Skocz do zawartości

Regulacja Gaźnika / ssanie / duze spalanie


takeshi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum smile.gif dlatego proszę moderatorów o wyrozumiałość w razie jakichś błędów smile.gif

Od 2 tygodni posiadam UNO 1.0 Fire 94.r kupiłem go za bardzo małe pieniądze smile.gif a dokładnie za 400zł xD (od kolegi )

I mój problem tkwi w tym że jak silnik jest zimny ma problem z utrzymaniem wolnych obrotów na biegu jałowym oraz z ssaniem slinka.gif gdy zaciągam ssanie silnik zaczyna się dusić i nierówno pracować ( tak jak by nie chodził na wszystkie cylindry passed_out.gif ) gdy już się zagrzeje chodzi na wolnych obrotach ale nierówno slinka.gif podejrzewałem że coś jest nie tak z gaźnikiem wiec dzisaj rano pojechałem do sklepu i kupiłem nowe dysze ( chciałem kupić zestaw naprawczy ale niestety nie było slinka.gif ) wymieniłem je wyczyściłem gaźnik i poskładałem włożyłem z powrotem do mojego unacza i zero różnicy slinka.gif tak jak było tak jest , sprawdziłem podciśnieniowy regulator zapołonu i jest sprawny (gdy wyciągnąłem wężyk auto zgasło) Przychodzi mi na myśl czy regulacja gaźnika by coś dała ? , i w jaki sposób da się go w miarę poprawnie wyregulować domowymi sposobami ? ( nie mam co liczyć na mechaników w mojej okolicy [piekary śląskie] ponieważ nikt się nie zajmuje regulacją gaźników slinka.gif ),do tego wszystkiego zauważyłem że samochód bardzo dużo pali 10-12 litrów benzyny na 100km (uno bez instalacji gazowej )

Macie jakieś propozycje ? , co może być przyczyną ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety po to sa tam te śrubki aby nimi kręcić i bez analizatora spalin dobrej regulacji nie wykonasz... Możesz pobawić sie obrotami i zubożyć skład... Ja 3 lata temu dałem za czyszczenie gaźnika i regulacje 50zl, chociaż we Wrocku chcieli za to 150zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety po to sa tam te śrubki aby nimi kręcić i bez analizatora spalin dobrej regulacji nie

> wykonasz... Możesz pobawić sie obrotami i zubożyć skład... Ja 3 lata temu dałem za czyszczenie

> gaźnika i regulacje 50zl, chociaż we Wrocku chcieli za to 150zl.

zubożyć dawkę mogę Wkręcając śrubkę ? czy wykręcając ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) ( nie mam co

> liczyć na mechaników w mojej okolicy [piekary śląskie] ponieważ nikt się nie zajmuje regulacją

> gaźników (...)

W Chorzowie na Kruszcowej są spece od gaźników (boczna chorzowskiej - nie jest to daleko od Piekar)

> Macie jakieś propozycje ? , co może być przyczyną ?)

sprawdź ustawienie rozrządu - to podstawa

dalej układ WN - świece - przewody kopułkę palec.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

1. elektrozawór

2. korektor ssania (takie ufo na gaźniku od strony ściany grodziowej) - odpowiada za mieszankę na ssaniu.

Taki korektor ssania z tego co mi wiadomo nie jest już do dostania w Polsce. Moj po 6-tym czerwca idzie do regeneracji, bo juz tylko taka opcja pozostała icon_rolleyes.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź:

> 1. elektrozawór

> 2. korektor ssania (takie ufo na gaźniku od strony ściany grodziowej) - odpowiada za mieszankę na

> ssaniu.

> Taki korektor ssania z tego co mi wiadomo nie jest już do dostania w Polsce. Moj po 6-tym czerwca

> idzie do regeneracji, bo juz tylko taka opcja pozostała

yhy , a jak sprawdzic czy jest sprawny ? , jak dmucham w ten wężyk co idzie od tego białego ufa to ta dźwignia (co idzie od tego ufa ) się przesuwa

Teraz druga sprawa , wczoraj sprawdzałem rozrząd i na dole przy wale nie mam cechy na obudowie z silnika slinka.gif na zębatce jest ale na obudowie jej nie ma sprawdzalem 5 razy , gdzies wyczytałem ze jak nie ma tej cechy to pierwszy tłok ma być maksymalnie w górze i wtedy pownna pasować cecha na wałku zaworów , jest to prawda ? bo jeżeli tak to miałem przestawiony o 1 ząbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> yhy , a jak sprawdzic czy jest sprawny ? , jak dmucham w ten wężyk co idzie od tego białego ufa to

> ta dźwignia (co idzie od tego ufa ) się przesuwa

w teorii powinno być ok...

> Teraz druga sprawa , wczoraj sprawdzałem rozrząd i na dole przy wale nie mam cechy na obudowie z

> silnika na zębatce jest ale na obudowie jej nie ma sprawdzalem 5 razy , gdzies wyczytałem ze

> jak nie ma tej cechy to pierwszy tłok ma być maksymalnie w górze i wtedy pownna pasować cecha

> na wałku zaworów , jest to prawda ? bo jeżeli tak to miałem przestawiony o 1 ząbek

znak masz na kole zamachowym - pod plastikowym dekielkiem

Na kole będzie nacięcie lub takie zagłębienie , a obudowie skrzyni jest parę nacięc lub nadlewów.

ZZ to pierwszy nadlew od trony przodu samochodu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w teorii powinno być ok...

> znak masz na kole zamachowym - pod plastikowym dekielkiem

> Na kole będzie nacięcie lub takie zagłębienie , a obudowie skrzyni jest parę nacięc lub nadlewów.

> ZZ to pierwszy nadlew od trony przodu samochodu.

> pozdr

nom jednak był przestawiony o 1 ząbek smile.gif

Tylko ze teraz straciły się wolne obroty slinka.gif , jak jest na luźie i sam sobie chodzi to tak jak by sobie sam gazu dodawał ze chodzi i sam sie lekko gazuje frown.gif a czasami zgasa co na to poradzić ?

a tak wogóle to która dysza w gaźniku odpowiada za wolne obroty na biegu jałowym ??

i jak sprawdzić elektrozawór i do czego on słuzy ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy. Elektrozawór wygląda tak: (oczywiście nowy wink.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif )

283825299-DSCF3359.JPG

Umiejscowiony jest w gaźniku. O tutaj:

283825299-DSCF3358.JPG

Nie pamiętam jakim kluczem się go odkręcało hmm.gif 10 czy 13 hmm.gif nie chcę Ci pomieszać ok.gif Natomiast co do jego funkcji to o ile pamiętam to chyba sterował obrotami jałowymi, ale to jak przyjdzie Kordek albo Paweł to Ci powiedzą dokładnie ok.gif Natomiast nie wiem jak w Twojej miejscowości, ale w Lublinie nówka sztuka 86zł sciana.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Editen Machen:

Jeszcze jedno ważne ok.gif Powinien być wkręcony z podkładką o ile dobrze pamiętam ok.gif

post-51594-14352508328279_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UUUUU no to chyba mam winowajce zeby.GIF ;p , yyyy a da się jakoś sprawdzić go ? , lub instalacje ? bo akurat w moim uno co chwile cos siada z elektryki frown.gif aaa i jeszcze jedno w kazdym uno 1.0 fire jest sonda lambda ? bo u mnie jej nie ma boje_sie.gif nawet nie ma śladu po niej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UUUUU no to chyba mam winowajce ;p , yyyy a da się jakoś sprawdzić go ? , lub instalacje ? bo

> akurat w moim uno co chwile cos siada z elektryki aaa i jeszcze jedno w kazdym uno 1.0 fire

> jest sonda lambda ? bo u mnie jej nie ma nawet nie ma śladu po niej

Lambdy nie ma, bo masz gaźnik ok.gif jak jest wtrysk to jest lambda, bo podaje sygnał do kompa. A w gaźniku gdzie by miała podawać info? hmm.gifdevil.gif A co do sprawdzenia to radzę zaczekać na mądrzejszych ok.gif Ja tutaj akurat wiele nie pomogę, bo słabo pamiętam co Paweł mówił jak Kordkowi to wysiadło ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lambdy nie ma, bo masz gaźnik jak jest wtrysk to jest lambda, bo podaje sygnał do kompa. A w

> gaźniku gdzie by miała podawać info? A co do sprawdzenia to radzę zaczekać na mądrzejszych

> Ja tutaj akurat wiele nie pomogę, bo słabo pamiętam co Paweł mówił jak Kordkowi to wysiadło

to jak dowiem się do czego to służy ? tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wykręć elektrozawór , załącz zapłon i przyłóż go do masy .

> Zawór ma chować się do środka.

heh i 100zł w plecy frown.gif , jak zrobię jak mówiłeś to nic się nie dzieje a jak go przyłożę do masy i w niego lekko klupnę to juz sie chowie slinka.gif , a mogło to być przyczyną niedziałającego ssania i dużego spalania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogło to być przyczyną niedziałającego ssania i dużego spalania ?

Ssania napewno nie .

Dużego spalania też raczej nie, bo ten zawór jest do odcinania paliwa

w momencie wyłączenia zapłonu.

100zł w plecy -jak go przyłożę do masy i w niego lekko klupnę to już się chowie .

Albo słaba masa w momencie sprawdzania, albo uszkodzony zawór.

Jak uszkodzony obetnij koniec zaworu około 3-4 mm i wkręć ale nie podpinaj do niego zasilania bo cewka uszkodzona. Ja zaślepiłem

elektryczną dyszą wolnych obrotów od 126p i jest tak już kilka lat.

A tak w ogóle to która dysza w gaźniku odpowiada za wolne obroty na biegu jałowym ??

Ta krutsza (047mm) sprawdź czy coś w niej nie siedzi i rurke emulsyjną (F70) ,zawór iglicowy ,poziom paliwa w komorze pływakowej , szczelność podstawki pod gaźnikiem, pompe paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co ty piszesz to on wogóle nie powinien zapalac ?

to które podzespoły odpowiadają za ssanie ?

dzisaj wziąłem gazźnik na prakte i go całego wydmuchałem sprężonym powietrzem , jak jutro kupię uszczelki to zobaczę czy coś pomogło

Edit By takesshi

Własnie znalazłem na necie opis mojego gaźnika i tam elektrozawór jest opisany jako "zawór elektromagnetyczny biegu jałowego" więc chyba wiem dlaczego już nie mam wolnych obrotów zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli z tego co ty piszesz to on wogóle nie powinien zapalac ?

> Zależy od uszkodzenia bo może się otwierać i zamykać.

sam sie nie chowie tylko za moją pomocą , ( jak go lekko popchnę lub jak w niego klupnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umiejscowiony jest w gaźniku. O tutaj:

Mówimy tu o fajerce 1.0l old.gif

> Nie pamiętam jakim kluczem się go odkręcało 10 czy 13 nie chcę Ci pomieszać Natomiast co do jego

> funkcji to o ile pamiętam to chyba sterował obrotami jałowymi, ale to jak przyjdzie Kordek

Zasadniczo to masz rację ale pamiętaj też, że jest jeszcze w tym gaźniku śrubka, która w teorii pozwala Ci na regulowanie wolnych obrotów icon_rolleyes.gif Ta śrubka w połączeniu ze sprawnym elektrozaworem Spełnia taką samą funkcje w fajerce gaźnikowej, jak silnik krokowy w silniku na wtrysku icon_rolleyes.gifok.gif Ten elektrozawór reguluje stopień podciśnienia w gaźniku sciana.gif Jak się zepsuje to już kaplica sciana.gif Nie masz wyjścia tylko płacić i płakać sciana.gifbeksa.gifok.gif

> albo Paweł to Ci powiedzą dokładnie Natomiast nie wiem jak w Twojej miejscowości, ale w

> Lublinie nówka sztuka 86zł

> Editen Machen:

> Jeszcze jedno ważne Powinien być wkręcony z podkładką o ile dobrze pamiętam

Oczkowa 13-stka. Zwykły klucz płaski jest niezbyt skuteczny przy odkręcaniu tego cholerstwa icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> heh i 100zł w plecy , jak zrobię jak mówiłeś to nic się nie dzieje a jak go przyłożę do masy i w

> niego lekko klupnę to juz sie chowie , a mogło to być przyczyną niedziałającego ssania i

> dużego spalania ?

Za ssanie odpowiada korektor ssania smile.gif Zerknij na swój gaźnik i szukaj takiego elementu przypominającego ufo, połączonego z gaźnikiem przy pomocy krótkiego wężyka gumowego. Przy elemencie, do którego przymocowany jest ten siłownik podciśnieniowy zobaczysz przepustnicę ssania icon_rolleyes.gif Niestety korektor o oznaczeniu 167 jest już NIEMOŻLIWY do kupienia w Polsce icon_rolleyes.gif Można go oczywiście oddać do regeneracji ale co do samego kosztu to już nie do mnie to pytanie icon_rolleyes.gifJa na razie czekam na sposobność oddania tego korektora do regeneracji i wtedy będę mógł się wypowiadać co do samego kosztu takiego zabiegu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

frown.gif(((((((

I pięknie :/ chcąc dokręcić ten cholerny elektrozawór uzyłem trochu za dużo siły i kawałek gaźnika razem z tą dziurką gdzie sie wkręca elektrozawór pęknął i odpadł frown.gif teraz to mam dopiero jaja frown.gif

Nie orientujecie się może , ile wołają za gaźnik do 1.0 firee na szrocie ? frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te wujek okulary załóż Na foto jest Twój gaźnik

wiem smile.gif potrafię odróżnić swoją fajerkę od Twojego 903 icon_rolleyes.gif

> Ja nie muszę, bo go nie mam

No cóż zeby.GIF nie wiesz co tracisz hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (((((((

> I pięknie :/ chcąc dokręcić ten cholerny elektrozawór uzyłem trochu za dużo siły i kawałek

> gaźnika razem z tą dziurką gdzie sie wkręca elektrozawór pęknął i odpadł teraz to mam dopiero

> jaja

Yyyyyyyyyy icon_eek.gif Człowieku....... to się delikatnie robi a nie za przeproszeniem na chama.............. sciana.gif

> Nie orientujecie się może , ile wołają za gaźnik do 1.0 firee na szrocie ?

około 100 - 150 zł icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem potrafię odróżnić swoją fajerkę od Twojego 903

To po co się wtrącasz jak daję dobre foto wpysk.gif270751858-jezyk.gifgrinser006.gif

> No cóż nie wiesz co tracisz

Zyskuję 86zł i brak nerwów 270751858-jezyk.gif

Editen Machen:

Znalazłem rozrysowany mój gaźniczek zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif Jest tam nawet ten korektor zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif ale nie widzę nic co mogłoby być elektrozaworem więc tak jak pisałem nie mam go zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

weber32icev.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i normalnie ci chodzi na wolnych obrotach ?

Chodzi palacz.gif czasami faluje w zakresie ok 50obr. Ale to raczej niegroźne zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif w końcu to gaźnik. Nie da rady, żeby trzymał obroty na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi czasami faluje w zakresie ok 50obr. Ale to raczej niegroźne w końcu to gaźnik. Nie da

> rady, żeby trzymał obroty na sztywno.

Da radę wpysk.gif wystarczy, jak udasz się do stosownego warsztatu wpysk.gifhahaha.gifhehe.gifzlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da radę wystarczy, jak udasz się do stosownego warsztatu

Na razie mam zamiar się udać na stację diagnostyczną gdzie za 20 zł sprawdzę sobie skład spalin i zobaczę czy warto marnować kasę na regulację gaźnika wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.