Skocz do zawartości

elektryka prad nie tyka


some1

Rekomendowane odpowiedzi

Alo.

Czy ktos jest w stanie podac o jakich parametrach ma byc prad w drutach do swiatel mijania ? W/ A / V ?

Na pierwszy rzut oka - z zewnatrz - swieci ladnie . Od srodka - koszmar niczym na postojowkach sick.gif

Moze mam "prad " nie taki ? icon_rolleyes.gif

Bo juz sam nie wiem co o tym myslec hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od srodka - koszmar niczym na postojowkach

Jak sprawdziłeś jak mijania świecą od środka ? boje_sie.gif

Po drugie primo - skoro z wewnątrz jest wszystko ok i świeci jak należy to po co tykać ? hmm.gif

Po trzecie primo - na żarówce masz napisane że potrzebuje do działania 12V.... tyle być powinno, znając stilo i jego 'regulator napięcia' będzie około 13 jak nie więcej smile.gif

Standardowa żarówka ma 55W, co łatwo obliczyć, powinna pobierać niecałe ~4,5A, przy napięciu rzędu 14V nawet deko poniżej 4A ('pomijając sinus przesunięcie fazowego' hahaha.gif)

pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak sprawdziłeś jak mijania świecą od środka ?

siedze w kabinie i mam otwarte oczy.

> Po drugie primo - skoro z wewnątrz jest wszystko ok i świeci jak należy to po co tykać ?

no wlasnie nie jest. Z zewnatrz jest ok. Siedzac w kabinie jest dramat. Zarowki prosto osadzone. Nowe lampy.

> Po trzecie primo - na żarówce masz napisane że potrzebuje do działania 12V.... tyle być powinno,

> znając stilo i jego 'regulator napięcia' będzie około 13 jak nie więcej

> Standardowa żarówka ma 55W, co łatwo obliczyć, powinna pobierać niecałe ~4,5A, przy napięciu rzędu

> 14V nawet deko poniżej 4A ('pomijając sinus przesunięcie fazowego' )

Dobra.. czyli ma tam byc 13-14V i 3-5-4.5A tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedze w kabinie i mam otwarte oczy.

> no wlasnie nie jest. Z zewnatrz jest ok. Siedzac w kabinie jest dramat. Zarowki prosto osadzone.

Aaaa, moja pierwsza myśl to od środka... lampy hahaha.gif , hmmm szyba czysta? zlosnik2.gif

> Nowe lampy.

Ori ?

> Dobra.. czyli ma tam byc 13-14V i 3-5-4.5A tak ?

W teroii tak (mowa o odpalonym silniku), w praktyce jak chcesz to mogę pójść i pomierzyć u siebie. ps. jak będziesz mierzył A to nie zapomnij kabelka przepiąć w mierniku na odpowiedni zakres 033102bebe_1_prv.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyba ok smile.gif

tak naprawde chodzi o kropka ale imho napiecia beda te same,a na punto nie znam zbyt wiele osob. lampy polroczne zamienniki Depo. na mijania lipa,na długich mam jakies 200% normy-porownujac zasiegi punto-stilo. cos mam podziadowane w kablach tylko wpierw musze ustalic warunki brzegowe zeby rozpoczac poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siedze w kabinie i mam otwarte oczy.

> no wlasnie nie jest. Z zewnatrz jest ok. Siedzac w kabinie jest dramat. Zarowki prosto osadzone.

> Nowe lampy.

> Dobra.. czyli ma tam byc 13-14V i 3-5-4.5A tak ?

Coś mirmiłujesz. Jechałem dziś w nocy A4, warunki rewelacja,

moje zwykłe 55W świecą na 60-80 metrów, a wrażenie miałem

że dalej. Po prostu od pogody zależy też widoczność. Nie mamy

ksenonów. Więc najlepiej jak jest po prostu ciemno, wtedy widać

ładnie. Albo... wzrok Ci się psuje, idź do okulisty zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Doczytałem że to w kropie. Jedź do elektryka!

To mnie zaczelo nurtowac ze na drogowych mam taki mega wygar jakbym jakies szperacze wlaczyl icon_eek.gif . I nie jest to efekt skoku z mijania na drogowe. Porownywalem ze stilo i drogowe stilo to jakies popierdolki wobec tego czym zaswiecil kropek boje_sie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie zaczelo nurtowac ze na drogowych mam taki mega wygar jakbym jakies szperacze wlaczyl . I

> nie jest to efekt skoku z mijania na drogowe. Porownywalem ze stilo i drogowe stilo to

> jakies popierdolki wobec tego czym zaswiecil kropek

No to faktycznie może masz coś z instalację, miernik do łapy i pomierzyć... pewnie wiele się wyjaśni smile.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A żarówki napewno 12V, a nie 24V? Kiedyś kumpel miał taki przypadek, że po wymianie żarówki, cos

> słabo świeci. Okazało się, że gośc na stacji benzynowej dał mu 24V. I też było to w Punto

ee no bez jaj.. z tego samego wora w tesko brane . H7/H1 jak leci , zawsze biore jakies lachudry tanie - ale zeby nie bylo - same zarowki tez juz zdazylem wymienic niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj zmieniałeś same lampy czyli sam klosz czy coś jeszcze robiłeś? Sprawdzałeś na innej żarówce

> czy jest taki sam efekt?

zarowki podmienialem.

cale lampy.zmienialem ze względu ze stare były stare i rzekomo wypalone i słabo świeciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarowki podmienialem.

> cale lampy.zmienialem ze względu ze stare były stare i rzekomo wypalone i słabo świeciły

Lampy masz na h7 czy na h1?

Depo będzie brzydko świecić, ori duuużo lepiej, trzeba było stare dać do napylenia lustra i czyszczenia soczewki - byłoby zdecydowanie lepiej crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampy masz na h7 czy na h1?

> Depo będzie brzydko świecić, ori duuużo lepiej, trzeba było stare dać do napylenia lustra i

> czyszczenia soczewki - byłoby zdecydowanie lepiej

yyy no na normalne zarowki ... h7/h7/h1 ? Jakos takos spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.