Skocz do zawartości

Rower spalinowy


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Fili_P napisał:

@Cinek Ty chyba żeś sobie zmontował takiego pierdopęda. Jak po jakimś czasie? Młody mnie męczy.

Sprzedałem. To idzie jak szatan, resztę napiszę Ci jak będę przy kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem.

Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli masz stary rower typu Ukraina, można na bazie takiego silnika zrobić fajny sprzęt w stylu retro i poczuć to co czuli pierwsi motocykliści. Do takiej zabawy - jak najbardziej.

Ale...

Ten silnik napędza rower do naprawdę szalonych prędkości, spokojnie ponad 60 km/h. Jedną klamkę wykorzystujesz na sprzęgło, drugą zostawiasz na hamulec. I trzeba tak przerobić klamkę by jedna obsługiwała oba hamulce. Mało tego, V-breaki które miałem w rowerze zupełnie nie zdają egzaminu gdy trzeba ostro dać po heblach. Do tego gdy skręcasz trzeba poinformować innych uczestników ruchu wyciągniętą ręką więc przed skrętem nie możemy wcisnąć sprzęgła czy hamulca - w zależności od strony w którą skręcamy.

Dobre osiągi powinny iść w parze ze sztywnością ramy, dobrym zawieszeniem i teraz przechodzę do najważniejszego, dobre oświetlenie, hamulce i kierunkowskazy. Należy zadać sobie pytanie czy warto iść w kierunku upodabniania roweru do motocykla.

Kolejna kwestia - prawna. Z uwagi na osiągi policja może się czepnąć że pojazd spełnia kryteria motoroweru lub nawet motocykla (prędkość) jednak nie posiada żadnej homologacji pod tym względem, nie jest zarejestrowany ani ubezpieczony.Można wykupić OC na rower, to grosze tylko pytanie czy w razie draki ubezpieczyciel się nie wypinie ze względów o których wyżej.

 

Reasumując - tak można kupić używany, pobawić się, poczuć jak to jest i sprzedać. Jeśli jednak lubisz swoje dziecko kup mu skuter-motorower lub motorower. Idzie do 45 km/h i jest przystosowany do tych prędkości, pod względem prawnym też nikt nie może się czepnąć. BTW może nawet będę za jakiś czas sprzedawał "bzyka" - żadne z moich dzieci nie czuje mięty w tym kierunku...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cinek napisał:

Reasumując - tak można kupić używany, pobawić się, poczuć jak to jest i sprzedać. Jeśli jednak lubisz swoje dziecko kup mu skuter-motorower lub motorower. Idzie do 45 km/h i jest przystosowany do tych prędkości, pod względem prawnym też nikt nie może się czepnąć.

Tylko na skuter /motorower to trzeba mieć PJ kategorii AM (dostępne od 14 lat) a na rower wystarczy karta rowerowa (od 10 lat).

Zgodnie z przepisami taki rower spalinowy czy elektryczny nie może być szybszy niż 25 km/h.

W sumie to nie wiem czy nie lepiej zamiast dokładania silnika nie kupić gotowego fabrycznego roweru, uzywanego rzecz jasna:), np. coś takiego https://www.olx.pl/d/oferta/rower-spalinowy-sparta-silnik-sachs-CID767-IDOXUw1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, volf6 napisał:

Tylko na skuter /motorower to trzeba mieć PJ kategorii AM (dostępne od 14 lat) a na rower wystarczy karta rowerowa (od 10 lat).

Zgodnie z przepisami taki rower spalinowy czy elektryczny nie może być szybszy niż 25 km/h.

W sumie to nie wiem czy nie lepiej zamiast dokładania silnika nie kupić gotowego fabrycznego roweru, uzywanego rzecz jasna:), np. coś takiego https://www.olx.pl/d/oferta/rower-spalinowy-sparta-silnik-sachs-CID767-IDOXUw1.html

Nie wiemy w jakim wieku są dzieci Filipa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Fili_P napisał:

@Cinek Ty chyba żeś sobie zmontował takiego pierdopęda. Jak po jakimś czasie? Młody mnie męczy.

Ja za gówniarza miałem. Dobra lekcja motoryzacji była, więcej dłubania niż jazdy, ale to jeszcze było zdziełane w CCCP ;).

Imho bezpieczniej i lepiej będzie motorower za nabyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No jestem.
Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli masz stary rower typu Ukraina, można na bazie takiego silnika zrobić fajny sprzęt w stylu retro i poczuć to co czuli pierwsi motocykliści. Do takiej zabawy - jak najbardziej.
Ale...
Ten silnik napędza rower do naprawdę szalonych prędkości, spokojnie ponad 60 km/h. Jedną klamkę wykorzystujesz na sprzęgło, drugą zostawiasz na upodabniania roweru do motocykla.
może nawet będę za jakiś czas sprzedawał "bzyka" - żadne z moich dzieci nie czuje mięty w tym kierunku...


Dzięki Kroku Złoty za garść bardzo cennych dla mnie informacji
Mówimy o 16 latku z zacięciem inzynierskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fili_P napisał:


 

 


Dzięki Kroku Złoty za garść bardzo cennych dla mnie informacji
Mówimy o 16 latku z zacięciem inzynierskim

 

No to kup mu używany chiński motorower, tam co chwila trzeba przy czymś grzebać i młody będzie miał się na czym realizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup mu używany chiński motorower, tam co chwila trzeba przy czymś grzebać i młody będzie miał się na czym realizować.
Ale jeszcze nie wiem czy zapach benzyny go kreci....
Na razie po Mindstromach, Modelarni, Arduino, druku3D jest na etapie customowych robotów.... Lutownica nie stygnie.

Elektryk tak chetnie-ale to nie ten budżet... Jak zobaczę że pierwsza zgrzewarka do ogniw ze starej mikrofalówki działa dłużej niż trzy dni regulator napięcia/ bms czy tam inny zmora y sterownik daje jakąkolwiek kontrolę to będziemy myśleć o finansowaniu silnika i ogniw.... Jak na razie dostał stary rower do trybu zrób z nim co chcesz, pociąć i pospawać Ci pomogę z Dziadkiem....ale zamiast wejść na jedno dwa fora internetowe, obejrzeć 100 filmików to dostaje coraz dłuższa i coraz bardziej skomplikowana listę części do zakupu z Aliexpress.... Wymyśla coraz bardziej skomplikowane rozwiązania prostych problemów zamiast najpierw ogarnąć "aktualny stan techniki".... nie ogarniając jeszcze kosztów.... No to dostał stara pralkę do demontażu w trybie co chcesz to na złom co Ci się uda na OLX.... Kasa Twoja....i chyba zaczyna rozumieć że kasa nie spada z nieba a na dodatkowe 5 dych ponad kieszońkowe to prawie drugi dzień już się meczy.... ;-)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A coś takiego ? Bardzo fajny środek do przemieszczania się. Silnik 30 cm3.
18parta.jpg.99812298ab9fa4604ed17deb490df8f9.jpg


No ewoluowało po drodze przez coś takiego ( chyba co do idei podobne)....
Ale Cinek ( raczej słusznie wybił mi pomysł z głowy)
https://allegro.pl/oferta/silnik-spalinowy-do-roweru-komplet-80-cc-promocja-7810148465

Co tam masz bo słabo widać na tych fotkach?
30 cm może nie miałoby takiego kopa.... hmmmmm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fili_P napisał:


 

 


No ewoluowało po drodze przez coś takiego ( chyba co do idei podobne)....
Ale Cinek ( raczej słusznie wybił mi pomysł z głowy)
https://allegro.pl/oferta/silnik-spalinowy-do-roweru-komplet-80-cc-promocja-7810148465

Co tam masz bo słabo widać na tych fotkach?
30 cm może nie miałoby takiego kopa.... hmmmmm....

 

Jest jeszcze opcja pośrednią, uwaga Cinek mode on- kupić silnik do pit bike, koniecznie z przekładnią i dostosować do roweru - wyzwanie nieco większe a silnik słabszy niż ten 80cm3 potworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fili_P napisał:


 

 


No ewoluowało po drodze przez coś takiego ( chyba co do idei podobne)....
Ale Cinek ( raczej słusznie wybił mi pomysł z głowy)
https://allegro.pl/oferta/silnik-spalinowy-do-roweru-komplet-80-cc-promocja-7810148465

Co tam masz bo słabo widać na tych fotkach?
30 cm może nie miałoby takiego kopa.... hmmmmm....

Oryginalna Sparta Spartamet. Silnik 30cm3 dwusuw, moc 0,8 KM. Z blokadą jedzie 23 km/h, po odblokowaniu blisko 40 km/h w zależności od wagi kierownika ;). Odpalany na szarpak ale ma też....rozrusznik elektryczny 😄 na akumulatorek/akumulatorki które doładowywane są podczas jazdy. Skrzynia automat.

Edytowane przez Zbooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.05.2022 o 23:31, Zbooy napisał:

Oryginalna Sparta Spartamet. Silnik 30cm3 dwusuw, moc 0,8 KM. Z blokadą jedzie 23 km/h, po odblokowaniu blisko 40 km/h w zależności od wagi kierownika ;). Odpalany na szarpak ale ma też....rozrusznik elektryczny 😄 na akumulatorek/akumulatorki które doładowywane są podczas jazdy. Skrzynia automat.

Mam takiego Spartameta, z silnikiem Sachs. Fajna zabawa. Można odzieżą stylizować się na lata 60. lub 70. Jeździ to wystarczająco szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.