Skocz do zawartości

Pracuje ktos w ASO Fiata ?


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z centomaniaków pracuje w ASO fiata bo mam drobny problem a jak dzwoniłem to nikt mi nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć.

Pytanie brzmi

Jaki olej znajduje sie w pompie otwierania dachu punto cabrio 99 i czy jest on mieszalny z innymi płynami ?

Chodzi mi o to że dach praktycznie sie nie otwiera bo jest mało płynu i musze dolać .

Wiem że to nie forum punto ale tu jest wiecej cento braci którzy moga pomóc

Wszelkie info sugestie itp mile widziane

post-13259-14352527462831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już był taki pracownik aso fiata z łodzi co na forum punto szukał pomocy bo nie ogarniał fiata

> punto I (miał tego kompa na 2 wtyczki)

1. nazwy miejscowości piszemy z wielkiej litery zlosnik.gif

2. ASO firma jak każda inna, nie każdy pracownik jest ogarnięty spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy ktos z centomaniaków pracuje w ASO fiata bo mam drobny problem a jak dzwoniłem to nikt mi

> nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć.

> Pytanie brzmi

Wlej to samo co do wspomagania i po problemie.

> Jaki olej znajduje sie w pompie otwierania dachu punto cabrio 99 i czy jest on mieszalny z innymi

> płynami ?

> Chodzi mi o to że dach praktycznie sie nie otwiera bo jest mało płynu i musze dolać .

> Wiem że to nie forum punto ale tu jest wiecej cento braci którzy moga pomóc

> Wszelkie info sugestie itp mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już był taki pracownik aso fiata z łodzi co na forum punto szukał pomocy bo nie ogarniał fiata

> punto I (miał tego kompa na 2 wtyczki)

To swiadczy w sumie o pracowniku choc nikt nie jest alfa i omega i zdarza sie czegoś nie wiedziec . Najważniejsze żeby umiecsie do tego przyznac a nie ściemniac i wciskać bajki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wlej to samo co do wspomagania i po problemie.

Raczej bym nie polecał wink.gif

> Witam

> Czy ktos z centomaniaków pracuje w ASO fiata bo mam drobny problem a jak dzwoniłem to nikt mi

> nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć.

> Pytanie brzmi

> Jaki olej znajduje sie w pompie otwierania dachu punto cabrio 99 i czy jest on mieszalny z innymi

> płynami ?

> Chodzi mi o to że dach praktycznie sie nie otwiera bo jest mało płynu i musze dolać .

> Wiem że to nie forum punto ale tu jest wiecej cento braci którzy moga pomóc

> Wszelkie info sugestie itp mile widziane

Zalecany przez Fiata płyn do tego celu to Tutela LHM, generalnie zielony mineralny płyn hydrauliczny, norma Fiat 9.55597.

Łatwiejszy do dostania będzie np SWAG 64 92 4704, jego odpowiednik z Febi lub np. Castrol LHM+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz mi jeszcze powiedz gdzie takie cuda zlosnik.gif

sam się chętnie douczę wink.gif w elearn już tego pojazdu w ogóle nie ma, "weterani" w firmie też nie byli mi w stanie nic powiedzieć, poza "poszukam, spróbuję znaleźć" spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz mi jeszcze powiedz gdzie takie cuda

> sam się chętnie douczę w elearn już tego pojazdu w ogóle nie ma, "weterani" w firmie też nie byli

> mi w stanie nic powiedzieć, poza "poszukam, spróbuję znaleźć"

To weterani już chyba zapomnieli o tym że kiedyś były do każdego modelu takie opasłe tomy wykonane z celulozy zwane potocznie 'serwisówkami' smile.gif

Swoją drogą to te elearny mnie rozczarowują trochę mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to teraz mi jeszcze powiedz gdzie takie cuda

> sam się chętnie douczę w elearn już tego pojazdu w ogóle nie ma, "weterani" w firmie też nie byli

> mi w stanie nic powiedzieć, poza "poszukam, spróbuję znaleźć"

c6v8ot1lylw8_t.jpg

3 minuty szukania, w wersji PL rzeczywiście nic ma, ale po angielsku i makarońsku można dużo info znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej bym nie polecał

> Zalecany przez Fiata płyn do tego celu to Tutela LHM, generalnie zielony mineralny płyn

> hydrauliczny, norma Fiat 9.55597.

> Łatwiejszy do dostania będzie np SWAG 64 92 4704, jego odpowiednik z Febi lub np. Castrol LHM+

O dzieki za podpowiedz jutro poszukam w sklepach jakiśmniejszych ilości bo na allegro minimum 1 L a tyle to mi na 100 Lat by starczyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To weterani już chyba zapomnieli o tym że kiedyś były do każdego modelu takie opasłe tomy wykonane

> z celulozy zwane potocznie 'serwisówkami'

ja się nie znam, dopiero 1.5 roku w ASiO, a na obecnym punkcie jestem najbardziej doświadczony w marce hehe.gif

to weterani firmy też rozczarowali, a tacy magicy podobno zlosnik.gif

> Swoją drogą to te elearny mnie rozczarowują trochę

w "bieżących" samochodach co potrzebowałem to znajdywałem, ciężkiej zagadki jeszcze na szczęście nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn mam a jak bys jeszcze znalazł początek tej książki gdzie jest napisane jak uzupełnić płyn to byłbym bardzo wdzięczny Próbowałem odkrecic dwie srubki na imbus w metalowym korpusie ale albo moje klucze sa z plasteliny albo srubki za mocne Mysle żeby odkręcić opaske od białego plastiku tylko boje się ze później będzie tamtędy olej ciekł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc udało sie dach smiga jak głupi wystarczyło dolaćoleju LHM+ dolałem odkrecajac plastikowy korpus ściśniety na opaske obruciłem pompe do góry nogami wlałem złozyłem zacisnełem opaske i jest ok.gif Przy nalewaniu trzeba patrzec żeby oring nie wypadłbo wtedy olej przelatuje i nie da rady nalac a przy tym mozna zapaskudzic sobie cały bagażnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.