Skocz do zawartości

Podgrzewannie szyb oraz centralny zamek


olszif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem, że czasami po odpaleniu samochodu (przy niższych temp.) automatycznie włącza się podgrzewanie przedniej i tylnej szyby. Tak samo dzieje się z centralnym zamkiem tzn. czasami się zamyka. Od czego to zależy i czy można to wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zauważyłem, że czasami po odpaleniu samochodu (przy niższych temp.) automatycznie włącza się

> podgrzewanie przedniej i tylnej szyby. Tak samo dzieje się z centralnym zamkiem tzn. czasami

> się zamyka. Od czego to zależy i czy można to wyłączyć.

Można. Trzeba mieć kabel z opcją magistrali zwykłej i szybkiej oraz program do zmiany. Programowanie Forda to jak rozbrajanie miny przy pomocy młotka zlosnik.gif Jedno fałszywe kliknięcie i auto na lawetę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można. Trzeba mieć kabel z opcją magistrali zwykłej i szybkiej oraz program do zmiany.

> Programowanie Forda to jak rozbrajanie miny przy pomocy młotka Jedno fałszywe kliknięcie i

> auto na lawetę

Od czego może zależeć, że włączy się samoczynnie ogrzewanie szyb, albo ten centralny zamek zamyka się raz na kilka uruchomień silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od czego może zależeć, że włączy się samoczynnie ogrzewanie szyb

O ile pamiętam to chyba była opcja automatyczna poniżej 5 stopni Celsjusza ale chyba tylko dla szyby czołowej (ale mogę się mylić, bo miałem to od początku wylaczone). Należy to wyłączyć programowo

>, albo ten centralny zamek zamyka

> się raz na kilka uruchomień silnika ?

A tego to nie wiem..Normalnie można ustawić prędkość przy jakiej się zamknie automatycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile pamiętam to chyba była opcja automatyczna poniżej 5 stopni Celsjusza ale chyba tylko dla

> szyby czołowej (ale mogę się mylić, bo miałem to od początku wylaczone). Należy to wyłączyć

> programowo

u mnie się włącza zarówno przednie jak i tylne podgrzewanie szyby

wyłączam ręcznie zlosnik.gif

> A tego to nie wiem..Normalnie można ustawić prędkość przy jakiej się zamknie automatycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od czego może zależeć, że włączy się samoczynnie ogrzewanie szyb, albo ten centralny zamek zamyka

> się raz na kilka uruchomień silnika ?

Ogrzewanie szyby jest zależne od temperatury zewnętrznej. Nie pamiętam dokładnie przy jakiej się odpala i przestałem na to zwracać uwagę - po prostu wyłączam przyciskami. Odpala mi przód i tył.

Co do centralnego to nie wiem. Nie mam tej opcji włączonej i nigdy nie miałem. Natomiast jeździłem kiedyś mondkiem, w którym zamki się zamykały powyżej chyba 20 km/h ale działo się to zawsze a nie jak u Ciebie raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebujesz nowy zamek/silownik zamka w drzwiach kierowcy .

ewentualnie trzeba rozebrać siłownik w drzwiach przednich i go rozruszać.On jesn na mikrostyku( tak to się chyba nazywa 270751858-jezyk.gif) Przerabiałem z miesiąc temu lub ze dwa w foce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ewentualnie trzeba rozebrać siłownik w drzwiach przednich i go rozruszać.On jesn na mikrostyku( tak

> to się chyba nazywa ) Przerabiałem z miesiąc temu lub ze dwa w foce

Tez go "rozruszywalem" (mimo tego, ze wygladal jak nowy w srodku), pokrylem smarem i ladnie zlozylem. Dzialalo z pol roku i zaczelo sie od nowa. Drugi raz juz nie ruszalem, bo nie mialem ochoty przy tym juz dlubac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz po zmianie marki stwierdzam, że jednak Ford miał specyficzne rozwiązania (niektóre)

Najśmieszniejsze w tym jest to, że po odpaleniu autka przez ok. 2 min. nie ma ładowania screwy.gif i po automatycznym załączeniu ogrzewania szyb padł mi całkowicie akumulator sciana.gif. Oczywiście na początku nie widziałem o tym ładowaniu i dopiero na jakimś forum o tym wyczytałem. Teraz mam nowy akumulator i wolałbym nie "testować" na min jak długo wytrzyma ogrzewanie szyb bez ładowania zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Zauważyłem, że czasami po odpaleniu samochodu (przy niższych temp.) automatycznie włącza się

> podgrzewanie przedniej i tylnej szyby. Tak samo dzieje się z centralnym zamkiem tzn. czasami

> się zamyka. Od czego to zależy i czy można to wyłączyć.

Ja obie szyby muszę sam włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najśmieszniejsze w tym jest to, że po odpaleniu autka przez ok. 2 min. nie ma ładowania i po

> automatycznym załączeniu ogrzewania szyb padł mi całkowicie akumulator . Oczywiście na

> początku nie widziałem o tym ładowaniu i dopiero na jakimś forum o tym wyczytałem. Teraz mam

> nowy akumulator i wolałbym nie "testować" na min jak długo wytrzyma ogrzewanie szyb bez

> ładowania

Jak miałem FFII po FL 1.8 TDCi to ładowanie wskakiwało na wlaściwe wartości po ok. 30-40 sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najśmieszniejsze w tym jest to, że po odpaleniu autka przez ok. 2 min. nie ma ładowania i po

> automatycznym załączeniu ogrzewania szyb padł mi całkowicie akumulator . Oczywiście na

> początku nie widziałem o tym ładowaniu i dopiero na jakimś forum o tym wyczytałem. Teraz mam

> nowy akumulator i wolałbym nie "testować" na min jak długo wytrzyma ogrzewanie szyb bez

> ładowania

hmm...ja dwa lata temu całą zimę trzymałem fokę na dworzu.Było i ok -20 stopni i zawsze jak odpalałem to czekałem aż szybki odmarzną i dopiero jechałem. Aku mam jeszcze fabryczny i nic się nie stało.Ale ja mam benzynę,więc może o to kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm...ja dwa lata temu całą zimę trzymałem fokę na dworzu.Było i ok -20 stopni i zawsze jak

> odpalałem to czekałem aż szybki odmarzną i dopiero jechałem. Aku mam jeszcze fabryczny i nic

> się nie stało.Ale ja mam benzynę,więc może o to kaman

Z tego co wyczytałem dotyczyło to tylko silnika FF II FL 1.8 TDCI crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co wyczytałem dotyczyło to tylko silnika FF II FL 1.8 TDCI

Kwestia altka, który również w tym silniku lubi padać wcześniej (objaw to nP; kontroli ABS i inne dyskoteki na zegarach.

Ja po wymianie altka na lekko mocniejszy i niefabryczny miałem pełne ładowanie w znacznie krótszym czasie niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.