Skocz do zawartości

Odkurzacze uniwersalne Karcher a odkurzenie popiołu


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem wczoraj odkurzacz Karcher WD3 również z myślą o czyszczeniu nim kominka. Zaglądam do instrukcji a tam jak byk pisze żeby nie zbierać nim zimnego popiołu, użyć do tego separatora popiołu. Jednocześnie ten sam odkurzacz rekomendowany jest do zbierania syfu z warsztatu po cięciu desek, czy też po zbieraniu syfu remontowego. Może ktoś mi wytłumaczyć jakim cudem popiół może zaszkodzić a syf z gładzi czy też pył z desek nie? Na siłę chcą wcisnąć separator popiołu czy jest jednak jakaś głębszy powód, że popiół nie może być odkurzany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, rwIcIk napisał:

Popiół zatyka filtry i przenika wszędzie :no:

Do popiołu mam osobne wiadro z Lidla :ok:

 

 

Zdawało mi się, że nic bardziej przenikliwego od pyłu budowlanego nie ma a ten można odkurzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Zdawało mi się, że nic bardziej przenikliwego od pyłu budowlanego nie ma a ten można odkurzać. 

 

Być może ubezpieczają się przed wciągnięciem żaru, bo wtedy odkurzacz stanąłby w płomieniach.

A wtedy bierzemy instrukcję i pytamy - czy wciągał pan popiół?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji kiedy wraz z popiołem zassana zostanie woda, powstała mieszanina zawierać będzie ług potasowy, który może działać niszcząco na elementy odkurzacza. W niektórych regionach popiół jest odpadem podlegającym segregacji bo wysypywany do zwykłych śmieci powodował z w/w powodu uszkodzenia śmieciarek i innego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maras77 napisał:

 

Być może ubezpieczają się przed wciągnięciem żaru, bo wtedy odkurzacz stanąłby w płomieniach.

A wtedy bierzemy instrukcję i pytamy - czy wciągał pan popiół?

 

 

W instrukcji zaznaczają, że chodzi o zimny popiół a nie ryzyko żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, spad napisał:

 

Witam,

nie wiem o co chodzi z ograniczeniami w instrukcji... bo jej nie czytałem :) ale posiadam WD3 i szczerze mówiąc wszystko nim wciągam, od pyłu budowlanego po gładziach, przez popiół, sadzę po czyszczeniu pieca etc... narazie działa i nie widzę negatywnych skutków, ale nie przeczę że z tego powodu skróci się jego żywotność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 00Tom00 napisał:

Witam,

nie wiem o co chodzi z ograniczeniami w instrukcji... bo jej nie czytałem :) ale posiadam WD3 i szczerze mówiąc wszystko nim wciągam, od pyłu budowlanego po gładziach, przez popiół, sadzę po czyszczeniu pieca etc... narazie działa i nie widzę negatywnych skutków, ale nie przeczę że z tego powodu skróci się jego żywotność...

 

Wynika z tego, że bardziej chodzi o ryzyko powstania wyżej wspomnianego ługu potasowego. Bo jeżeli można wciągać pył z gładzi to przy tym popiół to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 16:27, 00Tom00 napisał:

Witam,

nie wiem o co chodzi z ograniczeniami w instrukcji... bo jej nie czytałem :) ale posiadam WD3 i szczerze mówiąc wszystko nim wciągam, od pyłu budowlanego po gładziach, przez popiół, sadzę po czyszczeniu pieca etc... narazie działa i nie widzę negatywnych skutków, ale nie przeczę że z tego powodu skróci się jego żywotność...

Mam identyczne podejście w tym temacie. Zdarzyło mi się nawet wciągać tym rozwodniony beton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od dwóch lat WD3, odkurzam nim pył gipsowy, gruz, no i popiół z kominka. Póki co działa, a filtr nie wygląda tragicznie. Worki stosuję takie białe z jakiegoś takiego pseudo materiału (nie pamiętam jak to się nazywa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.