Jump to content

robciolas

użytkownik
 • Content Count

  1478
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  23h 47m 43s

2 Followers

About robciolas

 • Rank
  mistrz kierownicy

Profile Information

 • Name
  TREBOR
 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  WZ - BŁONIE
 • Zainteresowania
  wędkarstwo i narty
 • Car
  Malibu-INTRAL 3-Sirion

Recent Profile Visitors

847 profile views
 1. A Suzuki Baleno lub Ford Ka+ nie łapie się w budżecie?
 2. Sorry nie mogłem się powstrzymać Tak wziąłem na siebie fvat na całą kwotę, choć w pierwszym i drugim warsztacie bardzo mnie chcieli zniechęcić do brania faktury na osobę fizyczną.
 3. naprawiłem w Maktrans z fakturą i pisemną gwarancją na 12 m-cy
 4. Panowie proszę jeszcze nie ferować wyroków, sprawa trwa. Na razie odwiedziłem sprzedającego i ustnie poinformowałem o zaistniałej awarii, oczywiście nie poczuwa się do odpowiedzialności bo wie pan.... auto używane ale widziałem fakturę na zmianę oleju w AT. Ma pogadać z bratem (wystawcą faktury vat marża) i do jutra czekam na odpowiedź, jeśli będzie się stawiał okoniem to mój prawnik nadaje sprawie oficjalny bieg. Do prawnika Norasa - papuga papudze nie równa, moja papuga prowadzi tego typu sprawy a dopóki DAS chce pokrywać koszty to spróbuję sprawę pociągnąć dalej.
 5. Oczywiście że wynika z ceny części i marży na nich. Warsztaty są oddalone od siebie o 8km ,tam gdzie stoi auto cena robocizny nie jest jakaś kosmiczna 1200zł regeneracja konwertera już tak 980 zł i reszta to części oraz być może większa wiedza jak to dobrze poskładać. Myślę, że ten warsztat kupuje części z akpp.pl i narzuca spora marżę. Maktrans ma tanie części. Po za tym to hermetyczna branża i znają się jak łyse konie.
 6. Nigdzie nie masz pewności, każdy warsztat uważa się za The best fachowca a ci inni naprawiacze to partacze. Nie napisze gdzie auto teraz stoi ale mogę napisać że propozycję naprawy dostałem z maktrans akpp.pl
 7. W obecnym polecanym tu na AK warsztacie cena naprawy wynosi 11400 netto, jeśli chcę fakturę dochodzi Vat - -widzicie każdy rąbie na podatkach jak może. Gwarancja na 6 m-cy Dzisiaj dzwoniłem do innego warsztatu i tam będzie kwota miedzy 6000-6500 brutto gwarancja pisemna na 12 m-cy razem z włożeniem skrzyni do auta czyli na gotowo. Wezmą skrzynie już rozebraną. I chyba na tą opcję się zdecyduję, muszę przemyśleć temat do jutra. Z używką nie ma sensu się bawić, bo nie wiadomo co się trafi, nie ma gdzie kupić, a jeśli jest to cena oscyluje ok 4000zł, wiec na to samo wyjdzie co by naprawiać
 8. Gość, który mi sprzedał Malibu to drobny handlarzyna, w tej chwili na otomoto ma wystawioną następną perełkę ale nie wiem czy mogę wkleić linka? Przeprowadziłem małe śledztwo w internecie i na facebooku i sprawa ma się tak. Gość nazwijmy go X kupuje auto uszkodzone ma działalność gospodarczą PKD 45.20.Z Konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, (handluje sporadycznie) naprawia , wystawia ogłoszenie z danymi swojej żony Y, sprzedaje a fakturuje mu sp. z.o.o kolegi Z. Teraz niech się wypowiedzą księgowi czy sp. z.o.o z dwoma PKD PKD Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki 62.02.Z Usługi związane ze sprzętem komputerowym 7379000 może handlować samochodami i wystawiać fakturę vat marża?
 9. Dziękuję wszystkim za pastwienie się nademną, jakież to polskie do kopać leżącemu. Kupiłem to auto bo mi się podobało, bo było z pl salonu i na rynku w tym czasie nie było takiego modelu w promieniu 100km od mojego domu.Nie było ani tanie ani drogie, cena zakupu pokrywała się z wartością w eurotaksie, więc miałem wybór albo kupić z taką kwotą na fakturze albo nie, ryzyko brałem na siebie i jak widać umoczyłem. Nie załamuję się z tego powodu bo to są tylko pieniądze, ot najwyżej nie pojadę w tym roku na wakacje ( a i tak nie pojadę bo mi się potomek rodzi w sierpniu). Teraz muszę z tego gówna jakoś wybrnąć. Jestem po wstępnej rozmowie z prawnikiem i jest tak jak piszecie, sprzedawca odpowiada do kwoty na fakturze. Zakup tego auta to nie była żadna okazja rynkowa, wymyśliłem sobie, że chcę większe auto koniecznie z AT i silnikiem powyżej 2l do lpg, więc ma rynku nie było zbyt dużego wyboru. Kto z was ma na tyle odwagi aby napisać na forum, że też kiedyś wdepnął w łajno z autem i przyznać się do błędu?
 10. można ale trzeba zamontować nowy kosz bo się rozleciał i narobił mielonki, obudowa w środku jest do przetoczenia
 11. W Angli Malibu chyba nie było sprzedawane nie mogłem znaleźć na angielskich portalach. Jutro dzwonie do Poznania mają 2 rozbite Malibu diesel i 2,4 NoPb i dzisiaj rozbierają więc jutro będę wiedział jaki kod skrzyni, bo ponoć to jest istotne. Skrzynia GM 6T40 i 6T45 jest montowana w wielu autach ale jest różnica w przełożeniach
 12. Jak to sobie wyobrażasz jak skrzynia jest już rozebrana i leży w kartonie w częściach. W samko tam gdzie był regenerowany konwenter zregenerowali by za kwotę 4-6 ale nie chcą brać jak już skrzynia rozebrana. Jest skrzynia za 8999 w Hukałowicz i pasuje ale bez sprzęgła, jeśli moje będzie do regeneracji to dochodzi ok 400 zł + 8l oleju GM dextron VI 450zł, montaż, wgranie softu i adaptacja 1200zł oraz inne koszty i już się robi ok 11000 zł. Więc koszt podobny, z tym, że Hukałowicz daje 12 mcy gwarancji a tu mam tylko 6 m-cy. I znowu zrobiłem babola bo poleciałem do warsztatu polecanego przez AK, a było podjechać do najbiższego czyli samco na Połczyńskiej
 13. Ale ja wcale nie chce zwracać tego auta bo mi się podoba i świetnie mi się nim jeździ oraz poczyniłem inne nakłady finansowe w niego za które nie otrzymał bym zwrotu Sprzedający też zakupił to auto za bardzo atrakcyjną cenę 19000 brutto więc na nim zarobił i być może odprowadził jakiś podatek. Może kupił uszkodzone i naprawił na sztukę, może dostał rabat pracowniczy.
 14. tak też zrobię już się umówiłem na konsultację co z tym gównem zrobić dalej
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.