Jump to content

iwik

użytkownik
 • Content Count

  7636
 • Joined

 • Last visited

 • Time Online

  7d 9h 46m 57s

Community Reputation

2089 Człowiek - do rany przyłóż

2 Followers

About iwik

 • Rank
  F1

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  m. Łódź
 • Car
  Sportsvan 1.2tsi; Epica 2.0 R6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Porządny kompakt poniżej 70k PLN Plus potencjalnie masa poflotówek za rok, dwa w normalnych cenach.
 2. iwik

  Infrastruktura

  Ale o co chodzi? Przecież dopłaty są już od grudnia ub. roku. A zaraz 'rzont' zniesie też VAT na EV.
 3. Nie będzie zachodu w motoryzacji dopóki jest wschód w finansach.
 4. Do tego miał 3 promile. Ale to na pewno wina zmodowanego roweru 😁
 5. Ja jeździłem maluchem i syreną za młodu, także motoryzacyjnie już nic gorszego mnie nie spotka 😄. Tym niemniej jakbym miał wybierać między astrą 3-cyl i 4-cyl (jeszcze mozna kupić) to na 100% wziąłbym 4-cyl. Już pisałem, astra z tą 3 cylindrówką jest nieźle wyciszona i to nie przeszkadza (dopóki nie otworzysz szyb :D), ale charakterystyka tego silnika 1.2 jest zdecydowanie mniej liniowa niż 'starych' 4-cylindrówek 1.4 Teść wziął 3-cyl, bo auto jest 2020, a nie 2019 (dla mnie to zupełnie nieistotnie jeśli jest nowe) i wydawało mu się, że będzie mniej palił na krótkich dystansach, które robi - pewnie to prawda.
 6. A ja gdzieś napisałem że to jest najważniejsze kryterium? Każdy powód jest dobry, żeby podrzeć łacha.
 7. iwik

  Dzialka

  Z mojego punktu widzenia działka może być tyle warta, jeśli okolica jest atrakcyjna widokowo i wypoczynkowo, na tyle że chciałbyś spędzać tam przynajmniej 2 miesiące w roku. Domek jest coś wart, jeśli jest do uratowania niewielkim nakładem, jeśli nie, to tylko problem wyburzenie i posprzątanie - wartość ujemna.
 8. W Łodzi pod wiaduktem na Włókaniarzy (Mickiewicza) jest podobna sytuacja, tylko że namalowali na szczęście pasy dla skręcających. Co oczywiście nie przeszkadza takim egzemplarzom jak ten w Toyocie przecinać te pasy i z prawego wbijać na środkowy przy skręcie w lewo (oni chyba mają po prostu jakiś fetysz środkowego pasa...)
 9. Chyba tylko Toyota nie wkłada (1.2t ma 4 cyl.). No i Renault megane, ale to pewnie zaraz się zmieni i do nowej meganki wsadzą jakieś 1.0.
 10. Ostatnio z teścia Astry się śmialiśmy. Ma to nowe 1.2 turbo 3 cylindrowe. Pytałem czy zrobi tak jak na filmie. U niego moneta spadała z pokrywy silnika nawet położona na płasko 😄 VID_20200522_153812.mp4
 11. Moi objeździli Diono Monterey 2. Zaletą jest to że fotelik jest jeden z największych na rynku, więc np. mój szczupły 10-latek się nadal mieści. Ale fotelik nie ma typowych sztywnych isofixów, tylko paski z klamrami, którymi montuje się go do isofixów, tym niemniej swoją funkcję spełniają
 12. Moi też, ale to jednak trochę inny poziom zaufania niż "znajomy sprzedawca samochodów". To tak samo mądre jak wpisywanie na papier dużo mniejszej kwoty niż dostaje do ręki handlarz używanych "perełek".
 13. Czyli pół roku jeździłbyś pewnie nie swoim autem za swoje pieniądze 😄 Tylko ja tu widzę szerokie pole do 'fundatora' po tym pół roku?
 14. Polska nie jest żadnym rynkiem odniesienia, bo my płacami startowalismy z absurdalnie niskiego poziomu 20 lat temu. Jeśli już to bym porównywał wzrost cen modelu w D czy F.
 15. Megane jest jednym z niewielu pozytywnych przykładów, że jednak auta nie muszą drożeć o 10k z każdą generacją. Dla kogoś kto nie musi mieć wodotrysków w aucie, bo spędza w nim 2x20 minut dziennie to IMO świetny wybór. Na te chwilę jeszcze zostaje astra w sensownych pieniądzach, ale tylko dzięki dużym rabatom, bo cennikiem modelu 2020 francuziki chyba uderzyli mocno o sufit...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.