Skocz do zawartości

Ułożenie gresu na ścianach


przemty

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, przemty napisał:

Ponieważ żadna glazura nam nie spasowała a znależliśmy fajny gres to zastanawiamy się czy gres 30x60 można ułożyć na ścianach?

Tak jak kolega pisał powyżej , nic nie stoi na przeszkodzie ...dobra maszynka z ostrym kółkiem i do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemty napisał:

Ponieważ żadna glazura nam nie spasowała a znależliśmy fajny gres to zastanawiamy się czy gres 30x60 można ułożyć na ścianach?

Ja w kawalerce tak kładłem - ściany i podłoga z gresu (Paradyż)

IMG_0163.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 20:08, przemty napisał:

Ponieważ żadna glazura nam nie spasowała a znależliśmy fajny gres to zastanawiamy się czy gres 30x60 można ułożyć na ścianach?

 

 

W mieszkaniu 10 lat temu kładłem gres ścienny 60x60. Teraz też będę kłaść 60x60 na ścianach a fachura, który będzie to robić chwalił się ostatnio wykonaną łazienką, gdzie ułożył gres na ścianie 180x80 (lub coś w zbliżonym rozmiarze - nie zwracałem uwagi bo nie mam takich płytek a Twój wątek jeszcze nie ujrzał światła dziennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem z doświadczenia że w moim mieście większość ścian w łazienkach/kuchniach układa się gresu. Przeważnie są to mieszkania, apartamenty na wynajem lub w hotelach czy pensjonatach. Samo układanie jest takie samo jak przy zwykłych płytkach. Jedyna różnica jest przy cięciu, szlifowaniu i wierceniu otworów. Bywają gresy które nie chcą się poddać nawet najlepszej maszynce płycinowej i źle pękają, przez co jest więcej odpadów. No i wiercenie otworów, są w ofercie teraz koronki na flexa do gresu i dają radę ale są drogie bo najmniejsza koronka kosztuje sto parę złotych, a trzeba ich kupić kilka sztuk. No i wystarczają na góra kilkadziesiąt otworów. Ale to zmartwienie glazurnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.