Skocz do zawartości

cewka padła?


emilcc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis jechałem sobie spokojnie pod górę i nagle odczułem spadek mocy. Zwalniam dodaje gazu na luzie, auto dziwnie, nierówno pracuje. Zatrzymałem się i sprawdzając kable zapłonowe wypinałem po jednym po kolei, po odpięciu dwóch nic się nie zmienia, silnik dalej pracuje, po odpięciu jednej z pozostałych dwóch auto gaśnie, powtórzyłem to odpinając zasilanie jednej z cewek i na jednej tylko pracuje, pacjent 1.2 16v ... na 100% to cewka czy może być jeszcze coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. 1,1 MPI. Takie same objawy. Podmienione cewki nie pomogły. Okazało się, że był trefny przekaźnik od pompy paliwa. Wymiana przekaźnika + przeczyszczenie zaśniedziałych styków w gnieździe i jest ok.gif

Gdy się rozgrzał to potrafił stracić moc i w końcu zgasnąć. Tylko na ciepłym tak się działo u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem podobny problem. 1,1 MPI. Takie same objawy. Podmienione cewki nie pomogły. Okazało się, że

> był trefny przekaźnik od pompy paliwa. Wymiana przekaźnika + przeczyszczenie zaśniedziałych

> styków w gnieździe i jest

> Gdy się rozgrzał to potrafił stracić moc i w końcu zgasnąć. Tylko na ciepłym tak się działo u mnie.

mój pali na trzy lub dwa gary, niezaleznie od temperatury, iskra na cewce jest :/ podmienialem kable ale to nie to :/ sprawdze swiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żonowozie było tak, że przy równomiernym dodawaniu gazu jakoś jechał przy mocniejszym naciśnięciu pedału gazu tracił moc i szarpał. Na wszystkich cylindrach iskra była... jak się potem okazało na 2 cylindrach była ona za słaba... winna była cewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w żonowozie było tak, że przy równomiernym dodawaniu gazu jakoś jechał przy mocniejszym naciśnięciu

> pedału gazu tracił moc i szarpał. Na wszystkich cylindrach iskra była... jak się potem okazało

> na 2 cylindrach była ona za słaba... winna była cewka.

wiesz co, podmienialem cewki, druga na tych dwoch dzialajacych garach (1 i 4) odpala I pracuje. ale niestety cylindry 2 oraz 3 nie dzialaja na zadnej. takze problem albo w upg albo w glowicy :/ generalnie plynu nie wzial ani nie wyplul, oleju w plynie tez nie ma, pod korkiem oleju masla nie ma, nie dymi, tylko tak jakby byl przedmuch pomiedzy 2 I 3 cylindrem. Pytam was czy to mozliwe bo w karierze z cento tylko raz mialem podobny przypadek ale wtedy to bylo 0.9 i płyn poszedl w komorę spalania.

...dodam jeszcze, że dzien wcześniej miałem taki epizod, auto w korku zaczęło nierówno pracować, właśnie jak agent na dwóch garach, więc wyłączyłem silnik i odpaliłem ponownie, auto pracowało normalnie przez cały dzień i przez połowę następnego, czasem nawet cisnąłem mocniej i nie było problemu, dlatego też diagnoza jednego z warsztatów, że to upg mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki wymieniłeś.... tak??

A o ile jeszcze tego nie zrobiłeś...

to

Wymień świece !!!

Wymień świece !!!

Wymień świece !!!

Wymień świece !!!

jeśli to nie zda egzaminu to upg... ale wg mnie świeczki jajca robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kabelki wymieniłeś.... tak??

> A o ile jeszcze tego nie zrobiłeś...

> to

> Wymień świece !!!

> Wymień świece !!!

> Wymień świece !!!

> Wymień świece !!!

> jeśli to nie zda egzaminu to upg... ale wg mnie świeczki jajca robią...

podmieniałem świece i jest to samo, pracują wydajnie tylko 1 i 4 cylinder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Kilka miesięcy temu miałem podobny efekt jak u Ciebie, kombinacje ze świecami i cewkami nie

> pomogły. Przyczynę widać na zdjęciu:

> cóż zrobić...

dokładnie tak było, niemal identycznie przepalona uszczelka była tylko pomiędzy 2 i 3 cylindrem, dzięki za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.