Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz do Opla Astry G


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już niektórzy wiedzą mam radio DELCO CDR 500. Mam do niego podłączone: 2 głośniki z przodu w drzwiach na dole i 2 bodajże wysoko tonowe na wysokości lusterek oraz 2 z tyłu na dole w drzwiach i 2 z tyłu wysoko tonowe na wysokości klamek grinser006.gif Razem daje to 8 głośników. Chciałbym zmienić radio gdyż brakuje mi w nim wejścia USB, albo chociażby wejścia jack-jack i możliwości odtwarzania płyt (płyt w sensie zrzucam mp3 na płytkę nagrywam i odpalam). Jakie radio polecacie? i jak będzie z podłączeniem wszystkich głośników? dobrze by było też mieć podzielone na strefy jak w oryginalnym radiu, że mogę wyłączyć cały tył lub cały przód ale to już mniej ważne. Zależy mi także by można było sterować radiem z kierownicy. Jakie radio polecacie i czy duży problem z podłączeniem ? Widziałem na necie różne radia ale wyjście miały albo na 2 głośniki albo na 4. Będzie problem z podłączeniem 8 ? czy porostu wysoko tonowy i ten na dole są podłączane jako 1 głośnik ? A może to tylko podpiąc radio pod kostkę i wszystko działa 270751858-jezyk.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już niektórzy wiedzą mam radio DELCO CDR 500. Mam do niego podłączone: 2 głośniki z przodu w

> drzwiach na dole i 2 bodajże wysoko tonowe na wysokości lusterek oraz 2 z tyłu na dole w

> drzwiach i 2 z tyłu wysoko tonowe na wysokości klamek Razem daje to 8 głośników. Chciałbym

> zmienić radio gdyż brakuje mi w nim wejścia USB, albo chociażby wejścia jack-jack i możliwości

> odtwarzania płyt (płyt w sensie zrzucam mp3 na płytkę nagrywam i odpalam). Jakie radio

> polecacie? i jak będzie z podłączeniem wszystkich głośników? dobrze by było też mieć

> podzielone na strefy jak w oryginalnym radiu, że mogę wyłączyć cały tył lub cały przód ale to

> już mniej ważne. Zależy mi także by można było sterować radiem z kierownicy. Jakie radio

> polecacie i czy duży problem z podłączeniem ? Widziałem na necie różne radia ale wyjście miały

> albo na 2 głośniki albo na 4. Będzie problem z podłączeniem 8 ? czy porostu wysoko tonowy i

> ten na dole są podłączane jako 1 głośnik ? A może to tylko podpiąc radio pod kostkę i wszystko

> działa ?

kup pierwsze lepsze z brzegu które ma wyjscie na 4 glosniki. I tyle

osobiscie mam pioneera mvh1400 i gra super na fabrycznych glosnikach - w przednich i tylnych glosnikach.

Wiekszosc dostepnych radioodtwarzaczy wysteruje przednie i tylne glosniki (funkcja FADER). Nie sugeruj się tym że de facto w drzwiach razem jest 8 glosników - tym steruje zwrotnica w drzwiach.

ze sterowaniem w kierownicy bedzie problem - podobno sa tam jakies adaptery ale ja to olałem - zbędna funkcja jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup pierwsze lepsze z brzegu które ma wyjscie na 4 glosniki. I tyle

> osobiscie mam pioneera mvh1400 i gra super na fabrycznych glosnikach - w przednich i tylnych

> glosnikach.

> Wiekszosc dostepnych radioodtwarzaczy wysteruje przednie i tylne glosniki (funkcja FADER). Nie

> sugeruj się tym że de facto w drzwiach razem jest 8 glosników - tym steruje zwrotnica w

> drzwiach.

> ze sterowaniem w kierownicy bedzie problem - podobno sa tam jakies adaptery ale ja to olałem -

> zbędna funkcja jak dla mnie.

jak z kabelkami ? wystarczy pod kostkę podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z kabelkami ? wystarczy pod kostkę podpiąć?

tak, tam jest ISO - wyciagasz stare, wpinasz nowe.

zdaje sie trzeba bylo zamienic jeden pzewod do podtrzymania pamieci - ale nie pamietam dokladnie. Zaraz po zakupie mojej astry wywalilem to szajsowate VDO na smietnik i wsadzilem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, tam jest ISO - wyciagasz stare, wpinasz nowe.

> zdaje sie trzeba bylo zamienic jeden pzewod do podtrzymania pamieci - ale nie pamietam dokladnie.

> Zaraz po zakupie mojej astry wywalilem to szajsowate VDO na smietnik i wsadzilem inne.

Hmm a da rade podpiąć kierownicewielofunkcyjną pod radyjko jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że jeśli masz teraz fabryczne radio z wyświetlaniem funkcji na fabrycznym wyświetlaczu, to po podłączeniu radia niefabrycznego i włączeniu go będzie wyświetlana tylko godzina i temperatura zlosnik.gif. Tak tylko piszę aby uprzedzić następny temat na kąciku astry hehe.gif. Aby data była wyświetlana cały czas musisz wypiąć pin z niebieskim kabelkiem w kostce wink.gif. Tyle że wtedy nie działa wzmacniacz antenowy, jednym odbiór stacji się pogorszył, innym nie. U mnie była zauważalna różnica więc po włączeniu radia data na wyświetlaczu gaśnie 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko dodam od siebie, że jeśli masz teraz fabryczne radio z wyświetlaniem funkcji na fabrycznym

> wyświetlaczu, to po podłączeniu radia niefabrycznego i włączeniu go będzie wyświetlana tylko

> godzina i temperatura . Tak tylko piszę aby uprzedzić następny temat na kąciku astry . Aby

> data była wyświetlana cały czas musisz wypiąć pin z niebieskim kabelkiem w kostce . Tyle że

> wtedy nie działa wzmacniacz antenowy, jednym odbiór stacji się pogorszył, innym nie. U mnie

> była zauważalna różnica więc po włączeniu radia data na wyświetlaczu gaśnie

W niektórych radiach jest data więc jest to drobnostka. Bardziej nurtuje mnie tak kierownica 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W niektórych radiach jest data więc jest to drobnostka. Bardziej nurtuje mnie tak kierownica

Co do kierownicy to ja sterowania nie mam. Ale osobiście odpuściłbym temat bo z tego co wiem to ciężka sprawa z niefabrycznym radiem...a na pewno nie tania crazy.gif. Jakie to radia zatrzymują datę na wyświetlaczu? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z kabelkami ? wystarczy pod kostkę podpiąć?

Ja kiedyś w astrze g jak zakładałem Sony, to wystarczyło wpiąć w kostkę. Ale też pamiętam, ze jeździłem do radiowca bo nie chodziło i wystarczyło przepiąć kabelek.

Co do fabrycznego sterowania z kierownicy to jest to droga przez mękę i nie warta zachodu. I faktycznie, jak kolega wyżej pisał, radio nie współpracuje z wyświetlaczem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali Mortin smile.gif Kupujesz radio i to możesz kupić:

http://www.opel-sklep.com/pl/p/Adapter-ISO-wtyk-Quadlock-gniazdo/427

Z interfejsem sterowania z kierownicy jest trochę ciężka sprawa, ciężko trafić radio, do którego znajdziesz interfejs, a jak już znajdziesz to ten interfejs będzie kosztował 100-200zł, czyli połowa radioodtwarzacza pewnie.

Jeśli chcesz radio, które współpracuje z oryginalnym wyświetlaczem oraz przyciskami na kole kierownicy to możesz zainteresować się radiem VDO 441XED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą radio bierz jakie Ci podpasuje a do sterowania z kierownicy potrzebujesz adapteru, jeśli radio może być w ogóle sterowane pilotem. Ja mam radio Pioneer`a koszt adapteru to było 129,00 zł + 10,50 zł wysyłka za pobraniem. Najlepiej jeśli wybierzesz radio to zapytać w firmie Izotech czy będzie wszystko działało, jeśli chcesz mieć sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm a da rade podpiąć kierownicewielofunkcyjną pod radyjko jakoś?

a powiesz mi po co ci to?

Z tego co piszesz to roczne przebiegi robisz mega kosmicznie dalekie wiec masz w tym czasie czas na zabawe w przełączenie w te i we te radia?

Ja siadam do auta, odpalam z zapłonem radio i działa, co więcej potrzebujesz z nim robić?

oczywiście to twój czas i pieniądze wiec możesz z nimi zrobić co chcesz ale wg mnie nie warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak napisali Mortin Kupujesz radio i to możesz kupić:

> http://www.opel-sklep.com/pl/p/Adapter-ISO-wtyk-Quadlock-gniazdo/427

> Z interfejsem sterowania z kierownicy jest trochę ciężka sprawa, ciężko trafić radio, do którego

> znajdziesz interfejs, a jak już znajdziesz to ten interfejs będzie kosztował 100-200zł, czyli

> połowa radioodtwarzacza pewnie.

> Jeśli chcesz radio, które współpracuje z oryginalnym wyświetlaczem oraz przyciskami na kole

> kierownicy to możesz zainteresować się radiem VDO 441XED.

odnośnie tego radyjka VDO 441XED. odtwarza mp3 ? czy trzeba jakoś specjalnie nagrywać muzykę na płyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio nie odtwarza plików mp3 niestety, ale nadrabia lepszą (niż seryjne VDO CDR500) jakością dźwięku, współpracuje z oryginalnym wyświetlaczem oraz sterowaniem z kierownicy. Czasem trafiają się na allegro, rozpiętość cenowa od 80zł do 300zł, często (choć radio i tak rzadko gości na aukcjach) nieznający się sprzedawcy oferują to radio jako zepsute z uszkodzonym wyświetlaczem, mimo że to radio nie ma żadnego wyświetlacza smile.gif

Sam poluję na to radyjko, było do kupienia za 250zł ale nie kupiłem go, bo wiem że można kupić je taniej.

A skoro wątek zszedł na temat tego radia to zapytam jeszcze, czy wiecie jakie jeszcze radia współpracowały z Oplem? Poza oczywiście wszystkimi seryjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To radio nie odtwarza plików mp3 niestety, ale nadrabia lepszą (niż seryjne VDO CDR500) jakością

> dźwięku, współpracuje z oryginalnym wyświetlaczem oraz sterowaniem z kierownicy. Czasem

> trafiają się na allegro, rozpiętość cenowa od 80zł do 300zł, często (choć radio i tak rzadko

> gości na aukcjach) nieznający się sprzedawcy oferują to radio jako zepsute z uszkodzonym

> wyświetlaczem, mimo że to radio nie ma żadnego wyświetlacza

> Sam poluję na to radyjko, było do kupienia za 250zł ale nie kupiłem go, bo wiem że można kupić je

> taniej.

> A skoro wątek zszedł na temat tego radia to zapytam jeszcze, czy wiecie jakie jeszcze radia

> współpracowały z Oplem? Poza oczywiście wszystkimi seryjnymi.

Witam

Najbardziej wypasione radyjko jakie działało z kierownicą, wyświetlaczem i innymi wszystkimi bajerami jak fabryczne było vdo cd2604mp3x:

dayton-cd-2604-mp3x-cd-mp3-player--rds-tuner_iphw0367498.jpg

Wygląda strasznie tandetnie miewa problemy z nowszymi mp3kami, ale ogólnie działa bardzo fajnie.

Dodatkowo ma jeszcze takie bajery jak woltomierz, prosty komputer pokładowy ,predkośc maks, średnia dystans, możliwość podłączenia czujnika temperatury, czytnik kart SD. Bywa do dorwania na allegro od ok 150 do 450 zł .

Pozdrawiam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Najbardziej wypasione radyjko jakie działało z kierownicą, wyświetlaczem i innymi wszystkimi

> bajerami jak fabryczne było vdo cd2604mp3x:

> Wygląda strasznie tandetnie miewa problemy z nowszymi mp3kami, ale ogólnie działa bardzo fajnie.

> Dodatkowo ma jeszcze takie bajery jak woltomierz, prosty komputer pokładowy ,predkośc maks, średnia

> dystans, możliwość podłączenia czujnika temperatury, czytnik kart SD. Bywa do dorwania na

> allegro od ok 150 do 450 zł .

> Pozdrawiam

A te też dobre by było pod kierownice ? Radio samochodowe z CD MP3 VDO DAYTON CD2803

http://tablica.pl/oferta/radio-samochodowe-z-cd-mp3-vdo-dayton-cd2803-CID5-ID2ZHHl.html#b4567cb629

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.