Skocz do zawartości

Tipo 5D - kilka słów po oględzinach


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem dziś w Ganinexie Tipo w wersji hatchback oraz kombi

Dealer nie postarał się, bo auta stały przed salonem, gdzie jedyne oświetlenie było z dosyć odległej ulicy :( , ale coś tam było widać ;)

Z zewnątrz prezentują się bardzo ładnie, z resztą sedan też brzydki nie jest (jak na sedana)

W salonie stał jeszcze sedan z czarnymi klamkami i lusterkami, więc jak mniemam dość uboga wersja. Długo nie oglądałem i nie zauważyłem żeby była jakaś różnica w materiałach. na drzwiach plastik o strukturze skóry (nie takie kropki jak w Grande), kierownica sprawiała wrażenie przyjemniejszej w dotyku niż we wspomnianym "golasie", w środku poprawnie, ale efektu wow nie było. Ot nowe auto.

Na zewnątrz moją uwagę zwróciły LEDowe światła do jazdy dziennej, a pod maska Tjet - to znaczące plusy względem sedana. Bagażnik - w hatcbacku całkiem spory, w kombi większy i  z niższą krawędzią załadunku -  co kto lubi, co kto potrzebuje. Widoczność do tyłu w hatchbacku lepsza niż w Bravo (choć w Brawo siedziałem jakiś czas temu)

Niestety na temat cen i wersji wyposażenia nic w salonie nie wiedzieli, a interesowało mnie np. czy tempomat jest w najdroższych wersjach czy może i w tańszych. Dostępny ma być od marca i może z początkiem roku dowiedzą się więcej. Wersja LPG - mogą zamontować w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49.999 to bym sobie kupił nawet podstawę. Pomimo tego że moje stilo to bogata wersja ( oprócz skóry) to jakoś stwierdzam że nie potrzebne mi gadżety. I pomimo tego że przesiadka z diesla 140km na benzynę 1.4 95km była by ciężka ,ale skusilbym się , i założył bym gaz. 1.4 lubią gaz, ten silnik nie ma aż takiego apetytu na olej i jest trwały. Więc auto tipo 5d hatchback zadowalaliby mnie, a jeżeli nie to zonce bym dał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49.999 to bym sobie kupił nawet podstawę. Pomimo tego że moje stilo to bogata wersja ( oprócz skóry) to jakoś stwierdzam że nie potrzebne mi gadżety. I pomimo tego że przesiadka z diesla 140km na benzynę 1.4 95km była by ciężka ,ale skusilbym się , i założył bym gaz. 1.4 lubią gaz, ten silnik nie ma aż takiego apetytu na olej i jest trwały. Więc auto tipo 5d hatchback zadowalaliby mnie, a jeżeli nie to zonce bym dał :)

 

Tipo 5D od 49.900, Tipo SW od 53.400 - takiego SMSa dostałem z ganinexu (dealer Fiata);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tipo 5D od 49.900, Tipo SW od 53.400 - takiego SMSa dostałem z ganinexu (dealer Fiata) ;)

 

Dla porównania, u mnie za najtańsze 5D w wersji Easy trzeba zapłacić 17995e (za POPa tyle samo, ale ich tutaj nie ma, więc zakładam że się pojawią za jakiś czas w niższej odrobinę cenie/lub cena Easy wzrośnie). Kombi Easy kosztuje 19245e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 49.999 to bym sobie kupił nawet podstawę. Pomimo tego że moje stilo to bogata wersja ( oprócz skóry) to jakoś stwierdzam że nie potrzebne mi gadżety. I pomimo tego że przesiadka z diesla 140km na benzynę 1.4 95km była by ciężka ,ale skusilbym się , i założył bym gaz. 1.4 lubią gaz, ten silnik nie ma aż takiego apetytu na olej i jest trwały. Więc auto tipo 5d hatchback zadowalaliby mnie, a jeżeli nie to zonce bym dał :)

nie chcesz sprzedać stilo , masz stilo MW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilo 3D 1.9 16v 140km...nie sprzedam mojego stilona bo nigdy mnie nie zawiódł i daje dużo frajdy z jazdy spokojnej i tej powyżej 2.000 obrotów :)

właśnie szukam stilona , ale mw ijtd 16v , no i musi mieć wypas , i jest cięzko choć patrze w pl i de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
Dnia 15.11.2016 o 00:41, Majkiel napisał:

Oglądałem dziś w Ganinexie Tipo w wersji hatchback oraz kombi

 

a są już jakieś realne opinie za ile faktycznie można kupić 5d lub kombi np. doliczając zniżki zawodowe i do leasingu ? da się jeszcze coś zejść z cen które są na fiat.stock (jako ceny poglądowe) ? czy jeszcze się musi nasycić i łatwiej będzie pod koniec roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Byłem wczoraj w salonie na oględzinach Tipo.

Były różne wersje i to co zwróciło moją uwagę oraz 

mówiła Pani z salonu to żeby oglądnąć  wykonanie deski rozdzielczej.

W wersjach niżej wyposażonych jest wykonana z twardszych materiałów.

Lepsze wersje z tego co pamiętam Easy i Lounge maja ładniejszą i miększą deskę.

Z rozmowy wyszło że jak chcę kupić Tipo na dłuższy okres bo na taki planował bym kupić 

( 10 - 15 lat) jeżeli by to było Tipo (po głowie chodzi AR Giulietta) to lepiej dołożyć do droższej wersji.

Twardy plastik może z czasem jeszcze bardziej stwardnieć od słońca i trzeszczeć.

Stilo ma mienką deskę i mimo 16 lat nic nie trzeszczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.