Skocz do zawartości

Piec dwufunkcyjny - manometr problem


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam taki piec dwufunkcyjny:

 

4MrVeX9.jpg

 

Od pewnego czasu na manometrze który znajduje  się z przodu jest pokazane za małe ciśnienie:

 

2DAImVR.jpg

 

Jak podwyższyć ciśnienie do optymalnego? ( Zakładam, że powinno mieścić się w zielonym polu. ;) ) Z tego co wyczytałem jest to ciśnienie wody w układzie CO, i trzeba gdzieś dolać wody, pytanie czy to prawda i gdzie jej dolać i jak ? To mój pierwszy w życiu taki piec i dlatego liczę na Waszą pomoc  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu - po lewej stronie, między zasilaniem centralnego i wyjściem ciepłej wody - powinieneś mieć małe czarne pokrętełko. Jak masz instrukcję montażu to na stronie 14 rysunek 14 masz narysowane co i jak.

Jakby co to podeślij maila to Ci ją wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co wyczytałem jest to ciśnienie wody w układzie CO, i trzeba gdzieś dolać wody, pytanie czy to prawda i gdzie jej dolać i jak ? To mój pierwszy w życiu taki piec i dlatego liczę na Waszą pomoc  :piwko:

Dobrze wyczytałeś. Jeżeli instalacja była napełniona i nie było ostatnio nic rozbierane (np. nie sciągałeś grzejnika) to ciśnienie nie powinno aż tak spaść.

Teraz poszukaj zaworu przed piecem, najpewniej z czerwoną "wajchą"- powinien być gdzieś blisko pieca. Jak odkręcisz powinno się powoli napełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poszukaj zaworu przed piecem, najpewniej z czerwoną "wajchą"- powinien być gdzieś blisko pieca. Jak odkręcisz powinno się powoli napełniać.

W tym kotle niema potrzeby montowania zaworu do napełniania poza kotłem. Jest zamontowany w kotle. Trzeba tylko zamontować pokrętełko które jest dostarczane razem z kotłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec dwufunkcyjny termeta i z ciśnieniem miałem tak że było albo za małe albo za duże jak się rozgrzał. Okazało się że jest tam taki pojemnik ( w środku z gumy) nie wiem jak się nazywa fachowo i tam trzeba było dobić ciśnienia ( pompką samochodową )

Ale jak koledzy pisza na początek dolać wody do instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu - po lewej stronie, między zasilaniem centralnego i wyjściem ciepłej wody - powinieneś mieć małe czarne pokrętełko. Jak masz instrukcję montażu to na stronie 14 rysunek 14 masz narysowane co i jak.

Jakby co to podeślij maila to Ci ją wyślę

 

Dokładnie tak było, z tym że u mnie pokrętełko jest koloru niebieskiego. Przekręciłem, napełniło się i teraz jest OK 

 

Dziękuje bardzo wszystkim  :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było, z tym że u mnie pokrętełko jest koloru niebieskiego. Przekręciłem, napełniło się i teraz jest OK 

 

Dziękuje bardzo wszystkim  :piwko:

W jednych Junkersach jest niebieskie w innych czarne.

Widać zależy jakie włożyli do kotła :)

Ważne , że działa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.