Skocz do zawartości

[KzAK] Zlew granitowy


motil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie zamierzam kupić do nowej kuchni zlewozmywak. Skłaniam się ku tzw. granitowemu.

Mam 3 typy producentów: PrimaGran, Lavello, Darfor. Zlew raczej jednokomorowy, jak największy.

 

 Będę niezwykle wdzięczny za Wasze opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, technix napisał:

ja po  2 latach wywaliłem to goowno i jestem  na nowo  szczęśliwym posiadaczem blaszaka 

 

Hmmm....

 

Zgaduję - granit chłonie syf jak gąbka i ciężko go doczyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Hmmm....
 
Zgaduję - granit chłonie syf jak gąbka i ciężko go doczyścić?

Dokładnie mamy tak samo. moja siostra także. Różnica taka że mój kosztował po rabacie 8 lat temu 500pln a siostry 6 lat temu 1200 i to samo...co 2 tygodnie domestos i odzyskuje blask...
przy wymianie blatu idzie na śmietnik

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BOGUS napisał:


Dokładnie mamy tak samo. moja siostra także. Różnica taka że mój kosztował po rabacie 8 lat temu 500pln a siostry 6 lat temu 1200 i to samo...co 2 tygodnie domestos i odzyskuje blask...
przy wymianie blatu idzie na śmietnik

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

Zly kolor kupiłeś. Ja mam taki, ze im brudniejszy, tym bardziej do blatu updabniada .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly kolor kupiłeś. Ja mam taki, ze im brudniejszy, tym bardziej do blatu updabniada .
 

mamy BEŻOWY raz ciemniejszy raz jasniejszy.
Przeglądałem dyskietki z internetem jak go kupiliśmy. ..impregnowali szanowali jak w internetach uczo...i dupa.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, maras77 napisał:

Zly kolor kupiłeś.

Raczej złej firmy. Ja od ponad roku mam czarny Franke i naprawdę nie trzeba tego szorować. Wystarczy czasem przemyć płynem do mycia naczyń i nadal wygląda jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej złej firmy. Ja od ponad roku mam czarny Franke i naprawdę nie trzeba tego szorować. Wystarczy czasem przemyć płynem do mycia naczyń i nadal wygląda jak nowy.

taak zły producent nie kolor a Ty masz czarny...taak jasne

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie mamy tak samo. moja siostra także. Różnica taka że mój kosztował po rabacie 8 lat temu 500pln a siostry 6 lat temu 1200 i to samo...co 2 tygodnie domestos i odzyskuje blask...
przy wymianie blatu idzie na śmietnik

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka


Poczekaj, gubię się zlew myjesz co 2 tygodnie i narzekają. Ja blaszaka muszę co dwa\trzy dni przecierać i wydaje mi się to normalne

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Poczekaj, gubię się zlew myjesz co 2 tygodnie i narzekają. Ja blaszaka muszę co dwa\trzy dni przecierać i wydaje mi się to normalne

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


domestosem.
Zwykłe mycie codziennke.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Obecnie zamierzam kupić do nowej kuchni zlewozmywak. Skłaniam się ku tzw. granitowemu.
Mam 3 typy producentów: PrimaGran, Lavello, Darfor. Zlew raczej jednokomorowy, jak największy.
 
 Będę niezwykle wdzięczny za Wasze opinie.
 

U mamy jest primagran .... jest OK. ale czyscic trzeba podobnie czesto jak mojego metalowego alveusa

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy biały z tectonite (cokolwiek to jest) od Franke,

Jasne brudzi sie ale łatwo się czyści i nie zachodzi

Aczkolwiek stal nierdzewna jest praktyczniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie jest to granit, nawet producenci tego tak nie nazywają - Teka nazywa to chyba tegranit, inni producenci inaczej. Generalnie jest to granulat kamienny spojony żywicą akrylową, czyli taki trochę antropogeniczny piaskowiec ;)

 

Mam od 7 lat Tekę i w sumie jest to łatwe to w utrzymaniu - nie widać kropli wody itp. Raz na 3-4 tygodnie spryskuję Cillit Bang i spłukać i tyle higieny... Przy okazji sitka itp. robią się znowu błyszczące :) Kiedyś bawiłem się w impregnowanie itp. - ale dałem sobie spokój. Tak naprawdę nie jest to materiał porowaty, wszelkie straszenie, że wylejesz trochę czerwonego barszczu albo kawę i już po zlewozmywaku można między bajki włożyć.

 

Co do koloru - jeżeli masz twardą wodę - raczej odpuść czarny (robią się białe zacieki), chyba że lubisz przecierać zlewozmywaki ;) Zresztą i tak mniej z tym zabawy i nie widać zużycia tak, jak na stalowych (np. nie wpadam w panikę, gdy muszę wstawić do zlewozmywaka ceramiczne naczynie do pieczenia, albo gdy wpadnie mi widelec, czy łyżka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2017 o 20:50, motil napisał:

czyli jaki?

nas kusi jakiś szary lub grafit

 

Ja mam szary z jakiegoś konglomeratu, podwieszany. Plus taki, że był duży wybór kolorów i ma identyczny odcień jak blat, przez co wygląda jak jedna całość Jest wygodny bo jest duży, co jakiś czas trzeba go przemyć, bo pojawiają sie takie żółtawo-brązowe przebarwienia - ale to od zmywania i naczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowałem ponieważ i blat i zlew mam biały- bałem się że kamienny czy konglomeratowy szybko zżółknie i poszedłem w zlew ceramiczny firmy Blanco... i jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Obecnie zamierzam kupić do nowej kuchni zlewozmywak. Skłaniam się ku tzw. granitowemu.
Mam 3 typy producentów: PrimaGran, Lavello, Darfor. Zlew raczej jednokomorowy, jak największy.
 
 Będę niezwykle wdzięczny za Wasze opinie.
 

Mam Prime, jak była nowa to była biała. Teraz jest beż

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.