Jump to content

Dark_Knight

użytkownik
 • Posts

  70168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  177

Dark_Knight last won the day on July 21

Dark_Knight had the most liked content!

Retained

 • Mgielny Rycerz

Profile Information

 • Płeć
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Dark_Knight's Achievements

Reliant Robin Space Shuttle

Reliant Robin Space Shuttle (19/19)

 • Addicted Rare

Recent Badges

25.3k

Reputation

 1. Z leasingami wszystko jest łatwiejsze. No i auto za darmo.
 2. Koncepcja PV mi się generalnie podoba tylko nie uważam, żeby koniecznie należało je akurat na samochodach umieszczać.
 3. Mam wrażenie, że jestem dość reprezentatywny w tym temacie, mając za sobą setki kkm dieslami (bez łódek, tu się nie znam). Brudny pistolet trafił mi się może kilka razy w życiu na tysiące tankowań. Ale i temu można zaradzić na co najmniej kilka sposobów: - od roku 2020 należy tankować w rękawiczkach jednorazowych - tankuję głównie na Shellu (to może być przyczyna tego, że problem mnie nie dotyka) - tam obsługa nalewa więc albo Ci naleje albo i tak wyczyści pistolety żeby samemu się nie brudzić - pistolety paliw premium są czyste bo rzadziej używane i przez klientów w krawatach
 4. Cóż za sarkazm. Bo byłoby to głupie. I tak oto ten wątpliwy zaszczyt przypadł Tobie. Właśnie kupiłem kolejnego. Na razie jesteś żywą przestrogą przed elektrykami bo pamiętam Cię z forum z czasów zanim kupiłeś elektryka. Męka z dieslami nic w porównaniu z tym, co z Tobą się stało.
 5. Bierz Merca, zrobisz sobie super oglądalność dzięki filmom nakręconym w serwisie.
 6. 1kW/m2 to tyle ile do Ziemi dociera ze słońca. Biorąc pod uwagę, że mamy jednak atmosferę, zjawiska pogodowe i to, że nie każdy mieszka na równiku to szacuje się średnią rzędu 300W/m2. I to bez strat, parkowania w cieniu budynków, drzew czy na parkingach podziemnych. 8h światła słonecznego masz wyłącznie latem i wyłącznie przy sprzyjających warunkach. Do tego powierzchnia samochodu musi być aerodynamiczna (inaczej stracisz na oporach i cała pozyskana energia w piach), więc zakładanie ekspozycji całego samochodu na światło słoneczne jest bardzo dużym (i nieuzasadnionym) optymizmem. W związku z powyższym można optymistycznie przyjąć, że auto efektywnie wykorzysta jakieś 2-2.5m2 swojej powierzchni przez 5h dziennie przy mocy paneli 200W/m2. Daje to okrągłe 2,5kW przy dobrej pogodzie latem oraz poniżej 1kW lub nic przy złej pogodzie zimą. Brzmi tak obiecująco, że sam nie wiem gdzie bym mógł pojechać mając taki nadmiar energii.
 7. To udawanie że nie rozumiesz trochę męczące jest. Oczywiście że Yaris za 20k będzie lepszy niż Audi za 20k do kręcenia się wokół komina. Porównanie nr 1. I oczywiście znajdziesz mniej Yarisów z dużym przebiegiem niż Audi, bo raczej mało kto kupuje Yarisa do latania w trasy. Porównanie nr 2. Jeśli nie widzisz różnicy między tymi porównaniami opartymi o inne kryteria to chyba nie ma sensu kontynuować dyskusji. Oho, z A4 zrobiło się A6 a z 300kkm zrobiło się 400kkm żeby tylko pasowało do wyliczeń. Spoko, ale w cenie Audi z przebiegiem 300kkm kupisz Mondeo z przebiegiem 200kkm. I kolejne 100kkm te Mondeo przejedzie taniej i mniej awaryjnie. Źle zrozumiałeś to na pewno. W cenie Audi z przebiegiem 300kkm możesz kupić inne, nowsze auto z przebiegiem 150kkm. I te auto od dnia zakupu przejedzie więcej kilometrów bez awarii oraz zrobi to taniej niż te Audi.
 8. 90% spotkań robię zdalnie. Ale te akurat by się w tej formie nie sprawdziły. Muszę jednak czekać na wymianę baterii.
 9. Ja nie mam nic przeciwko elektrykom ale mój sposób korzystania z samochodu wyklucza ich użytkowanie w sposób, który nazwałbym nieuciążliwym. Z wymianą baterii problemy by znikły a ja jeździłbym elektrykiem bardzo chętnie. Ale jeśli ja teraz jeszcze pracuję a wieczorem chcę być w hotelu 500km stąd, jutro po porannym spotkaniu zrobić kolejne 600 i wieczorem odbyć jeszcze jedno to nie tylko elektryk, ale nawet hybryda czy benzyna byłyby upierdliwe z uwagi na zasięg. Mając elektryka nie miałbym najbliższego weekendu albo pracował o połowę mniej efektywnie. Już sama jazda na drugi koniec kraju żeby odbyć dwu-, trzygodzinne spotkanie jest mocno nieefektywna a co dopiero gdyby miała ona trwać kilka dni. Oczywiście wtedy poleciałbym samolotem i cały zysk z nieemitowania CO2 w postaci spalin szlag by trafił. Niech wreszcie zrobią elektryki z wymianą baterii a postawie sobie takiego pod domem. Na razie jednak jego miejsce będą zajmowały diesle.
 10. No, jeśli nie widzisz różnicy w przeznaczeniu auta między klasą D a klasą B to ja nie mam pytań. Sam wyżej podałeś przykłady. Po ich weryfikacji już Ci się one nie podobają i oczekujesz kolejnych? Mi wystarczy Cruze vs. Astra i Mondeo vs. Audi. No, ja to chyba jestem ostatni, którego można posądzić o jakieś uprzedzenia względem premium-niepremium. Nie udowadniam że jest bardziej trwały, lecz że zrobienie nim kolejnych kilometrów po tym jak już ktoś zrobił 100 czy 200 pierwszych kkm będzie kosztowało mniej. A sam zakup w zakładanym budżecie pozwoli mieć auto z mniejszym przebiegiem początkowym co też się przekłada wprost na koszty eksploatacji.
 11. Ja miałem diesla 150KM, 4x4 i prawie wszystkie możliwe wypasy, ze szklanym dachem włącznie. Zupełnie inne auto.
 12. Zapomniałeś, że akurat Audi jest w innej klasie samochodów, która charakteryzuje się większymi przebiegami. Nikt nie kupuje na trasy Cruza ale Audi już owszem. No i zapominasz, że te auta robią dużą część swoich przebiegów jako nowe, gdy są w leasingach i pracują. Gdy trafią do Polski jeżdżą już raczej wokół komina z przerwami na naprawy. Przykład Audi był więc mało trafiony, bo konkurentem Cruze'a jest właśnie Astra. Nadal to nierówna konkurencja bo Astry kupują floty a Cruze'y dziadkowie ale porównanie do Audi A4 to już absurd zupełny. W porównaniu np. z Fordem Mondeo już takich różnic nie ma.
 13. Mam telefon wart 1500zł. Moja żona ma telefon wart 1200zł. Dziecku kupiliśmy droższy.
 14. Mam kolegę położnika z doktoratem i wieloletnią praktyką, który jednak sam nigdy nie urodził żadnego dziecka. Ma świetną odpowiedź na tego typu pytania ale niestety nie nadaje się ona do zacytowania.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.