Skocz do zawartości

Wideorejestrator i powerbank


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam kamerę 70Mai Pro podłączoną do zapalniczki, zapalniczka zasilana "po stacyjce". Kamera ma akumulator 500mAh ale na wiele nie starcza do nagrywania w trybie parkingowym. I tak się zastanawiam żeby podłączyć w szereg powerbank. Powerbank zasilany z gniazda zapalniczki który będzie zasilał kamerę. Czy zastosowanie standardowego powerbanka ~10Ah z akumulatorem litowo-jonowym jest bezpieczne  w samochodzie, ze względu na różnice temperatur jak i wysokie temperatury w lecie w samochodzie? Powerbank byłby zamontowany przez cały rok a aucie. Pytanie czy taki zwykły powerbank będzie dobrze współpracował z kamerą i z instalacją w samochodzie? Gdzieś mi się obiło że powerbank musi posiadać funkcję passthrough, czyli możliwość jednoczesnego zasilania zewnętrznego jak i ładowania?

 

Inne rozwiązanie to zastosowanie:

https://pl.aliexpress.com/item/33026595793.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3b66459cS5pTQz&algo_pvid=5b66efa8-1949-4ed2-b644-8b3f0e715229&algo_expid=5b66efa8-1949-4ed2-b644-8b3f0e715229-1&btsid=0be3769015907387416392714e20f7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Autem codziennie się poruszam min. 50km, więc nie będzie problemów raczej z nie doładowaniem takiego powerbank-u podczas jazdy jak akumulatora w przypadku zastosowania drugiej opcji. Jak Wy to macie rozwiązane?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, steyr napisał:

Autem codziennie się poruszam min. 50km, więc nie będzie problemów raczej z nie doładowaniem takiego powerbank-u podczas jazdy jak akumulatora w przypadku zastosowania drugiej opcji. Jak Wy to macie rozwiązane?

A po co chcesz kombinować z powerbankiem a nie zasilisz kamerki na stałe z instalacji samochodu?

Na przykład używając konwerterków jak HK2 czy HK3: KLIK

HK2 to praktycznie to samo, co na Twoim linku z Ali, natomiast te od Viofo są sprawdzone że nie "sieją" zakłóceniami po radiu.

Osobiście mam HK3 do kamery z aktywnym trybem parkingowym i spisuje się idealnie... Tobie wystarczy HK2.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerbank to pewna forma zabezpieczenia, przy 10-20Ah jak będzię w pełni naładowany to jest parę godzin nagrania w trybie parkingowym. Przy ww. adapterze nie wiesz czy obecne napięcie na aku pozwala jeszcze na nagrywanie czy nie. Z drugiej strony auta często używam wiec chyba się skłonie w stronę adaptera. HK3 lepsza opcja bo ma wzbudzanie dodatkowe, pytanie 70Mai pro ma też tą funkcję. 70Mai Pro na wyjście ma 5V 2A, więc HK3 lepiej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wasylek napisał:

A po co chcesz kombinować z powerbankiem a nie zasilisz kamerki na stałe z instalacji samochodu?

Na przykład używając konwerterków jak HK2 czy HK3: KLIK

HK2 to praktycznie to samo, co na Twoim linku z Ali, natomiast te od Viofo są sprawdzone że nie "sieją" zakłóceniami po radiu.

Osobiście mam HK3 do kamery z aktywnym trybem parkingowym i spisuje się idealnie... Tobie wystarczy HK2.

 

Jak auto uzywane niezbyt czesto, to powerbank zapewni zasilanie na  parkingu,  a nie bedzie ciagnal pradu nonstop 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, steyr napisał:

pytanie 70Mai pro ma też tą funkcję. 70Mai Pro na wyjście ma 5V 2A, więc HK3 lepiej pasuje.

70Mai ma tylko tryb pasywny- nie wiem jak będzie pracował z HK3.

A te 5V i 2A to ma maksymalnie tylko jej zasilacz do zapalniczki a sama kamera pobiera Ci ze 100-300 mA.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steyr napisał:

Powerbank to pewna forma zabezpieczenia, przy 10-20Ah jak będzię w pełni naładowany to jest parę godzin nagrania w trybie parkingowym. Przy ww. adapterze nie wiesz czy obecne napięcie na aku pozwala jeszcze na nagrywanie czy nie. Z drugiej strony auta często używam wiec chyba się skłonie w stronę adaptera. HK3 lepsza opcja bo ma wzbudzanie dodatkowe, pytanie 70Mai pro ma też tą funkcję. 70Mai Pro na wyjście ma 5V 2A, więc HK3 lepiej pasuje.

Ty, czym Ty jeździsz???

Nawet CC 700 miało dwa razy większy aku niż ten Twój power bank.

Zrób sobie poprostu stały plus, w gnieździe gdzie wpinasz ładowarkę i zapomnij o temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@technix CC 700 to była konstrukcja .pierwsze auto w czasach 18nastki :) do dzisiaj pamiętam.mine diagnosty,jak miałem wydech bez kata(94r.) Na końcu tylko tłumik wspawany z Poloneza zakończony owalnym dyfuzorem...

Kiedy na hasło przegazuj odpaliłem flamer kita zwołał kolegów bo nie wiedział co się dzieje :) hehhehehe

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2020 o 10:57, Wasylek napisał:

A po co chcesz kombinować z powerbankiem a nie zasilisz kamerki na stałe z instalacji samochodu?

Na przykład używając konwerterków jak HK2 czy HK3: KLIK

HK2 to praktycznie to samo, co na Twoim linku z Ali, natomiast te od Viofo są sprawdzone że nie "sieją" zakłóceniami po radiu.

Osobiście mam HK3 do kamery z aktywnym trybem parkingowym i spisuje się idealnie... Tobie wystarczy HK2.

Oj bo tak , przypominają mi się pomysły w stylu głośniki od komputera do auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.