Skocz do zawartości

Hala przemysłowa z płyt warstwowych


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jest na sali ktoś, kto siedzi w temacie?

Jakie trzeba załatwić formalności aby postawić coś takiego i móc użytkować?

Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Jak powinien być przygotowany grunt/fundament?

https://sprzedajemy.pl/hala-z-demontazu-15x30mb-konin-2-3d3332-nr56181931

Przeznaczenie docelowe to spawanie i obróbka metalu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bercikh napisał:

normalna procedura budowlana:

 

Wykonanie projektu

Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na użytkowanie

 To taka hala nie ma projektu fabrycznego, ze tak powiem?

Czyli producent nie powinien dostarczyć klientowi projektu przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bercikh napisał:

to jest hala z rozbiórki. Nie wiadomo w jakim jest stanie. Patrząc po ogłoszeniu jest z Konina, Wrocław jest w innej strefie śniegowej. Sprawa nie jest taka prosta jak się wydaje.

 

Wrocław to chyba w ''lżejszej'' strefie-jeśli już;)

A jak jest z nowymi-dostajemy projekt czy nie?

i jak to jest z namiotami-też potrzebne projekty, pozwolenia i odebrania np coś takiego? https://allegro.pl/oferta/hala-lukowa-namiotowa-9-15m-x-12m-x-4-5m-350-g-7566869702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam tylko nowe, więc projekt konstrukcji jest "jakby" w gratisie. Hale namiotowe są obiektami tymczasowymi, można je zrobić na zgłoszenie na 180dni. Po terminie rozbiórka, nowe zgłoszenie i tak w kółko - mówię oczywiście jak to wygląda w świetle prawa, jak jest w życiu nie wiem. Hale namiotowa można też zrobić na pozwolenie i wówczas jak ją postawisz to będzie stała.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, volf6 napisał:

Wrocław to chyba w ''lżejszej'' strefie-jeśli już;)

A jak jest z nowymi-dostajemy projekt czy nie?

i jak to jest z namiotami-też potrzebne projekty, pozwolenia i odebrania np coś takiego? https://allegro.pl/oferta/hala-lukowa-namiotowa-9-15m-x-12m-x-4-5m-350-g-7566869702

 

robiłem ostatnio magazyn soli drogowej, jednym z pomysłem była właśnie namiotowa hala

u nas normalnie było PnB albo w ramach pozwolenia na drogę

 

Producent dla nowej hali daje projekt

Jak kupisz używaną to ktoś musi to przeliczyć i podpisać IMO 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dodam. Nie siedzę w tym ale słyszałem jak to wyglądało w firmie. Oprócz samej konstrukcji do użytkowania potrzebne były odbiory instalacji jak wentylacja, oświetlenie z pomiarami, sama instalacja elektryczna z zabezpieczeniami, wyłączniki awaryjne, p-poż... Jest trochę zabawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Harp napisał:

To jeszcze dodam. Nie siedzę w tym ale słyszałem jak to wyglądało w firmie. Oprócz samej konstrukcji do użytkowania potrzebne były odbiory instalacji jak wentylacja, oświetlenie z pomiarami, sama instalacja elektryczna z zabezpieczeniami, wyłączniki awaryjne, p-poż... Jest trochę zabawy. 

 

Co ma być a czego nie będzie określał projekt. konstrukcja hali w tym wszystkim to jest najmniejszy problem. Jestem na etapie odbioru wiaty ( przedłużenie istniejącej ) - 6 słupów, blacha na dachu, świetlik w kalenicy, i kilka lamp. Przez jeden zapis w projekcie budowlanym, strażak doktoryzował się dwa dni i trzeba było dosyłać wyjaśnienia od projektanta potwierdzone przez rzeczoznawcę PPOŻ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za liczne odpowiedzi :)

@bercikh możesz podać przybliżony koszt nowej hali (ok. 300m) ze wszystkim? Może być a priv.

Jaki fundament jest do tego wymagany? Kto ustala jakie zabezpieczenia/udogodnienia muszą być spełnione przy tego typu konstrukcji i przeznaczeniu?

Czy koszt konstruktora i przeliczenia ponownego używanej hali jest opłacalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.