Skocz do zawartości

ogladam sobie wlasnie program uwaga pirat.... DRL


elgritone

Rekomendowane odpowiedzi

> Odpisali coś?

Sądzę, że to będzie coś w stylu:

"Postępowanie mandatowe, które pana interesuje, dotyczyło ukaranego oraz nakładającego mandat policjanta. Jeśli nie jest pan stroną w w/w postępowaniu, to nie możemy udzielić żadnych informacji, gdyż wiązało by się to z naruszeniem przepisów o tajemnicy służbowej oraz o ochronie danych osobowych. Na powyższe przysługuje panu prawo do wniesienia zażalenia...bla, bla, bla" grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sądzę, że to będzie coś w stylu:

> "Postępowanie mandatowe, które pana interesuje, dotyczyło ukaranego oraz nakładającego mandat

> policjanta. Jeśli nie jest pan stroną w w/w postępowaniu, to nie możemy udzielić żadnych

> informacji, gdyż wiązało by się to z naruszeniem przepisów o tajemnicy służbowej oraz o

> ochronie danych osobowych. Na powyższe przysługuje panu prawo do wniesienia zażalenia...bla,

> bla, bla"

Wydaje mi się, że w przypadku gdy jednak całe zajście jest upublicznione i dotyczy interpretacji przepisów to wyjaśnienie może brzmieć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak już kilka razy pisałem ja wożę:

> 1. Homologację na światła dzienne (bo raz mnie zatrzymali i pytali o homologację)

> 2. Certyfikat na program nawigacyjny (bo kiedyś łapali piratów automapowych)

> 3. Homologację na CB-radio (bo a nóż widelec...)

> PS. Nie - homologacji na gumkę od majtek nie wożę, uprzedzając jakieś durne docinki...

Nie chcę Cię martwić ale jest taka zasada, że im bardziej starasz się być w porządku, tym większy czujesz ból gdy ktoś wytknie Ci kolejny wydumany problem. Może zamiast pliku papierków warto znać swoje prawa i granice interwencji służb mundurowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To źle myslales.

Wiem, bo przeczytałem Twój post.

> Cały licznik nabiles równie rzeczowymi wypowiedziami?

Sam możesz to ocenić; moje posty są widoczne dla wszystkich.

Chciałem być śmieszny i troszkę mi nie wyszło. Zdegustowanych (zwłaszcza autora) przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę Cię martwić ale jest taka zasada, że im bardziej starasz się być w porządku, tym większy

> czujesz ból gdy ktoś wytknie Ci kolejny wydumany problem. Może zamiast pliku papierków warto

> znać swoje prawa i granice interwencji służb mundurowych?

OK. OK. OK.

A teraz odpowiedz na mój PS w poniższym poście:

Słowacja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policjant zatrzymal busa, ktory mial swiatla do jazdy dziennej, dolozone. I stwierdził, ze jesli ma

> sie dokladane drl to swiatla z tylu musza sie swiecic. Tylko w oryginalnych instalacjach moze

> świecić sie tylko przod. Jak mozna takie brednie pokazywać? Ktos to weryfikuje?

Obecnie połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne. W pojazdach zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 2009 r. połączenie elektryczne powinno być takie, iż światła do jazdy dziennej powinny automatycznie się włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika. Przednie i tylne światła pozycyjne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że:

Quote:

W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009r.
dopuszcza się
następujące

wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne

może być
takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są

jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.


Specjalnie zaznaczyłem na czerwono te dwa stwierdzenia, które zwyczajnie określają dowolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK. OK. OK.

> A teraz odpowiedz na mój PS w poniższym poście:

> Słowacja

Są kraje dzikie jak wspomniana Słowacja. Znany jest ten problem i faktycznie lepiej jest mieć to o co się czepiają niż tracić czas i nerwy na tłumaczenie. Ja mam podobne doświadczenia z Ukraińskim przejściem granicznym; nie ważne czy masz, ważne byś zapłacił za "niezgodność". I będą tak wymyślać aż trafią: linka holownicza, trójkąt, apteczka, zawartość apteczki, ważność zawartości apteczki (również na wystarczający czas do przodu), obecność prezerwatywy w apteczce, obecność wystającej anteny CB, obecność schowanej w samochodzie anteny CB, dodatkowy kanister, brudny samochód itp. Są sytuacje, że lepiej pójść drogą proponowaną przez idiotę bo szkoda siebie. Ale wciąż nie rozumiem wożenia w Polsce wielu papierów bo kiedyś była jednorazowa akcja na taki czy inny temat i to miałoby chronić. Mogą Cię zatrzymać przy kolejnej akcji, o której jeszcze nie słyszałeś i naturalnie nie będziesz miał na to papieru i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.