Skocz do zawartości

Kilka pytan do Siene


Piotr_T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka prostych pytan do uzytkownikow Sieny:

1) Rdza - jak jest zabezpieczone to auto ? Czy jest problemem w rocznikach 98-01 ? Jezeli tak to gdzie najczesciej wystepuje - zalozmy, ze nie widac nic na nadwoziu, czy podwozie moze byc zjedzone na wylot ?

2) Silniki - ZTCW sa dwa 1.4 i 1.6, jak jest z ich trwaloscia ? Mnie to auto interesuje do miasta, wiec dynamika moze byc zerowa, ale jak odwdzieczy sie niskim spalaniem to bedzie ok. Czy 1.6 ma cos wspolnego z jednostka montowana w Stilo 1.6 (takim z 2002 roku).

3) Elektryka - problemowa czy nie ?

4) Jakies glowne problemy - cos co wystepuje w kazdej Sienie i jest duzym bolem glowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na kilka zdań, bo jest w mojej Rodzinie taka od nowości. Auto raczej w miarę regularnie serwisowane.

> Witam,

> Mam kilka prostych pytan do uzytkownikow Sieny:

> 1) Rdza - jak jest zabezpieczone to auto ? Czy jest problemem w rocznikach 98-01 ? Jezeli tak to

> gdzie najczesciej wystepuje - zalozmy, ze nie widac nic na nadwoziu, czy podwozie moze byc

> zjedzone na wylot ?

Zabezpieczenie na poziomie Fiatów z tamtych lat, słabiej wypada na tle Bravo/Brava/Marea.

Najczęściej rdzewieją progi (szczególnie pod plastikowymi nakładkami), tylne nadkola.

Wszystko zależnie od cholera wie czego.

> 2) Silniki - ZTCW sa dwa 1.4 i 1.6, jak jest z ich trwaloscia ? Mnie to auto interesuje do miasta,

> wiec dynamika moze byc zerowa, ale jak odwdzieczy sie niskim spalaniem to bedzie ok. Czy 1.6

> ma cos wspolnego z jednostka montowana w Stilo 1.6 (takim z 2002 roku).

1.6 103KM z pewnością nie będzie silnikiem ekonomicznym. W Stilo wydaje mi się (ale pewności nie mam), że silnik 1.6 16V 103KM delikatnie różnił się osprzętem (kolektor ssący, sterowanie przepustnicą) - zaś sam słupek pewnie ten sam.

Czy przypadkiem w tych autach nie było 1.2 75KM? Jeżeli tak to szukałbym do miasta tego silnika - powinien być oszczędniejszy od 1.6, a przy masie Sieny spokojnie da radę.

> 3) Elektryka - problemowa czy nie ?

Oprócz pękających obudów alternatorów nic nie słyszałem. Jako ciekawostka - w naszej po 200kkm obudowa jest oryginalna, wymienione zostały jedynie łożyska.

> 4) Jakies glowne problemy - cos co wystepuje w kazdej Sienie i jest duzym bolem glowy ?

Na przykładzie naszego egzemplarza i 205kkm nawiniętych tym autem (z czego w granicach 170kkm na LPG) auto można uznać za bezawaryjne.

Raz wróciła na holu jak urwała się linka sprzęgła.

Poza tym typowe rzeczy eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Sieny po lifcie w 1999r. z silnikiem 1.2 w wersji HL. Silniczek bezproblemowy, bezkolizyjny rozrząd, ceny części niskie. Spalanie w troszkę cięższej Paulinie to od 8 litrów gazu wzwyż. Co do rdzy to z wrażliwych punktów podłoga, progi (pod nakładkami ale również od dołu, pięknie się piaskują razem z podłogą i u mnie pod nakładkami cud miód a od dołu kable zaczęły wychodzić frown.gif) i tylne nadkola. Elektryki w tym samochodzie nie stwierdzono w związku z czym problemów z nią brak smile.gif Co do bolączki to jako były posiadacz Palio z 1.2 i 240kkm nalotu (w tym 90kkm moje ) mogę powiedzieć że najczęściej wymieniałem termostat (3x), sworznie wahacza (tak ze 4-5) a tak poza tym to tylko lałem gaz i jeździłem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) Rdza - jak jest zabezpieczone to auto ?

beznadziejnie

> zalozmy, ze nie widac nic na nadwoziu, czy podwozie moze byc zjedzone na wylot ?

oczywiście, i to bardzo

> 2) Silniki - ZTCW sa dwa 1.4 i 1.6, jak jest z ich trwaloscia ? Mnie to auto interesuje do miasta,

> wiec dynamika moze byc zerowa, ale jak odwdzieczy sie niskim spalaniem to bedzie ok.

jest jeszcze 1.2 75km. kumpel go miał i po mieście na sekwencji mu łykał 10l gazu/100. ja mam 1.6 na instalce ll gen i tez mi łyka dyche, a dynamika o wiele lepsza

> Czy 1.6 ma cos wspolnego z jednostka montowana w Stilo 1.6 (takim z 2002 roku).

tylko słupek

> 3) Elektryka - problemowa czy nie ?

padają cewki. od mechaników wiem, ze notorycznie. u mnie padły juz dwie w ciągu dwóch lat

> 4) Jakies glowne problemy - cos co wystepuje w kazdej Sienie i jest duzym bolem glowy ?

ponoć pękają obudowy altka, a u mnie jakoś tyle lat nie pękła

warto zwrócić uwage na belkę podtrzymującą chłodnice. lubi rdzewieć i można chłodnice zgubić, a bardzo trudno ją dostać. ja kupiłem na szrocie lekko zardzewiałą, ale wypiaskowałem, porządnie wymalowałem, 4 lata mam spokój i myśle że juz tam nie bede zaglądał

pękają też sprężyny z tyłu z powodu korozji

auto generalnie wygodne i niezle sie jezdzi, ale jakbym miał teraz kupować, to raczej bym odpuścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo trudno ją dostać. ja kupiłem na szrocie lekko

cyganisz jak z nut clown.gif

http://allegro.pl/belka-pod-chlodnice-fiat-albea-palio-siena-nowa-i2562414411.html

zawsze na alle była do kupienia

> auto generalnie wygodne i niezle sie jezdzi, ale jakbym miał teraz kupować, to raczej bym odpuścił

dokładnie - blachy w P/S swoje dobre lata mają już za sobą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cyganisz jak z nut

> zawsze na alle była do kupienia

jak ja szukałem, to auto miesiąc stało w garażu bo nigdzie nie było

> blachy w P/S swoje dobre lata mają już za sobą

akurat na nadwozie nie narzekam. jedne drzwi mi tylko korodują, reszta spoko, ale podwozie jest beznadziejne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja w 1,6 mam już przeszło 404000 przejechane od 138000 na gazie i jest ok silnik nawet oleju mobila

> 10w 40 nie bierze. z większych napraw tylko sprzęgło 2 razy już było robione

Grubo :D ja u siebie mam niecałe 160tys ale skoro sienki dociągają do 400tys to jestem spokojniejszy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> beznadziejnie

Bez przesady

> jest jeszcze 1.2 75km. kumpel go miał i po mieście na sekwencji mu łykał 10l gazu/100. ja mam 1.6

> na instalce ll gen i tez mi łyka dyche, a dynamika o wiele lepsza

No co Ty nie powiesz - 10L w palio 1.2 to mi żre na nie ustawionym reduktorze (na bogato), na ustawionym 8-9Lmax na 2gen.

> padają cewki. od mechaników wiem, ze notorycznie. u mnie padły juz dwie w ciągu dwóch lat

13 rok i ani jedna nie padła 200kkm

> ponoć pękają obudowy altka, a u mnie jakoś tyle lat nie pękła

lubią pęknąć - ja raz zmieniałem

> auto generalnie wygodne i niezle sie jezdzi, ale jakbym miał teraz kupować, to raczej bym odpuścił

za tą cenę nic lepszego nie kupisz - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

> za tą cenę nic lepszego nie kupisz - niestety

Kupi kupi, ja polecam astre f 1.6 8V - wiem co mówię bo 2 lata temu też chciałem palio, ale jednak wybrałem starszego opla, a po pokonaniu 40 tys.km w ciągu roku po mieście to zakupiłem drugiego opla - Corse B i też tak samo dobrze lata.

W tym czasie dwóch moich znajomych mających palio 1 i 2 już tyle rzeczy naprawiali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupi kupi, ja polecam astre f 1.6 8V - wiem co mówię bo 2 lata temu też chciałem palio, ale jednak

> wybrałem starszego opla, a po pokonaniu 40 tys.km w ciągu roku po mieście to zakupiłem

> drugiego opla - Corse B i też tak samo dobrze lata.

> W tym czasie dwóch moich znajomych mających palio 1 i 2 już tyle rzeczy naprawiali

To nie wiesz, że przy autach ~15 letnich najistotniejszy jest stan danego egzemplarza.

Mam Kolegę, który posiada Vectrę B z 1996 roku i tyle kasy co włożył w ten samochód to kupiłby drugi.

Przykładowo Siena mojego Ojczulka, która teraz u mnie robi jako wół roboczy. Auto ma 211kkm, z czego 180kkm na LPG.

Przy 200kkm zrobione:

1. sprzęgło + linka

2. tylne sprężyny

3. tulejka wahacza + poduszka + sworzeń strona P

4. łożyska w alternatorze (obudowa cała).

Przy 211kkm na moje życzenie punkt 3. ale po stronie lewej oraz uszczelniacze półosi od strony skrzyni.

Tak poza wymianami oleju, opon, rozrządu, tłumika końcowego przez te ~200kkm auto nie potrzebowało inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.