Skocz do zawartości

Zacisk hamulcowy z elektrycznym ręcznym a wymiana klocków


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, denus napisał:

Akurat hamowanie awaryjne zwykłym ręcznym jest pewniejsze niż elektrycznym, bo tylko usterka mechaniczna uniemożliwia Ci jego zastosowanie. Przy elektrycznym jest więcej elementów odpowiedzialnych za jego zadziałanie, a szczególnie elektronika, która z byle powodu potrafi odmówić posłuszeństwa.

Z tego co pamiętam to u mnie w espace przy większych prędkościach ten elektryczny nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krowka napisał:

Przy pełnym zaciągnięciu i owszem, ale podczas zaciągania? Zazwyczaj są dwie linki, gdzie przy dźwigni są na kołysce. Może być niewielka różnica w ich długości.

od zera do pełnego zaciągnięcia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, denus napisał:

Miałeś kiedyś przypadek w GP, że uległ awarii wyłącznik stop pod pedałem hamulca? Wystarczy, że nie łączy, komputer wykrywa błąd i wyłącza wszystkie systemy związane z hamulcami (ABS, ESP, ASR, HillHolder itd). Nie zdziwiłbym się gdyby wtedy był również problem z elektrycznym ręcznym gdyby ten był na wyposażeniu.

Nie wiem czy wiesz, ale część samochodów z elektrycznym ręcznym ma linki oraz resztę elementów jak przy ręcznym tradycyjnym. Jedyna różnica jest taka, że zamiast dzwigni ręcznego jest przycisk i silnik elektryczny, np: w Insigni. I gdzie teraz jest precyzja działania o której pisałeś wcześniej? Jedynie to wygoda dla użytkownika, że nie musi używać siły do zaciągania ręcznego i nic więcej ;)

Byłby pewnie problem, bo za EPB w 500X odpowiedzialna jest centralka ABS/ESC itd. - widać to po podłączeniu się kompem do centralki, jednak nie musi to oznaczać, że system nie zadziała. Awarii włącznika stop w GP nie miałem.
Co do linkowego elektryka - fakt są np. w renówkach, sugerowałem się rozwiązaniem z siłownikami bezpośrednio na zaciskach (mają jedną wadę - nie da się ich awaryjnie zwolnić np. w przypadku padu aku bez podania prądu). Ta wybiórcza pamięć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.