Skocz do zawartości

Powłoka na lakier sama usuwająca rysy


DamianMig

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy patent. powłoka nakładana na lakier z której rysy znikają po 30 minutach stania na słońcu. rodzaj polimeru tyle że zupełnie nowego twardego. ciekawe czy to wejdzie na rynek bo ma być tanie w produkcji. mogliby to nakładać w sumie już w fabryce. pytanie czy naprawy lakieru z taką powłoką nie bylyby kłopotliwe.

https://dailydriver.pl/porady/technika/lakier-bez-rys-w-korei-stworzono-powloke-ktora-sama-usuwa-rysy/

 

Edytowane przez DamianMig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DamianMig napisał:

coś wiecej o tej powloce w infiniti masz moze do poczytania? na ktorych modelach i jak to dziala?

Jest u mnie na QX50 ale nie zauważyłem efektów działania. Może dlatego, że parkuję głównie w podziemnym i rzadko stoi na słońcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to była powłoka nakładana przez dilera czy fabrykę? Mogłbym ją też nałożyć na swoje Mondeo czy to tylko w infiniti? To ma jakąś nazwę?

 

PS. dostałem ostrzeżenie ale nie wiem czy za to ze wrzycilem ten link z tymi badaniami reklamując je czy za to, że reklamujemy te powłoki Infiniti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DamianMig napisał:

PS. dostałem ostrzeżenie ale nie wiem czy za to ze wrzycilem ten link z tymi badaniami reklamując je czy za to, że reklamujemy te powłoki Infiniti :)

 

Masz krótki staż i koledzy widząc wypowiedź z linkiem są przewrażliwieni. Nie przejmuj się :skromny:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DamianMig napisał:

Ale to była powłoka nakładana przez dilera czy fabrykę?

Tak, od któregoś roku niektóre modele a później być może wszystkie to miały. Mam małą wgniotkę z przerysowaniem na klapie i gołym okiem widać, że całość z lakierem jest bardzo grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2022 o 11:06, malrapida napisał:

Tak, od któregoś roku niektóre modele a później być może wszystkie to miały. Mam małą wgniotkę z przerysowaniem na klapie i gołym okiem widać, że całość z lakierem jest bardzo grube.

a jest jakaś procedura naprawy elementu pokrytego taką powłoką? Jak podjadę do kogoś, kto nie wie o tej powłoce, to nie będzie problemu z naprawą? A może właśnie trzeba to naprawiać u konkretnych fachowców (Infiniti)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DamianMig napisał:

a jest jakaś procedura naprawy elementu pokrytego taką powłoką? Jak podjadę do kogoś, kto nie wie o tej powłoce, to nie będzie problemu z naprawą? A może właśnie trzeba to naprawiać u konkretnych fachowców (Infiniti)?

Kiedy powiedziałem o tej powłoce swojemu lakiernikowi, który naprawiał przód po sprowadzeniu auta z Kanady, tylko się roześmiał i machnął ręką. Robi takie lakiery normalnie i nic się nie dzieje. Albo ta powłoka to ściema albo on się nie zna i kiedyś to wyjdzie albo bezproblemowo łączy się z tradycyjnymi lakierami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 09:26, malrapida napisał:

Kiedy powiedziałem o tej powłoce swojemu lakiernikowi, który naprawiał przód po sprowadzeniu auta z Kanady, tylko się roześmiał i machnął ręką. Robi takie lakiery normalnie i nic się nie dzieje. Albo ta powłoka to ściema albo on się nie zna i kiedyś to wyjdzie albo bezproblemowo łączy się z tradycyjnymi lakierami.

Może malował całe elementy to i łączenie nie było potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.