Skocz do zawartości

Montaż radia i głośników w Hienie


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra...

Dzisiaj walczyłem z tematem.

Zakupiłem radio Pioneera MVH-1400 i głośniki JBL CS-6

1. Ramka radia nie mieści się we wnękę - pomogło doszlifowanie plastiku

2. Radio nie mieści się na długość... póki co problem nierozwiązany. Wszystko dzięki plastikowemu ogranicznikowi na końcu otworu montażowego.

3. Mimo, że w drzwiach otwory montażowe są na głośniki 165-170mm (w sensie otwory montażowe w obiciu drzwi) to otwór w samych drzwiach jest już zdecydowanie mniejszy.

Pomogłem sobie zaklepaniem rantów...

Ehh, a na dodatek żeby było wesoło nie mogę namierzyć końca kabla od anteny hehe.gif

Dodam, że w aucie od nowości nie było radyjka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masakra...

> Dzisiaj walczyłem z tematem.

> Zakupiłem radio Pioneera MVH-1400 i głośniki JBL CS-6

> 1. Ramka radia nie mieści się we wnękę - pomogło doszlifowanie plastiku

> 2. Radio nie mieści się na długość... póki co problem nierozwiązany. Wszystko dzięki plastikowemu

> ogranicznikowi na końcu otworu montażowego.

> 3. Mimo, że w drzwiach otwory montażowe są na głośniki 165-170mm (w sensie otwory montażowe w

> obiciu drzwi) to otwór w samych drzwiach jest już zdecydowanie mniejszy.

> Pomogłem sobie zaklepaniem rantów...

> Ehh, a na dodatek żeby było wesoło nie mogę namierzyć końca kabla od anteny

> Dodam, że w aucie od nowości nie było radyjka

2. Musisz kable od radia pchnąć w którąś stronę żeby nie były bezpośrednio za radiem, a same radio musisz wkładać tak żeby jego tył poszedł trochę w górę i nie zahaczył o ten plastik (nie potrafię inaczej wytłumaczyć:P)

U mnie kabel o anteny jest w takim jakby "piankowym pancerzu" i idzie chyba od strony zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. Mimo, że w drzwiach otwory montażowe są na głośniki 165-170mm (w sensie otwory montażowe w

> obiciu drzwi) to otwór w samych drzwiach jest już zdecydowanie mniejszy.

> Pomogłem sobie zaklepaniem rantów...

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowani tulei dystansowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak zapytam, bo się nie orientuje. W boczkach od HL głośniki są mocowane tak samo jak w EL? Czyli

> do blachy?

Ja mam głośniki zamontowane do plastikowej osłony.

Czyli jak odkręcę osłonę to schodzi razem z głośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2. Musisz kable od radia pchnąć w którąś stronę żeby nie były bezpośrednio za radiem, a same radio

> musisz wkładać tak żeby jego tył poszedł trochę w górę i nie zahaczył o ten plastik (nie

> potrafię inaczej wytłumaczyć:P)

Tak też robiłem, ale brakuje około 4-5mm żeby weszło tak jak wejść powinno oslabiony.gif

> U mnie kabel o anteny jest w takim jakby "piankowym pancerzu" i idzie chyba od strony zegarów.

Poszukam. W takiej właśnie piankowej osłonie są kable do radia... ale po kablu antenowym ani widu ani słychu hehe.gif

Czy w HL kabel antenowy był w standardzie? Z tego co Ojczulek pamięta to antenę dokładali na jego zamówienie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ehh, a na dodatek żeby było wesoło nie mogę namierzyć końca kabla od anteny

> Dodam, że w aucie od nowości nie było radyjka

kabel antenowy u mnie 1.2 el szedł z dach prawym przednim słupkiem (od pasażera) zdejmujesz osłonę i masz go na wierzchu - w tym miejscu jest łączony. potem w piankowej osłonie w desce w okolicach góry grodzi. zanurkuj od strony pasażera przydadzą się też małe rączki.

na kable jest rada jak pisał kolega wyżej najlepiej w stronę licznika i powinno wejść a jak nie to będziesz musiał wyciąć ten plastik. (podobno oryginalnie radia były przykręcane od tyłu do tego plastiku.

a głośniki w drzwiach muszą być dodatkowo bardzo płytkie bo nie otworzysz do końca okna no chyba że dystans i rzeźba w plastikowej osłonie tej z kieszenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kabel antenowy u mnie 1.2 el szedł z dach prawym przednim słupkiem (od pasażera) zdejmujesz osłonę

> i masz go na wierzchu - w tym miejscu jest łączony. potem w piankowej osłonie w desce w

> okolicach góry grodzi. zanurkuj od strony pasażera przydadzą się też małe rączki.

> na kable jest rada jak pisał kolega wyżej najlepiej w stronę licznika i powinno wejść a jak nie to

> będziesz musiał wyciąć ten plastik. (podobno oryginalnie radia były przykręcane od tyłu do

> tego plastiku.

> a głośniki w drzwiach muszą być dodatkowo bardzo płytkie bo nie otworzysz do końca okna no chyba że

> dystans i rzeźba w plastikowej osłonie tej z kieszenią.

Dzieki za rade z kablem. Powalczę jeszcze.

Co do szyby - otwiera się w calym zakresie. Aczkolwiek niezbyt duzo brakowalo, zeby zaczeła zaczepiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie było radia, co do montażu radia i anteny było elegancko, za to głośniki w drzwiach- maskra, całe boczki drzwi wpadały w wibracje i nie dało się słuchać głośniej radia...

wymontowałem boczki, ponaklejałem na nich kawałki trójkątnych gąbek dekarskich z przylepcem,coś a'la jeż ze sklepu budowlanego, tak uzbrojone boczki poszły na drzwi i wreszcie zapanował spokój smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Jeśli chodzi o antenę to u mnie wyłania się z prawej strony, zaś wiązka kabli do radia wychodzi z lewej strony wnęki. Antena ma u mnie krótki kabel więc mogła Ci gdzieś się wsunąć. Spróbuj zdjąć cały ten plasticzek z zegarkiem i wtedy może ją znajdziesz jakoś, ale najpierw sprawdź w prawym słupku czy taka antena wgl jest 270751858-jezyk.gif Też mam pioneera i też miałem problem z długością radia. Przeszkadza tu najbardziej przejściówka na wtyczke pionka. Trzeba ją upchnąć (przynajmniej ja tak zrobiłem) w dół jak najdalej się da i wtedy radio wejdzie. Wszystko ladnie po upychaj i wejdzie. Ja do tego mam jezcze 4 czincze i kabel zmieniarki wyprowadzony jako aux i wszystko się pomieściło, ale nie powiem że bez trudu smile.gif Jak się popieści to się zmieści 270751858-jezyk.gif pozdrawiam Jeśli jakieś pytania do audio w sienie to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedna sprawa bo się zdziwiłem do sieny wchodzą 16cm do przodu?

ja mam u siebie chwilowo 13cm kenwooda które z tego co wiem był orginalnie założony w salonie. Może się pochwale a co by nie ;P U mnie robi się powoli coś takiego, zobaczcie w załączniku smile.gif i wtedy będzie 16cm i 10 smile.gif jeden zrobiony jeszcze drugi się kończy + wysokie tony już założone w przerobione słupeczki smile.gif z tym że wersja el smile.gif a o bagażniku nie będę się rozpisywał bo bym do jutra nie skończył 270751858-jezyk.gif

post-153331-1435251663128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.