Skocz do zawartości

Honda cb 500 x opinie


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu pierwszego moto i taka cebula (ale z "x: w nazwie) wydaje się zdroworozsądkową propozycją. Rozmiarowo mi bardzo leży (mam 174 cm), wizualnie nie brzydka, podobają mi się modele z x w nazwie. Co o niej wiecie? Jak z elastycznością silnika? czy np pójdzie bez gazu i szarpania na 1 i 2? Jakieś bolączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np pójdzie bez gazu i szarpania na 1 i 2? Jakieś bolączki?

 

raczej pojedzie ;-)

 

Lepszy "dół" ma nc700x za to niżej się kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup co ci się podoba i używaj z głową. Taka sama krzywda można sobie zrobić na cb500*jak i na cb1100xx... :)

Kwestia przyzwyczajenia i nic więcej.

Więc możesz wziąść coś mocniejszego, lekkiego i używać z głową albo sobie poluzowac linkę gazu nie wiem na 50% otwarcia przepustnicy a z czasem dodawać sobie po ułamku i poznawac sprzęt na nowo jakby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysoki. Sięgam podłoża tylko palcami. Dla mnie max wys siodełka to 815 - 820cm.

 

Na MT07 jeżdżą dziewczyny po 165cm, Tracer nie jest dużo wyższy chyba? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MT07 jeżdżą dziewczyny po 165cm, Tracer nie jest dużo wyższy chyba? 

 

Jest spora różnica:

MT07 - 805 cm

Tracer 700 - 835 cm

 

Dla mnie to różnica pomiędzy oparciem całej stopy na asfalcie a tylko palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest spora różnica:

MT07 - 805 cm

Tracer 700 - 835 cm

 

Dla mnie to różnica pomiędzy oparciem całej stopy na asfalcie a tylko palcami.

 

mm nie cm :)

ciekawe czy jest obniżana kanapa, bo sam sprzęt naprawdę bardzo fajny i zdecydowanie bardziej rozwojowy/przyszłościowy niż 500x

a MT07 nie podoba się? dajesz szybkę, kuferek i masz bardzo uniwesalny sprzęcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a MT07 nie podoba się? dajesz szybkę, kuferek i masz bardzo uniwesalny sprzęcik

 

W Krakowie nie ma serwisu.... Ale pewnie będzie i opcja z szybka i kuferkiem jest rozważana.  Da się ogarnąć przez świeżaka? Jak w porównaniu z Gladiusem (reakcja na gaz, gibkość, odległość od kiery)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest salon/serwis Yamaha - Ringroad - na wielickiej :ok:

Chyba stracili autoryzację bo wylecieli ze strony Yamahy PL. Było też info że nastąpi zmiana dealera, ale na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu pierwszego moto i taka cebula (ale z "x: w nazwie) wydaje się zdroworozsądkową propozycją. Rozmiarowo mi bardzo leży (mam 174 cm), wizualnie nie brzydka, podobają mi się modele z x w nazwie. Co o niej wiecie? Jak z elastycznością silnika? czy np pójdzie bez gazu i szarpania na 1 i 2? Jakieś bolączki?

Chcesz kupic nowy czy może używkę świeżą? Jeśli tak to rozważ yamahę xj6. Idealna dla Ciebie i nie jakies pierdzikółko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie nie ma serwisu.... Ale pewnie będzie i opcja z szybka i kuferkiem jest rozważana. Da się ogarnąć przez świeżaka? Jak w porównaniu z Gladiusem (reakcja na gaz, gibkość, odległość od kiery)?

Zaraz będzie nowy, Kuzaja chyba twór. Ringroad wreszcie zniknął.

Moto jak na tą cenę jest super. 75km ogarnie każdy swieżak, a i dobremu kierownikowi sprawi radoche. Wg mnie bez konkurencji. Jak chcesz nowy to szybko bo na 2017 cena ma iść w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przejechać ale najpierw wiosną kończe kurs PJ bo go zima przerwała. MT07 jest faworytem ale wszystko zależeć będzie od wrażeń z jazdy. na pewno pochwale się nabytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Stello, napisz coś więcej o eksploatacji. jakie hamulce (podbno "takie se"), jak z elastycznościa silnika (pojedzie bez gazu na 2-ce?), jak się prowadzi w zakrecie? Swoje spostrzeżenia bedą bardzo mile widziane. Zrób taki wykaz + i -, jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.