Skocz do zawartości

SUV do 30tys zł


laksen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania na tereny wiejskie o drogach wątpliwej jakości, najwyraźniej muszę zmienić SuperB na coś dostosowanego do tej sytuacji. Do wydania max 30tys zł, jazda głównie po miejscu, jakieś zakupy w mieście czy dowieść dzieci do szkoły, dojazd do pracy i wakacje raz do roku, więc DPF nie wchodzi w grę. W miarę coś niedrogiego w utrzymaniu jednak nie LPG, za mało jeżdżę by się zwróciło. No 5 drzwiowe koniecznie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outlander tylko ciezko o benzynę ale szukac warto. Bezawaryjnosc i wyglad na plus. 

Z prostszych rozwiazan nissan kyszkysz masz do wyboru benzyny 1.6 i 2.0 z budzetem nie powinno byc problemu.

Edytowane przez dzikipzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, laksen napisał:

Witam, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania na tereny wiejskie o drogach wątpliwej jakości, najwyraźniej muszę zmienić SuperB na coś dostosowanego do tej sytuacji. Do wydania max 30tys

Skoda Yeti z początków produkcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, laksen napisał:

Witam, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania na tereny wiejskie o drogach wątpliwej jakości, najwyraźniej muszę zmienić SuperB na coś dostosowanego do tej sytuacji. Do wydania max 30tys zł, jazda głównie po miejscu, jakieś zakupy w mieście czy dowieść dzieci do szkoły, dojazd do pracy i wakacje raz do roku, więc DPF nie wchodzi w grę. W miarę coś niedrogiego w utrzymaniu jednak nie LPG, za mało jeżdżę by się zwróciło. No 5 drzwiowe koniecznie. Pozdrawiam serdecznie.

Honda CRV po 2005r. z 2.0 16v. Generacja 2 lub 3. Mam obie generacje w garażu, 2gen zrobiła u mnie 75kkm w 2 lata na lpg, 3 gen w pół roku 20kkm też na lpg.

Samochody świetnie się sprawują w powierzonych zadaniach, w tym lekki teren, ale nie błoto po lusterka :piwko:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 17:23, laksen napisał:

Witam, w związku ze zmianą miejsca zamieszkania na tereny wiejskie o drogach wątpliwej jakości, najwyraźniej muszę zmienić SuperB na coś dostosowanego do tej sytuacji. Do wydania max 30tys zł, jazda głównie po miejscu, jakieś zakupy w mieście czy dowieść dzieci do szkoły, dojazd do pracy i wakacje raz do roku, więc DPF nie wchodzi w grę. W miarę coś niedrogiego w utrzymaniu jednak nie LPG, za mało jeżdżę by się zwróciło. No 5 drzwiowe koniecznie. Pozdrawiam serdecznie.

rav4, grand vitara II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniadzach poszukaj Grand Vitary II z silnikiem benzynowym. To jest prawdziwa terenówka i sobie dobrze radzi na gorszej drodze. Jeśli znajdziesz nie bitą i nie zjeżdżona w terenie to będzie Ci bezproblemowo służyć. Diesla unikaj, bo to proszenie się o kłopoty (problematyczne 1.9 DCI z Laguny II).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujekcybul napisał:

Albo GV albo zejsc z rozmiarem opon. Nie wiem jaki ten Superb ma rozmiar 17?18? Wrzucic 16ki i sie nie przejmowac i nie wydziwiac. 

Szanse na uszkodzenie koła zmniejszysz, ale problemu małego prześwitu SuperBa to nie rozwiąże, tak samo jak braku napędu na 4. Ciekawe co autor miał na myśi pod pojęciem "wątpliwej jakości" drogi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Manx napisał:

Szanse na uszkodzenie koła zmniejszysz, ale problemu małego prześwitu SuperBa to nie rozwiąże, tak samo jak braku napędu na 4. Ciekawe co autor miał na myśi pod pojęciem "wątpliwej jakości" drogi.

No wlasnie, droga drodze nierowna.

Zamieszkał gdzieś na wsi, żwirowki nie są rowne jak autostrady, ale raczej bez tragedii.

Ja jeżdżę po budowach po okolicznych wsiach i lasach insignia, to i superb pojedzie.

Oczywiście rzeba uwazac, są sytuacje gdy ktoś się akurat buduje, jest mokro i droga gruntowa się rozjechala, jednak śmiało w 99% miejsc się dojeżdża.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

No wlasnie, droga drodze nierowna.

Zamieszkał gdzieś na wsi, żwirowki nie są rowne jak autostrady, ale raczej bez tragedii.

Ja jeżdżę po budowach po okolicznych wsiach i lasach insignia, to i superb pojedzie.

Oczywiście rzeba uwazac, są sytuacje gdy ktoś się akurat buduje, jest mokro i droga gruntowa się rozjechala, jednak śmiało w 99% miejsc się dojeżdża.

 

Prawda. I ja też wszędzie dojeżdżam od zawsze zwykłymi osobówkami i uważam że przy odrobinie umiejętności i wyobraźni da się w 99% zamieszkałych miejsc dojechać, ale przyznam, że jeżeli miałbym perspektywę kilka lat (np. do czasu wybudowania porządnej drogi) codziennie 2 razy przedzierać się osobówką jak saper przez pole minowe, to pewno i ja bym się poddał i kupił coś z 4x4 i uczciwym prześwitem. Mam wśród znajomych sporo osób, które wybudowały się pod Warszawą gdzieś w polu i od kilku lat, po roztopach czy lepszych ulewach jakie mieliśmy w PL w tym roku maju, mają taki sajgon, że nie ma mowy bez 4x4 i też nie każdy suv sobie radzi - błocko, kałuże 20-30 cm. To dopiero jest dla mnie złej jakości droga i niestety takich miejsc pod miastami jest sporo. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.