Skocz do zawartości

Jaka farba do starych desek?


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kończę budować w ogrodzie domek dla dzieciaków - chciałem coś zrobić razem ze starszym synem, gotowe domki z marketów były drogie i jakieś takie średnie jakościowo, więc zakupiłem na OLX pozostałości po trzech różnych domkach/placach zabaw i zbudowałem swój. 

 

Przyznam że trochę mnie poniosło, domek jest piętrowy i ma wymiary mniej więcej 3.6 x 2.5, wysokość koło trzech metrów - nie wiem bo jeszcze dach nie skończony.

 

Wszystko jest ze strych desek, będą zeszlifowane ze starej farby ale gdzieniegdzie zostaną lekkie pozostałości.

 

Domek ma być wedle życzeń dzieci biało-szary. Czym to malować żeby było względnie trwałe (malowanie powtórne co dwa lata, nie co roku) i żeby ładnie pokryło. Oczywiście miło będzie jeśli nie wydrenuje kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dzieciak i nastolatek jeździłem do ośrodka wczasowego, gdzie domki drewniane były malowane zwykłą olejną farbą.

Z tego co pamiętam to co jakieś 5-7 lat odświeżano farbę.

Więc może nie wymyślać na nowo tylko opierdzielić i zapomnieć na te kilka lat (w międzyczasie dzieci wyrosną).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rudobrody napisał:

Malowałem drewniany dom farbą chlorokauczukową. Kolejne malowanie wychodziło po kilku latach dopiero.

 

Bardzo śmierdzi? To jednak domek dla dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tomo napisał:

Jako dzieciak i nastolatek jeździłem do ośrodka wczasowego, gdzie domki drewniane były malowane zwykłą olejną farbą.

Z tego co pamiętam to co jakieś 5-7 lat odświeżano farbę.

Więc może nie wymyślać na nowo tylko opierdzielić i zapomnieć na te kilka lat (w międzyczasie dzieci wyrosną).

 

Myślałem o tym ale obawiam się smrodu - tak pamiętam olejną sprzed lat, że place zabaw długo waliły chemią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rudobrody napisał:

Przy malowaniu jak farba. Po nie. Jak chcesz żeby było trwałe musi śmierdzieć. Wodorozpuszczalne lakiery zewnętrzne to nie jest najlepszy pomysł. :)

 

Myślałem ewentualnie o takim:

 

https://www.castorama.pl/imp-elew-njord-sniegi-polnocy-5l-id-1094867.html?store=0&exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=CjwKCAjwz_WGBhA1EiwAUAxIcZLZZSUbB4k6w3KI3W-33T08ATFY3KLgrqMZbooVtMeEoElSfPLuSxoCdIkQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo napisał:

Jako dzieciak i nastolatek jeździłem do ośrodka wczasowego, gdzie domki drewniane były malowane zwykłą olejną farbą.

Z tego co pamiętam to co jakieś 5-7 lat odświeżano farbę.

Więc może nie wymyślać na nowo tylko opierdzielić i zapomnieć na te kilka lat (w międzyczasie dzieci wyrosną).

U dziadka malowaliśmy tak ławkę i okna .. co dwa lata, bo farba odpadała płatami8-). Tylko to było ponad 30lat temu, obecnie są o niebo lepsze środki, dedykowane do drewna, które wnikają w jego strukturę i je zabezpieczają. IMHO nie bawiłbym się w farby olejne w takim przypadku.

 

@bizz ja mam domek dla dzieci i plac zabaw pociągnięty zwykłym impregnatem koloryzującym do drewna. Stoi 5ty już rok i ma się dobrze, choć mech go obrasta - wystarczy myjką zmyć raz na rok, no i oczywiście wyblakł na słońcu i kolor nie jest intensywny. Ważne też aby drewno było czyste i suche. Jak chcesz się pobawić to można najpierw pojechać impregnatem bezbarwnym a potem coś ala lakierobejca lub olejem do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał:

U dziadka malowaliśmy tak ławkę i okna .. co dwa lata, bo farba odpadała płatami8-). Tylko to było ponad 30lat temu, obecnie są o niebo lepsze środki, dedykowane do drewna, które wnikają w jego strukturę i je zabezpieczają. IMHO nie bawiłbym się w farby olejne w takim przypadku.

 

@bizz ja mam domek dla dzieci i plac zabaw pociągnięty zwykłym impregnatem koloryzującym do drewna. Stoi 5ty już rok i ma się dobrze, choć mech go obrasta - wystarczy myjką zmyć raz na rok, no i oczywiście wyblakł na słońcu i kolor nie jest intensywny. Ważne też aby drewno było czyste i suche. Jak chcesz się pobawić to można najpierw pojechać impregnatem bezbarwnym a potem coś ala lakierobejca lub olejem do drewna.

 

Właśnie nie chcę się bawić, chciałbym pomalować i mieć spokój, ale podoba mi się kiedy jednak widać strukturę drewna. Olejna zrobi mi z tego lamperię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bizz napisał:

Właśnie nie chcę się bawić, chciałbym pomalować i mieć spokój, ale podoba mi się kiedy jednak widać strukturę drewna. Olejna zrobi mi z tego lamperię:)

.. która i tak odpadnie :).

Najlepszą strukturę mają oleje do drewna, które je barwią i uwypuklają strukturę. Rodzice takimi jadą "architekturę" ogrodową, 5-6lat wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.