Skocz do zawartości

Renault Scenic do oceny


Centowariat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

rozważam zakup scenica, w mojej okolicy znalazłem taki egzemplarz

diesel 1.9 120KM http://otomoto.pl/renault-scenic-skora-panorama-nawigacja-C33169727.html

na jakie typowe rzeczy dla tego modelu zwracać uwagę??

czy gałka przy tym przebiegu jest naturalnie wytarta czy powinna być w lepszej kondycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gałka normalna ok.gif przebieg... hmmm oslabiony.gif

zwróć uwagę na stan silnika (wycieki), komunikaty wyświetlane na desce, stan działania wszystkich elementów - widać fura wypasiona (choć fotki bardziej chałupę pokazują niż auto) więc trzeba koniecznie wszystko sprawdzić: klimę, elektryczne lusterka, szyberdach, elektryczne szyby, spryski do reflektorów, zmieniarki, rolety etc. etc.

fajnie że ma podnoszoną szybę w tylnej klapie (rzadko spotykane w dCi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie otwory do montażu kratki/siatki odgradzającej przestrzeń bagażową.

Dokładnie. W Lagunach jest podobnie, otwory zaraz na linii bagażnika i druga opcja to na wysokości słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja na wypasie - myślę że warto mu się przyjrzeć bliżej.

I to co pisał Marek - zobacz co wyswiela się po uruchomieniu silnika, i czy wszystko działa elektrycznie.

W sumie jakbyś miał kogoś z Clipem - to byłoby wskazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede go oglądał dopiero w następnym tygodniu

w miejscowości gdzie on stoi jest polecany przez scenic forum warsztat, więc jak wstępne oględziny przebiegną pomyślnie to tam zajrzymy.

dzisiaj niestety odjechała mi sprzed nosa wersja benzynowa z takim samym wyposażeniem a nawet w automacie był frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bede go oglądał dopiero w następnym tygodniu

> w miejscowości gdzie on stoi jest polecany przez scenic forum warsztat, więc jak wstępne oględziny

> przebiegną pomyślnie to tam zajrzymy.

> dzisiaj niestety odjechała mi sprzed nosa wersja benzynowa z takim samym wyposażeniem a nawet w

> automacie był

Bo benzyny w automacie to rodzynki som... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprawdza się ten diesel??

> bać się go zakładając regularne przeglądy??

> auto w 90% będzie jeździło po mieście.

Diesel, do miasta?

bez sęsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak sprawdza się ten diesel??

> bać się go zakładając regularne przeglądy??

> auto w 90% będzie jeździło po mieście.

służbówki dizle też w 90% po mieście jeżdżą i żyją (najlepsze samochody).

jak masz tyle miasta to pomyślałbyś lepiej o benzynie. tyle, że benzynówka nieco więcej będzie palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj niestety odjechała mi sprzed nosa wersja benzynowa z takim samym wyposażeniem a nawet w

> automacie był

ehhhhh mnie też marzył w automacie ..... tongue.gif

Quote:

jak sprawdza się ten diesel??

bać się go zakładając regularne przeglądy??

auto w 90% będzie jeździło po mieście.


Jak do miasta to 1,5 dci jest podobno super - albo benzyna.

Sąsiad na 1,6 16V i sobie chwali i podobno niewiele to pali.

Ja wczęsniej duzo więcej jeździłem w trasie - wiec był jak najbardziej wskazany a miałem już troche dość LPG ....

teraz większość jazdy to miasto - i tez nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę lat jeździłem swoim 1,5 dCi do pracy w odległości 7 km od domu. rano zawoziłem syna do przedszkola, więc gasiłem silnik. później znowu odpalałem silnik i już do pracy.

wiadomo - najgorzej jest zimą, bo sprawny dizel potrzebuje dobry akumulator, światła mijania prawie non stop. dawałem na klimatroniku 16*C w kabinie, żeby dziecku nos nie zmarzł smile.gif

dizel się szybciej zagrzeje w miejskiej jeździe, niż w trasie. ale nie możesz go deptać, jak zimny. benzyna za to szybko się nagrzewa i zimny silnik możesz deptać.

mnie się udawało dojechać do pracy i mieć 5 kresek temperatury silnika na wyświetlaczu, czyli silnik "jako tako" się zagrzał. natomiast ogrzewanie w kabinie wspomagane jest (ale to tylko w dCi) przez grzałki elektryczne, więc teoretycznie nie zmarzniesz smile.gif. grzałki ciągną prąd z alternatora...

mnie się moim dizlem super jeździ - przez 5 lat ZERO awarii unieruchamiającej auto. a krakaczy co do dCi, jaki to paskudny silnik jest milion. także na AK.

w zasadzie to sam musisz sobie odpowiedzieć czego potrzebujesz, bo benzyna vs. dizel to nie to samo. powiedziałbym nawet, że o dizla bardziej trzeba dbać, w sensie kontrolować i pilnować. za to masz piękną kulturę pracy, pomruk no i niskie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.