Skocz do zawartości

Mycie paneli fotowoltaicznych


WBA

Rekomendowane odpowiedzi

W jakich warunkach, bhp itp. powiedzmy że znam. Kwestia czym, przy założeniu, że nie chcę wynajmować profesjonalnej usługi.

Na wyposażeniu jest myjka karcher, ale... jest wysoko i głównie chodzi o to czym. Mile widziane doświadczenia innych. Mój jedyny pomysł na dziś to delikatny okrągły mop na długim kiju i woda, woda...

A wygląda to mniej więcej tak:

 

1616794621694 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, volf6 napisał:

Deszcz nie umyje?

Nie da rady, Ohydny, wgryzający się w panel kurz i brud z wentylatora fi 100 cm, którego nie można wyłączyć z przyczyn technicznych. Dlatego skrajne panele narażone są  niestety i wymagają okresowego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ( specjalista nie jestem). Najlepsza destylkoa po prostu. Ponoć nie myjka i Karcher i ponoć nie w słoneczny dzień jak są nagrzane- mikropęknięcia.
Z YT. Ludzie świeża płaska Vileda lecą tylko często ja ( tego mopa płaskiego) właśnie np myjka spłukują... I widziałem jeszcze myk dodawania nabłyszczacza do zmywarki- nie wiem czy działa...może mieć sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fili_P napisał:

Ponoć ( specjalista nie jestem). Najlepsza destylkoa po prostu. Ponoć nie myjka i Karcher i ponoć nie w słoneczny dzień jak są nagrzane- mikropęknięcia.
Z YT. Ludzie świeża płaska Vileda lecą tylko często ja ( tego mopa płaskiego) właśnie np myjka spłukują... I widziałem jeszcze myk dodawania nabłyszczacza do zmywarki- nie wiem czy działa...może mieć sens

Tylko czekać jak ceramika czy woski będą na panele :phi:

  • Lubię to 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, torelek napisał:

Być może głupie pytanie ale dlaczego nie myjką ciśnieniową? Lakier na samochodzie wytrzymuje wielokrotne mycie, to szkło, które jest o wiele twardsze się uszkodzi?

Ano nie zalecają na stronach, podobno można uszkodzić powłokę, która delikatna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WBA napisał:

Ano nie zalecają na stronach, podobno można uszkodzić powłokę, która delikatna jest.

 

No a jakby spryskać jakąś chemią, a potem lancą ale z obniżonym ciśnieniem? Mi osobiście wydaje się to mniej drapiące niż szczotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, torelek napisał:

 

No a jakby spryskać jakąś chemią, a potem lancą ale z obniżonym ciśnieniem? Mi osobiście wydaje się to mniej drapiące niż szczotka.

zanabyłem wczoraj coś takiego i będę próbował delikatnym prysznicem i pewnie jakimś mopem, szczotką z miękkiego włosia.

Karchera mam, ale samą lancą nawet niskim ciśnieniem nie za bardzo widzę efekt końcowy. Z kolei profesjonalne szczotki jako oprzyrządowanie do niego to duży koszt, rzędu kila tys. zł :totalszok:

PISTOLET DO WĘŻA OGRODOWEGO ZRASZACZ 7 FUNKCJI - 7048679640 - oficjalne  archiwum Allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.