Jump to content
rwIcIk

Znacznik śnieżynki na bieżniku

Recommended Posts

Dzisiaj sprawdzałem i mam jeszcze ciut bieżnika do znacznika śnieżynki (4 mm) jak na zdjęciu.

Na następny sezon zimowy powinny jeszcze starczyć?

Przejechane około 50 tys. km w 4 sezony.

W tym roku było czuć, że na śniegu już słabiej trzymają, ale kolejną zimę chyba damy jeszcze radę :)

opona1.jpg

Znacznik znacznikiem, ale te opony moim zdaniem na zimowe warunki już niewiele pomogą.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Ja bym się rozglądał za nowymi, chyba że przez całą zimę będzie sucho i  koło plus 10...

Jest jeszcze ponad 1 mm nad śnieżynkę, czyli opony mają 5,5 mm bieżnika.

Już w tym roku na śniegu czuć było, że auto gorzej się prowadzi i hamuje.

Ale tak naprawdę taka sytuacja miała miejsce raz.

Jeżdżę głównie w mieście i pod miasto na wieś.

Ja w styczniu dałem za wygraną. Zakładałem, że jeszcze jeden sezon dojeździe na Uniroyal MS Plus 66 w podobnym stanie, ale jak rano przy wilgotnej drodze na każdym zakręcie przód wypadał z łuku skapitulowałem i kupiłem dwie opony Falken HS01. Szkoda ryzykować, nawet jak jeździ się tylko w mieście.

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Jest jeszcze ponad 1 mm nad śnieżynkę, czyli opony mają 5,5 mm bieżnika.

Już w tym roku na śniegu czuć było, że auto gorzej się prowadzi i hamuje.

Ale tak naprawdę taka sytuacja miała miejsce raz.

Jeżdżę głównie w mieście i pod miasto na wieś.

A ja może nie do końca na temat, ale w wątku o oponach wielosezonowych zastanawia się kolega nad zmianą na całoroczne właśnie. Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, skoro zimowe i letnie już przechodzone, a auto ma służyć jeszcze 2 lata,to taki zakup wydaje się optymalny. A te dwa komplety używanych można wystawić na jakimś olxie i pewnie ze dwie, trzy stówki odzyska. Na przekładkach w tym czasie też ze 200, 300 do przodu i już zakup nowych ma sens. Przez 2 sezony wielosezonowe nie powinny stracić własności w zimie.

• Like 1

Pewnie skończy się na tym, że na przyszłą zimę jednak kupię uniwersalne, by przejeździć 2 zimy i lato.

obskoczyłem 70kkm od listopada jakoś lub końcówki października na membatach icebreaker w busie, tył ledwo ruszony, na przodzie niestety już 4mm do znacznika dla zimowych

ogólnie dobre na wodzie, hamowanie przyspieszanie, ale niestety aquaplaning czy jazda w koleinie zmusiła mnie do zmiany już na letnie, na śniegu do ok 6mm były ok, później problemy z trakcją często były i lekko podsterowne auto się zrobiło, ogólnie jestem zadowolony, 70kkm zrobione na oponie za 230pln 225/65/16C, na kolejną zimę znowu nówki

co z tego, że kupie micheliny czy conti które wytrzymają ok 100kkm lub z dwa sezony, jak wydam za sztuke ok 550pln, a po jednym sezonie już będą zmęczone