Skocz do zawartości

halogen led wrażliwy na mróz (a raczej na ciepło)


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

Ekipa robiąca mi ocieplenie domu zamontowała pod dachem LEDowy halogen. Świecił jakiś 1,5 miesiąca i zgasł. Wraz z nadejściem zimy i mrozów odżył a kilka dni temu z odwilżą przestał. Mróz wrócił i znów świeci. Kupa straszna bo bez rusztowania nic nie zrobię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te LED-owe naświetlacze to jakiś chłam. W każdym razie te tanie. U mnie na bloku gdzie mam działalność, co miesiąc administracja montuje nowy bo poprzedni nawet miesiąca nie wytrzymuje.

Może jakieś firmowe, z dużym radiatorem są lepsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wilu napisał:

Ekipa robiąca mi ocieplenie domu zamontowała pod dachem LEDowy halogen. Świecił jakiś 1,5 miesiąca i zgasł. Wraz z nadejściem zimy i mrozów odżył a kilka dni temu z odwilżą przestał. Mróz wrócił i znów świeci. Kupa straszna bo bez rusztowania nic nie zrobię :(

ale gdzie zamontowała ? Jest to osłonięte od wody ?

 

Mam 12 zwykłych oprawek halogenowych za 9zł + LEDy 2W zamontowane w podbitce, od 3 lat co noc świecą bez problemu, ani jeden się nie przepalił.

Dwa naświetlacze mam wodoszczelne przytwierdzone do elewacji i też bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sherif napisał:

ale gdzie zamontowała ? Jest to osłonięte od wody ?

oczywiście, powieszony pod dachem

 

16 minut temu, sherif napisał:

 

Mam 12 zwykłych oprawek halogenowych za 9zł + LEDy 2W zamontowane w podbitce, od 3 lat co noc świecą bez problemu, ani jeden się nie przepalił.

 

te u mnie też nie sprawiają problemu

 

16 minut temu, sherif napisał:

Dwa naświetlacze mam wodoszczelne przytwierdzone do elewacji i też bez problemu.

 

i właśnie taki naświetlacz szwankuje zależnie od temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wilu napisał:

oczywiście, powieszony pod dachem

 

 

te u mnie też nie sprawiają problemu

 

 

i właśnie taki naświetlacz szwankuje zależnie od temperatury

Musiałeś jakoś źle trafić. Znam które od 20 lat wiszą na deszczu i świecą ;)

Zmień na jakiś firmowy i będzie po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna różnica z zależności od temperatury to czas pełnego rozświecenia , nawet ledy to mają (w niewielkim stopniu) kilka halopaków działa i mnie teścia, znajomych, w pracy i żadnych problemów nie mam 

ale kupowane w dobrej hurtowni a nie w markecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2018 o 04:12, mayster_tcz napisał:

Mam w jednym to samo, podejrzewam zimny lut na płytce od czujki ruchu, ale już rok zabieram się za naprawę... ;)

 

Mój jest bez czujki. Uruchamiany z włącznika z domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.