Skocz do zawartości
bzyczek00

Wiosna idzie, więc dziwne pomysły przychodzą do głowy CC inaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

Fajnie, że wszystko idzie do przodu. Ja tymczasowo mam rozgrzebanego lanosa na swapa dla kogoś i czasu na moje "zabawki" brak :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kupowales nowe przeguby? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 minut temu, Lesiu_Zett napisał:

Kupowales nowe przeguby? 

Tylko jeden bo gosc od ktorego kupilem wal nie przyznal sie ze jeden jest niekompletny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Tylko jeden bo gosc od ktorego kupilem wal nie przyznal sie ze jeden jest niekompletny.

Placiles normalną cene czy masz namiar na cos taniego? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta z allegro jest nienormalna :P Ktos sprzedaje za 320zl i to jakies g... Ja kupilem metelli i placilem niecala 100

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 minut temu, bzyczek00 napisał:

Ta z allegro jest nienormalna :P Ktos sprzedaje za 320zl i to jakies g... Ja kupilem metelli i placilem niecala 100

Poprosze o namiar,   tez potrzebuje jeden :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, bzyczek00 napisał:

Moge Ci zamowic

Tak,  chetnie.  Zweryfikuje jeszcze stan drugiego przegubu i jak cos to dwie sztuki bym przygarnął.  Ale jedna na 101% bo jenie mam,  drugą zobacze wieczorem :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, dawiddawidowski napisał:

Dobrze się dzieje:phi:

Dzieje sie dzieje. Zlapalem znowu zajawke i idzie. Trzeba bedzie jakis spot na miekkim gruncie zorganizowac i pochodzic bokiem :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skrzynie powiesilem,  tylną łape musze tylko zrobic na gotowo.

Tak patrze,  ze caisno bedzie z wydechem sie minąć przy stabilizatorze :P no i po zlej stronie wydech wychodzi,  nie na lewo... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie badz leniem pokaz foto jak to u Ciebie wisi :P wczoraj zaczalem montowac wal i przy ustawieniu silnika i skrzyni takim jak jest na ori lapach w cento przegub walu przy skrzyni jest daleko od ze tak powiem srodkowego polozenia. Tak jak by w pandzie skrzynia tylem byla nizej tyle ze nic z tym nie zrobimy bo trzeba by dorabiac wszystkie lapy a mysle ze to nie bedzie problem dla tego przegubu.

Co do wydechu to z przodu jest duzo miejsca nad walem i tam planuje przejsc na druga strone. Trzeba bedzie troche kolanek popasowac ale mysle ze tak bedzie najlepiej.

20171125_102723.jpg

Edytowane przez bzyczek00

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobilem takie sprytne urzadzenie do ustawienia walu. Lesiu jak bedziesz montowal to moge Ci pozyczyc :P

20171125_102406.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wiesz,  az tak sie nie przygladalem temu jeszcze bo cienki stoi na koziolkach a z ppziomu podlogi na leząco to ciezko coś wywnioskowac.  Ale wyglada podobnie jak u Ciebie,  wal bedzie jakieś 2cm nad stabilozatorem przeczodzil.  

Zobaczymy. 

Przy okazji moze masz jakis numer katalogowy z tego przegubu ktory kupowales?  Zapytam sie u mnie lokalnie w poniedzialek czy mi nie zalatwią w sklepie,  ale  jak bym mial jakis numer na początek to łatwiej bedzie poszukać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 25.11.2017 o 08:50, bzyczek00 napisał:

Dzieje sie dzieje. Zlapalem znowu zajawke i idzie. Trzeba bedzie jakis spot na miekkim gruncie zorganizowac i pochodzic bokiem :P

świetny pomysł;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łut łut do odcinki :D 

Czy mnie oko nie myli,  skrzynia z pandy ma glowne 4.9? To szybko ta odcinka bedzie :)

Przy okazji,  @bzyczek00 co tam za motorownia bedzie napedzac to 4x4? Bo raczej nie seryjne 1.1 spi :D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja to mialem rozebrane to juz chyba pisalem tu ze przelozenie jest 4.9 tyle ze nie 64/13 tylko inna ilosc zebow jest. A ja wlasnie mialem sie pytac co Ty planujesz za silnik. Narazie chyba poskladam jakies 1.1 turbo bo mam graty ale chodzi mi po glowie 1.4 8v na 4p takie jak w pandzie kit car tylko naazie jeszcze nie wiem skad wziac plaskie tloki do 8v bo to nowe 1.4 8v ma komore spalania dosc duza w tloku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tylko jak masz cala skrzynie z pandy to poszczegolne biegi maja dluzsze przelozenia niz w innych piatkach. Ja mam biegi z p2 1.2 8v to wyszla mi dosc krotka skrzynia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja to bym chcial zastosowac do kjsow wiec docelowo nie chce turbo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam,  w kjs tez mozna z turbo,  i tak z czteronapedem lądujesz w ostatniej klasie z subarakami tak ze jeden ciul z turbo :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 26.11.2017 o 19:23, bzyczek00 napisał:

E no gdzie? Swifty 4x4 jezdzily z nami zawsze w 2 klasie

@JohnnyR a jak to u nasz z czterolapami jest?  Bo bylem przekonany,  ze klasa 4...  :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, Lesiu_Zett napisał:

Ok,  czemu cztery? 

A bo raz ze seryjne chyba za dlugie by byly bo dyfer z pandy jest szerszy niz w zwyklej skrzyni a dwa ze do kielichow z pandy 4x4 potrzeba wieksze tripody i wzialem polosie z punto 2 bo i tripod pasuje i przeguby do piast od cento pasuja tylko skrocic wystarczylo. A no i tak popatrzylem i Ty tez kupiles skrzynie bez kielichow a bedziesz musial kupic kielichy z pandy 4x4 bo zwykle sa za krotkie i zawleczka sie w satelitach nie zawleka :P

Edytowane przez bzyczek00

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie sie zatrzasnely,  wskoczyly w swoje miejsce i wyjsc ręką  nie chca

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdz dobrze zeby ci sie nie wysunely bo olej stracisz. Jutro zmierze bo mam na wierzchu to porownam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

4x4 jakiekolwiek, jezdzilo w 4 klasie , z lanserami i innymi ulepami  :phi:

Edytowane przez JohnnyR

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Sprawdz dobrze zeby ci sie nie wysunely bo olej stracisz. Jutro zmierze bo mam na wierzchu to porownam.

Nie porównywałem samych kielichów,  ale mierzyłem szerokosc dyfra z obudową oraz szerokosc calosci z zalozonymi polosiami i przegubami i bylo dokladnie tak samo szeroko... Musze sie przyjzec jeszcze raz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo tam jest nieduza roznica w tej czesci ktora wchodzi w satelitke. Pozniej przyloze i zrobie foto chyba ze ja cos zle.pomierzylem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hm, możesz mieć rację. Co prawda kielich wchodzi na tyle ciasno i głęboko, że nie daje rady go wyciągnąć ręką, ale delikatnie podważając śrubokrętem wyskakuje bez problemu... :P

Nie masz kielichów/półosi z pandy do odsprzedania??? :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jak masz na wierzchu obydwa rodzaje to poproszę o fotek kilka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zrobie fotki dzis. Nie ma sensu kupowac calych polosi bo wykozystasz tylko polowe. Przegub zew. od pandy 4x4 ma chyba 25 zebow a my mamy 22 w cento. Kup same kielichy i polosie z punto 2 1.2 8v wtedy przegub zewnetrzny spasuje do piasty z cc a tripod jest taki jak w pandzie tylko trzeba skrocic. Mi wyszlo 77 i 72 mm ale mysle ze 75 mm dla obu stron bylo by ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zeby kupno kielichow z pandy bylo takie proste... :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No nie ma lekko. Dzwonilem po wszystkich co maja skrzynie wystawione ale kazdy zlewa a kupilrm 6 km od domu za przyslowiowa flaszke.

Tak to wyglada jezeli chodzi o roznice. Okolo 5 mm krotsze sa ori.

20171211_172841.jpg

20171211_172851.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 9.12.2017 o 00:42, JohnnyR napisał:

4x4 jakiekolwiek, jezdzilo w 4 klasie , z lanserami i innymi ulepami  :phi:

To chyba zależy od organizatora, bo w ogólnych regulaminach KJS nie ma nic o sposobie napędu, wyłącznie liczy się pojemność silnika przy podziale na klasy (samochody z turbo mają przelicznik pojemność x 1,7) i w większości imprez nie ma znaczenia jaki masz napęd, przynajmniej ja się nigdy nie spotkałem z takim podziałem na klasy w zależności od napędu.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naped mam juz gotowy tylko pozakladac wszystko jak zmecze sprawe zbiornika. Terax tylko jest dylemat co z silnikiem. Co radzicie? Tak zeby do kjsow bylo sensownie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

olać kjsy robić do zabawy a kjs sobie przy okazji możesz pojezdzić. Zawsze uważałem ze budowanie auta pod klase to bez sensu jest :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 godzin temu, bzyczek00 napisał:

Naped mam juz gotowy tylko pozakladac wszystko jak zmecze sprawe zbiornika. Terax tylko jest dylemat co z silnikiem. Co radzicie? Tak zeby do kjsow bylo sensownie.

jak to co? tjet 300KM.

Co teraz innego jest sensownego? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Kooboosh napisał:

jak to co? tjet 300KM.

Co teraz innego jest sensownego? :)

x2 :phi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurde stoi t-jet w kacie i czeka ale chcialbym poprobowac to w kjsach i 1.4 x 1,7 wyjdzie mi ponad 2 litry to bedzie sie z lancerami trzeba ganiac, a 1.1 wychodzi ponizej 2 litrow.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak wyglada zbiornik przed malunkiem. Jutro moze uda mi sie ogarnac cos ala smok i zamontowac plywak. Wizja juz jest.

20171219_220600.jpg

20171219_220543.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta