Skocz do zawartości

miska olejowa jtd


hiszpaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauwazylem ze zostawiam male plamki oleju po krotkich odcinkach, po trasie 200km nic nie zostaje.

Pod stilonem widac ewidentnie ze sie poci na laczeniu miski i bloku silnika przy samej skrzyni biegow i olej scieka na mocowanie rury wydechowaj a nastepnie na oslone.

Mam 430k km z fabrycznym sprzeglem i jeszcze nigdy nie musialem tam nic rozkrecac. (turbo tez fabryczne)

Moj problem jest taki, ze nie wiem jak dostac sie do 2 srub od miski olejowej ktore sa przy kole zamachowym  Trzeba odkrecic skrzynie?:hmm:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blok silnika jest suchy, koło zamachowe tez, od gory zostalo wszystko wyczyszczone, od turbo nie ścieka na silnik (od 250k km małe wycieki).

Na zdjęciu ewidentnie widać, że wycieki przy skrzyni biegów.

Mógłbym prosić o jakiś link do e lerna?

3 zdjęcie na polepszenie humoru:)

Pozdrawiam

IMG_20170309_124342.jpg

IMG_20170307_174135.jpg

IMG_20170310_104255_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elerna zassalem z chomikoj.pl ale trzeba mieć tsm konto i kupić pakiet danych .    

 

Równie dobrze może ci cieknac zuszczelniacza wału od strony skrzyni, przy takim przebiegu to możliwe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.03.2017 o 16:53, hiszpaniec napisał:

 

Moj problem jest taki, ze nie wiem jak dostac sie do 2 srub od miski olejowej ktore sa przy kole zamachowym  Trzeba odkrecic skrzynie?:hmm:

Pozdrawiam

aby dostać się do tych śrub  musisz odkręcić metalową osłonę (widać ją na zdjęciu )jest to dość upierdliwe - potem długim torxem najlepiej z okrągłą  główką ( ruchy klucza będą bardzo niewielkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja numer jeden to bardzo możliwe że cieknie simeringu silnik-skrzynia.

 

Opcja nr. 2 to cieknie Ci na odmie? czy jak to tam się nazywa, ta czarna rura co wchodzi do kolektora ssącego, widoczne od góry oczywiście, u mnie tak jest, cieknie tam i spływa sobie na dół w tak magiczny sposób że wszystko suche po drodze a skrzynia zaolejona identycznie jak u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.