Skocz do zawartości

Pojazd przygotowany do rejestracji, koszt zarejestrowania...


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Auto stoi w komisie, sprowadzone ze szwajcarii (bez tablic), komis wystawia faktore VAT, wdlg. nich "Pojazd jest przygotowany do rejestracji, koszt zarejestrowania ok 250zł". Jakie dokumenty powinienem otrzymać przy zakupie?

Przez telefon dowiedziałem się ze wszystkie opłaty sa "porobione" pozostanie mi przetlumaczyc dokumenty... Z tego co mowi google istotny jest fakt ze auto to "japonczyk" 

 

 

-Clo

-VAT

-recycling

-umowę pomiędzy komisem a szwajcarem?

-?

 

czy bez przetłumaczonych dokumentów komis mogl dokonać oplat?

 

 

pozdr.

Edytowane przez leszcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-Clo
-VAT
-recycling
-umowę pomiędzy komisem a szwajcarem?
-?

 

Urząd wymaga:

- potwierdzenie zapłaty akcyzy

- faktura pomiędzy Tobą a komisem

- zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym (!)

- tłumaczenia

 

Recyklingu się nie płaci. :bzik: 

 

Umowa pomiędzy komisem a szwajcarem nie jest w większości wymagana - czasem urzędy tego wymagają ale nie wiem czy mają do tego prawo :nie_wiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd wymaga:

- potwierdzenie zapłaty akcyzy

- faktura pomiędzy Tobą a komisem

- zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym (!)

- tłumaczenia

 

Recyklingu się nie płaci. :bzik:

 

Umowa pomiędzy komisem a szwajcarem nie jest w większości wymagana - czasem urzędy tego wymagają ale nie wiem czy mają do tego prawo :nie_wiem:

 

 

A nie dostane w urzędzie tablic tymczasowych zebym mogl przeprowadzić badania? Lepiej od razu zawieźć laweta auto do SKP?

 

no i co z Vatem?

Podobno sprowadzają auta przez D żeby nizszy Vat placic (nie wiem jak w tym przypadku), czy powinienem otrzymać dokument potwierdzajacy jego oplacenie?

 

I jeszcze jedno, czy powinno mnie interesować od jakiej zadeklarowanej wartości auta zostały dokonane opłaty, czy ktorys z urzedow może się później dopominać ode mnie dopłaty?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie dostane w urzędzie tablic tymczasowych zebym mogl przeprowadzić badania? Lepiej od razu zawieźć laweta auto do SKP?

 

Możesz. Ale najczęściej brak przeglądu = coś jest nie tak ;] 

 


no i co z Vatem?

 

Tutaj nie pomogę bo nie wiem :nie_wiem:

 


I jeszcze jedno, czy powinno mnie interesować od jakiej zadeklarowanej wartości auta zostały dokonane opłaty, czy ktorys z urzedow może się później dopominać ode mnie dopłaty?

 

Urząd imo przed wydaniem zaświadczenia powinien upomnieć się o dopłatę. Ale nie wiem bo jeszcze nie zdarzyła mi się dopłata. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pojazd jest przygotowany do rejestracji, koszt zarejestrowania ok 250zł". Jakie dokumenty powinienem otrzymać przy zakupie?

 

Jeżeli pojazd jest przygotowany do rejestracji to masz dostać kpl dokumentów do tego potrzebnych, w tym tłumaczenia i przegląd. Fakturę z komisu, bez znaczenia czy to będzie marża czy pełna. Warto też poprosić o kopię potwierdzenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Umowy komis-szwajcar nie potrzebujesz.

 


A nie dostane w urzędzie tablic tymczasowych zebym mogl przeprowadzić badania? Lepiej od razu zawieźć laweta auto do SKP?

 

po co chcesz się tym bawić?

 


no i co z Vatem?

Podobno sprowadzają auta przez D żeby nizszy Vat placic (nie wiem jak w tym przypadku), czy powinienem otrzymać dokument potwierdzajacy jego oplacenie?

 

dostajesz fakturę więc nic Cię więcej nie interesuje. Kupujesz w kraju od podmiotu prowadzącego działalność i to ich problemem jest rozliczenie podatków, nie Twoim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojazd jest przygotowany do rejestracji to masz dostać kpl dokumentów do tego potrzebnych, w tym tłumaczenia i przegląd. Fakturę z komisu, bez znaczenia czy to będzie marża czy pełna. Warto też poprosić o kopię potwierdzenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej.

Umowy komis-szwajcar nie potrzebujesz.

 

no wlasnie chce ustalić co ten kpl dokumentów ma zawierac, bo to ze w komisie mi powiedzą ze dadza mi wszystko co niezbędne to pewne ;] 

 

 

po co chcesz się tym bawić?

 

nie chce, ale jeśli badania nie sa zrobione to ja je będę musial zrobić

 

 

dostajesz fakturę więc nic Cię więcej nie interesuje. Kupujesz w kraju od podmiotu prowadzącego działalność i to ich problemem jest rozliczenie podatków, nie Twoim.

 

czyli uscislijmy

-faktura vat

-szwajcarski dowod rejestracyjny

-tłumaczenia z tego dowodu

-potwierdzenie oplacenia cla? czy to tez mnie nie obchodzi bo dostane faktore?

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli uscislijmy

-faktura vat

-szwajcarski dowod rejestracyjny

-tłumaczenia z tego dowodu

-potwierdzenie oplacenia cla? czy to tez mnie nie obchodzi bo dostane faktore?



pozdr.

 

wejdź sobie na dowolną stronę wydziału komunikacji i przeczytaj bo tam to wszystko jest

np. http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/rejestracja-pojazdu-u-ywanego-sprowadzonego-z-zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.