Skocz do zawartości

Mitsubishi Carisma II 1.6 warto?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilką dzwonił do mnie znajomy bo wyjeżdża na stałe do Włoch i chce sprzedać swoje obecne autko którym jeździ już 5 lat mianowicie Mitsubushi Carisme II 1.6 99KM z 2000 roku z LPG ... Przebieg 215 tys km oryginał bo autko ciągle w rodzinie, butla wymieniona w tamtym roku na nówkę, rozrząd 15 tys km temu robiony, zawieszenie z przodu też... Cena jaką zażyczył sobie ode mnie to 5 tys zł ... Nie wiem co o tym myśleć wogóle... Autko nigdzie nie jest wystawione jeszcze ... Ja wiem jako pierwszy o nim... Na tej marce nie znam się wogóle ... Jak to ze spalaniem wychodzi? I ceny części? Autko potrzebuje ogólnie do pracy ... Rocznie potrafię utłuc 80 tys km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik nie do za........bicia, z LPG współpracuje idealnie, został uznany w jakiejś ankiecie za

> jeden z najlepszych silników w jakiś tam kategoriach. W colcie pali 10l lpg po wawie.

Jeżeli to taki sam, jak w moim kancerze, to muszę przyznać rację - w porywach do 8/100 połyka. Po mieście robię niespełna połowę przebiegu, ale mimo wszystko wynik rewelacja jak dla mnie. NB, mój lancer też jest na sprzedaż, ale z uwagi na osiągi aż żal się pozbywać. Zresztą, za rzeczone 5 tysi na pewno go dziś nie oddam. Co do carismy, to słyszałem, że promień skrętu pozostawia to i owo do życzenia... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli to taki sam, jak w moim kancerze, to muszę przyznać rację - w porywach do 8/100 połyka. Po

> mieście robię niespełna połowę przebiegu, ale mimo wszystko wynik rewelacja jak dla mnie. NB,

> mój lancer też jest na sprzedaż, ale z uwagi na osiągi aż żal się pozbywać.

tak, to 4G18 - bardzo fajny silnik. Prosty w konstrukcji, oszczedny, malo wrazliwy na styl jazdy: 90-110 spalanie 6.5, 120-140 na autostradzie ok 7, miasto 8.5, mimo malej mocy calkiem dynamiczny i elastyczny. LPG akurat nie mam poniewaz zona sie oflagowala: nie chce miec walajacego sie zapasu w bagazniku ani nigdzie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przed chwilką dzwonił do mnie znajomy bo wyjeżdża na stałe do Włoch i chce sprzedać swoje obecne

> autko którym jeździ już 5 lat mianowicie Mitsubushi Carisme II 1.6 99KM z 2000 roku z LPG ...

> Przebieg 215 tys km oryginał bo autko ciągle w rodzinie, butla wymieniona w tamtym roku na

> nówkę, rozrząd 15 tys km temu robiony, zawieszenie z przodu też... Cena jaką zażyczył sobie

> ode mnie to 5 tys zł ... Nie wiem co o tym myśleć wogóle... Autko nigdzie nie jest wystawione

> jeszcze ... Ja wiem jako pierwszy o nim... Na tej marce nie znam się wogóle ... Jak to ze

> spalaniem wychodzi? I ceny części? Autko potrzebuje ogólnie do pracy ... Rocznie potrafię

> utłuc 80 tys km ...

Mam taka z 1999 już chyba z 5-6 lat. Trafiła do mnie przez przypadek, za śmieszne pieniądze. Historia typu "Silnoręki porwał Go dla okupu i tak już zostało" ok.gif

Egzemplarz generalnie bezobsługowy, sporo miejsca w środku, wielki bagażnik itp. Patrząc na rozmiar auta i silnik 1.6 ma się wrażenie, że to za mało. Ale do sprawnego i wygodnego wożenia czterech liter po mieście naprawdę wystarcza. Ma też minusy, na wszystkich nadkolach z zewnątrz już widać rdzę. Ale jak popatrzyłem ile bym za nią dostał to stwierdziłem, że zrobię jej facelifting i dalej będzie służyć. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Przed chwilką dzwonił do mnie znajomy bo wyjeżdża na stałe do Włoch i chce sprzedać swoje obecne

> autko którym jeździ już 5 lat mianowicie Mitsubushi Carisme II 1.6 99KM z 2000 roku z LPG ...

> Przebieg 215 tys km oryginał bo autko ciągle w rodzinie, butla wymieniona w tamtym roku na

> nówkę, rozrząd 15 tys km temu robiony, zawieszenie z przodu też... Cena jaką zażyczył sobie

> ode mnie to 5 tys zł ... Nie wiem co o tym myśleć wogóle... Autko nigdzie nie jest wystawione

> jeszcze ... Ja wiem jako pierwszy o nim... Na tej marce nie znam się wogóle ... Jak to ze

> spalaniem wychodzi? I ceny części? Autko potrzebuje ogólnie do pracy ... Rocznie potrafię

> utłuc 80 tys km ...

posiadam takowa tylko model starszy i śmiało polecam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

> tak, to 4G18 - bardzo fajny silnik. Prosty w konstrukcji, oszczedny, malo wrazliwy na styl jazdy:

> 90-110 spalanie 6.5, 120-140 na autostradzie ok 7, miasto 8.5, mimo malej mocy calkiem

> dynamiczny i elastyczny. LPG akurat nie mam poniewaz zona sie oflagowala: nie chce miec

> walajacego sie zapasu w bagazniku ani nigdzie w aucie.

140 i 7 litrow to sa pobozne zyczenia a nie spalanie 1.6 pb. Litosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 140 i 7 litrow to sa pobozne zyczenia a nie spalanie 1.6 pb. Litosci.

nie 140 tylko 120-140, licznikowe wiec jakies 5kmh mniej wzgledem rzeczywistego. Po drugie tyle mi wlasnie wyszlo jadac do Chorwacji i z powrotem. Dwa razy, rok po roku. Nie chcesz - nie wierz

byc moze ma znaczenie rodzaj nawierzchni, pare razy jezdzac roznymi autami za granica (czechy, austria, niemcy, belgia) mialem wrazenie ze pala one mniej niz w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 140 i 7 litrow to sa pobozne zyczenia a nie spalanie 1.6 pb. Litosci.

1.8 paliła mi w trasie 6L/100 przy prędkościach do 130 km/h

wzrosło nieznacznie dopiero jak 215/40/17 założyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.