telenowela.
 13. Serwo jak najbardziej. Wyżej była już mowa o nieszczelnościach w dolocie.
 14. Zakładam, że to sterownik IAW 59F One dość często padają. Nie słyszałem jednak, żeby wówczas silnik normalnie pracował. Tu opis typowych objawów: Klik klik Jeżeli jednak to wina kompa to nie ma co dramatyzować bo za ok 200 zł kupujesz inny ze ściągniętym immo i wio. Pytanie ile sobie mechanik policzy.
 15. DamU

  Ślepy czy co?

  Zdecydowanie, ale ... Sięgam pamięcią do moich przypadków dość "ciasnych" wyprzedzań. Po prostu zdarzały się. Jedno nawet takie, gdzie mogę powiedzieć, że kierowca wyprzedzanej przeze mnie Fiatem 126 p ciężarówki uratował mi tyłek dzięki przyhamowaniu. Jeżeli z przeciwka trafiłby się taki sam dureń to zdarzenie jak w filmie gotowe. To teraz niech pierwszy rzuci kamień kto nie zrobił podobnej głupoty. To nie żadne usprawiedliwienie, ale to co napisał @Polarny ma działać na wyobraźnię. Nie, że zdążę tylko czy gdy ten z wyprzedzający z przeciwka też zdąży.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.