Skocz do zawartości

Poprawność montażu fotelika/ dopinać pasami ISOFIX?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Na dniach będzie mi się rodzić córeczka, pierwsze dziecko i chyba jestem trochę przewrażliwiony. Samochód Astra H oraz Corsa D + fotelik Cybex z bazą ISOFIX.

Pytania mam trzy:

1. Mimo że baza i samochody są wyposażone w ISOFIX warto dopinać ją pasami bezpieczeństwa? Czyli ISOFIX+ pasy? W sumie to większe bezpieczeństwo.

2. W dwóch moich samochodach po zapięciu isofixem baza bujała się nieco na boki. Sklep oraz instrukcja zasugerowali żeby wypoziomować bazę (podłożyć coś pod bazę). W moim redukuje bujanie podłożenie ręcznika w dnie siedziska + między bazę i oparcie. Wtedy wszystko wchodzi na ciasno i się nie chwieje. 

Może być coś podłożone między oparcie a bazę?

3. Czy fotelik na bazie może się delikatnie chwiać lewo-prawo? Nie ma szans żeby go wyrwać. Jeśli ma być beton to pojadę do sklepu żeby sprawdzili choć przez telefon powiedzieli że może się delikatnie bujać.

 

Załączam foto z podłożonym ręcznikiem.

 

Dzięki za pomoc o sugestie 😉

IMG_20181121_135647.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukass186 napisał:

Witam, 

Na dniach będzie mi się rodzić córeczka, pierwsze dziecko i chyba jestem trochę przewrażliwiony. Samochód Astra H oraz Corsa D + fotelik Cybex z bazą ISOFIX.

Pytania mam trzy:

1. Mimo że baza i samochody są wyposażone w ISOFIX warto dopinać ją pasami bezpieczeństwa? Czyli ISOFIX+ pasy? W sumie to większe bezpieczeństwo.

2. W dwóch moich samochodach po zapięciu isofixem baza bujała się nieco na boki. Sklep oraz instrukcja zasugerowali żeby wypoziomować bazę (podłożyć coś pod bazę). W moim redukuje bujanie podłożenie ręcznika w dnie siedziska + między bazę i oparcie. Wtedy wszystko wchodzi na ciasno i się nie chwieje. 

Może być coś podłożone między oparcie a bazę?

3. Czy fotelik na bazie może się delikatnie chwiać lewo-prawo? Nie ma szans żeby go wyrwać. Jeśli ma być beton to pojadę do sklepu żeby sprawdzili choć przez telefon powiedzieli że może się delikatnie bujać.

 

Załączam foto z podłożonym ręcznikiem.

 

Dzięki za pomoc o sugestie 😉

IMG_20181121_135647.jpg

Sam isofix starcza.  Jest tam po to żebyś nie musiał pasami nic spinać.  A to że się delikatnie rusza to norma. W końcu nie jest to przyspawane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krowka napisał:

Co na to instrukcja nosidła?
W przypadku MaxiCosi cabriofix po wpięciu do bazy nic nie trzeba było opinać pasem.

Gość ze sklepu powiedział że jakiś konsultant z Cybexa radził dopinać pasami jeśli fotelik nie siedzi stabilnie. Bo ponoć w jakimś modelu BMW miał taki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2018 o 17:27, Lukass186 napisał:

IMG_20181121_172558.jpg

IMG_20181121_172706.jpg

IMG_20181121_172641.jpg

Zacznijmy od tego ze masz fotelik po złej stronie, powinieneś go mieć za pasażerem (chyba ze w Anglii jesteś) luzy mogą być, ważne żeby wszystkie kontrolki były na zielono, dla pewności przyłóż poziomice do zamontowanego fotelika, powinien być kąt koło 40’. Kolejna sprawa samą bazę możesz dopchnąć kolanem do oparcia, wtedy będzie siedzieć sztywniej. I na koniec zawsze pałąk nosidełka w pozycji do nosienia, mało kto o tym pamięta a to jest najważniejsze, przy zderzeniu uratuje to dziecko przed zgnieceniem, 

 

 

Polecam się zapisać na bezpłatna kampanie bezpieczny maluch, jest w wielu miejscach w pl i można się masę rzeczy nauczyć 

 

http://www.bezpiecznymaluch.pl/

 

Mi się wczoraj syn urodził 😎🥃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2018 o 12:24, Lukass186 napisał:

Gość ze sklepu powiedział że jakiś konsultant z Cybexa radził dopinać pasami jeśli fotelik nie siedzi stabilnie. Bo ponoć w jakimś modelu BMW miał taki problem

Problem jest w samochodach typu coupé gdzie tylna kanapa jest prowizoryczna ale to wtedy raczej trzeba inny fotelik z regulacja szukać. Jak oparcie fotelika nie ma ok 40’ to można dzieciaka udusić bo noworodek sam głowy nie utrzyma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KJO napisał:

Zacznijmy od tego ze masz fotelik po złej stronie, powinieneś go mieć za pasażerem (chyba ze w Anglii jesteś) luzy mogą być, ważne żeby wszystkie kontrolki były na zielono, dla pewności przyłóż poziomice do zamontowanego fotelika, powinien być kąt koło 40’. Kolejna sprawa samą bazę możesz dopchnąć kolanem do oparcia, wtedy będzie siedzieć sztywniej. I na koniec zawsze pałąk nosidełka w pozycji do nosienia, mało kto o tym pamięta a to jest najważniejsze, przy zderzeniu uratuje to dziecko przed zgnieceniem, 

 

 

Polecam się zapisać na bezpłatna kampanie bezpieczny maluch, jest w wielu miejscach w pl i można się masę rzeczy nauczyć 

 

http://www.bezpiecznymaluch.pl/

 

Mi się wczoraj syn urodził 😎🥃

Gratulacje! 😉

 

Fotelik jest wypoziomowany zgodnie z linią (równolegle do podłogi auta) na naklejce fotelika.  

Ja byłem przekonany że najbezpieczniej jest za kierowcą dlatego założyłem go za swoim fotelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lukass186 napisał:

Gratulacje! 😉

 

Fotelik jest wypoziomowany zgodnie z linią (równolegle do podłogi auta) na naklejce fotelika.  

Ja byłem przekonany że najbezpieczniej jest za kierowcą dlatego założyłem go za swoim fotelem.

 

Kąt jak KJO pisał dla takiego malucha musi być 40 lub ciut więcej że jak będzie spał aby główka do przodu nie leciała i miał pozycję półleżącą a nie siedzącą ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP kiedy ja kupowałem pierwszy  fotelik i czytałem testy (nawiasem mówiąc też wybraliśmy Cybexa) to w testach wiecej gwiazdek mial fotel przypięty pasami. Tzn ten sam fotelik testowano z bazą i tylko na pasy i jednak pasy były lepsze.

Baza po prostu eliminuje pomyłkę przy zapinaniu fotelika i jest szybsza. Fotel miał 4* na 5 z bazą więc też OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukass186 napisał:

Gratulacje! 😉

 

Dzięki :)

11 godzin temu, Lukass186 napisał:

 

Fotelik jest wypoziomowany zgodnie z linią (równolegle do podłogi auta) na naklejce fotelika.  

Ja byłem przekonany że najbezpieczniej jest za kierowcą dlatego założyłem go za swoim fotelem.

Przyłóż poziomice (są nawet darmowe apki ) to bedziesz miał 100% pewności. Co do miejsca to teoretycznie najbezpieczniej jest z tylu po środku ale mało kto ma isofix tam. Z prawej strony masz ta zaletę że zawsze wyjmujesz dziecko od pobocza dlatego min zaleca się za pasażerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sowik85 napisał:

ZTCP kiedy ja kupowałem pierwszy  fotelik i czytałem testy (nawiasem mówiąc też wybraliśmy Cybexa) to w testach wiecej gwiazdek mial fotel przypięty pasami. Tzn ten sam fotelik testowano z bazą i tylko na pasy i jednak pasy były lepsze.

Baza po prostu eliminuje pomyłkę przy zapinaniu fotelika i jest szybsza. Fotel miał 4* na 5 z bazą więc też OK.

Mi chodziło bardziej o przypięcie samej bazy isofixem i pasami. Bo bazę można przypiąć albo pasem albo isofixem. Ja chciałem przypiąć i pasem i isofixem. A fotelik standardowo na "klik" do bazy.  

Mnie również przekonały gwiazdki w testach zderzeniowych. Ponoć nie wszystkie foteliki je przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KJO napisał:

Zacznijmy od tego ze masz fotelik po złej stronie, powinieneś go mieć za pasażerem (chyba ze w Anglii jesteś)

 

A to dlaczego musi być za pasażerem?

Czytałem gdzies, kiedyś ze za kierowca najbezpieczniej... bo w razie W odruchowo skreca on tak zeby czołowka nie szla na niego (ale np na pasazera)

Zalecenia sie od tego czasu zmieniły? Oczywiscie jesli jedzie się samemu z dzieckiem to wtedy kierowca nie moze go z kolei obserwowac w lusterku..wiec lepiej za pasażerem (choc jak tyłem fotelik  ułożony to i tak nic nie zobaczy:)).  Ale jesli jedzie się z kims?

Wyjąc też można od pobocza choć to trudniejsze ale do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, norbert123 napisał:

A to dlaczego musi być za pasażerem?

Czytałem gdzies, kiedyś ze za kierowca najbezpieczniej... bo w razie W odruchowo skreca on tak zeby czołowka nie szla na niego (ale np na pasazera)

Zalecenia sie od tego czasu zmieniły? Oczywiscie jesli jedzie się samemu z dzieckiem to wtedy kierowca nie moze go z kolei obserwowac w lusterku..wiec lepiej za pasażerem (choc jak tyłem fotelik  ułożony to i tak nic nie zobaczy:)).  Ale jesli jedzie się z kims?

Wyjąc też można od pobocza choć to trudniejsze ale do zrobienia

 

Mit, tak twierdzili przyjamniej ratownicy medyczni którzy prowadzą bezpiecznego malucha, w googlu mase o tym artkulów jest:

https://fotelik.info/pl/news/ktore-miejsce-w-samochodzie-jest-najbezpieczniejsze-uwaga-nie-za-kierowca,754.html

 

Co do pasażerów np mamy siedzącej przy dziecku w samochodzie to podczas wypadku to ona jest w tym momencie największym zagrożeniem dla dziecka bo może go zgnieść rękami, już nie mówie o sytuacji gdzie osoba z tyłu jest nie zapięta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.