Zawartość dodana przez Mrowa
-
szyba
> zachciało mi się wyższej szyby do kawy. już po montazu okazuje się, że jestem ciut za wysoki do > tej szyby i pęd powietrza wali w kask naprawdę mocno > przy akcesoryjnej szybie po prostu zbierałem pęd powietrza na klate (dosłownie i w przenośni ) i > było ok natomiast teraz jak jade trochę szybciej to huk jest potężny i łeb wpada w turbulencje > fajnie nie jest > jedyny plus tej szyby jest taki, że w deszczu pęd powietrza elegancko zbiera wodę z szyby kasku > zastanawiam sie czy deflektor mógłby pomóc? jakiś nie za duży żeby nie zasłaniał drogi > jak się lekko schyle to i huk i turbulencje ustają ale nie będę skulony na skuterze jeździł > przerabiał ktoś może podobny problem z szybą? Polecam deflektor . U mnie sprawdza się znakomicie, zdejmuję jak jest gorąco w lato żeby chłodziło mnie bardziej.
-
KTM vs Yamaha vs BMW
> Hej. Sporo mnie czasu nie było bo byłem z córą w szpitalu. A więc do rzeczy > 1. KTM Adventure 990 > 2. > YAMAHA XTZ 1200 Super Tenere > 3. BMW F1200GS > Fotki poglądowe. Co myślicie o tych sprzętach? Który lepszy jako uniwersalne moto?? Dołącz do tego jeszcze nowego V-stroma 1000 . Leje w testach nawet BMW 1200GS. Jest mocno uniwersalny i bardzo oszczędny.
-
Spam wątek... Kominiara
> a powyzej 10 jeździsz bez? w szyje Ci nie wieje? > a w upały też nie używasz? cały pot w kask? Tak właśnie czynię. Nie wieje, mam akcesoryjną szybę i deflektor jeszcze, powietrze trafia w górną część kasku. W upały szczególnie nie używam bo bym chyba zdechł od gorąca, staram się to łączyć z tiszertem tylko że wtedy jadę dużo wolniej.
-
Spam wątek... Kominiara
> coś w ten deseń. > http://allegro.pl/kominiarka-membrana-ag-wiatroszczelna-z-oczami-l-i4579327232.html > Acz moja była trochę inna. Oczywiście jak na złość nawet nie pamiętam firmy, a kosztowała koło > stówki... Z opisu jak moja, faktycznie super i tak jak leff używam kominiary tylko poniżej 10 stopni. A na imię jej Polandex. taka
-
Strzał z wydechu ...
> Przy odpuszczeniu gazu z wyższych obrotów (czyli tak powyżej 5000) przy hamowaniu silnikiem pojawia > się głośny przepał/huk. No jakby ktoś petardę rzucił. > Gdzie szukać rozwiązania problemu, ustawienie zapłonu czy regulacja gaźnika? jaki motong? Bo np. w R1, FZ1 itp jest dopalanie spalin i to tak wali. Mi się podoba
-
Czas na kamerkę więc??
> Więc co polecacie?? Interesuje mnie bo muszę zakupić takową do busa a i zarazem miał bym na moto. > Jakie są wasze typy?? > Nie musi być super ale fajnie by była jakby miała HD i stabilizację obrazu > POZDRO A taka opcja? Sam się zastanawiam nad tą budżetową opcją.
-
50 -> 125 wrażenia
> Moze za mało odbychales sie nogami... No fakt, to może być przyczyna > Ile Ci pali? > Bo mnie wszystko co wleje ale nie mniej niz 8/100 Tak mniej więcej 7.5 - 8.5, ale jak już się w jeździłem i odpowiednio operuję to 7.8 ostatnio ale nie cisnę bardzo mocno tylko tak se
-
50 -> 125 wrażenia
> ruszyć przed samochodami i na luzie rozpędzić się do 70-80 km/h. Kurde zazdraszczam bo próbowałem na luzie się rozpędzić i suabo idzie mimo 150 KM
-
Jaki spokojny turystyk?
> Vmax mnie nie interesuje, staram sie smigac przepisowo, a jak wybieranie dziur? Poczytaj test. Wg. mnie dobrze na nasze drogi jak nie jedziesz ostro bo jest w miarę miekkie jak dla mnie.
-
Jaki spokojny turystyk?
> Witam > Zastanawiam sie na przyszly sezon nad czyms do dalszych wypadow. Budzet kolo 10 tys. Wymagania > -wygodne zaiweszenie dobrze wybierajace dziury w drodze i dajace rade takze na szutrach, na > skladaniu w winkle nie za bardzo mi zalezy > -silnik minimum 2 cylindry, ale litra nie potrzebuje, cos w okolicach 600 cmm > -kanapa taka zebym na palcach nie stawal przy 180cm > -dobrze widoczne tylnie swiatlo dla kierowcow > Na jakie modele patrzec? Prosba o opinie tych co mieli okazje posmigac danym modelem, bo mniej > wiecej wiem co jest na rynku teoretycznie spelniajace wymagania. Do wymagań pasuje jak ulał Suzuki DL650 V-Strom. Wygodne moto, mało pali, pojemny bak, dobra osłona przed wiatrem. Tylko ma małą prędkość max. około 170 km/h więc zapasu nie ma dużego
-
wymiana kierunkowskazów w hondzie CB500
> no dobra a jak to zrobić? trza ściągnąć reflektor? skąd później wiedzieć gdzie podłączyć kabelki? > każdy kierunek ma dwa... chyba, że nie ma znaczenia Polaryzacja przy kierunkowskazach zarowkowych nie ma znaczenia, chyba ze kierunki sa diodowe to ma ale przy zlym podlaczeniu nie beda swiecic najwyzej i nic sie nie stanie.
-
[KzAK] Jednoślad do 125 ccm
> skoro mam okazje zrealizowac swoje marzenie No właśnie. Nawet się w takim razie nie zastanawiaj. Tylko wyłap dobry egzemplarz jak najmłodszy i już.
-
Pierwsze 2 kółka
Jaki to program do spalania?
-
Żal wątek - kurs A
> Ja wiem, widziałam ale chodzi o kurs w Mińsku, kurcze skoro jest tyle szkół to myślałam, że będzie > oki. Nie chciałam dojeżdżać ponad 40 km żeby odbyć np godzinę jazdy na moto. Oj tam, na moto by Ci to zajęło ze 20 minut góra w jedną mańkę A tak w ogóle to współczuję
-
Pierwsze moto - kupno
Znajdziesz to tutaj
-
Pierwsze moto - kupno
Przeczytaj sobie ten poradnik może coś wniesie.
-
Gaerne - gdzie w W-wie
> Czy wiecie może o jakimś miejscu gdzie można przymierzyć i ewentualnie zanabyć buty Gaerne? Ja kupowałem swoje Gaerne na Okaryny 13. Mały dość sklepik obok "gumiarza". Z butów też jestem zadowolony.
-
Alpinestars Atem 2014r?
Bierz się za szlifiere i slidery poprzycieraj będzie więcej do zajebistości
-
Ślizgąjace się sprzęglo po wymianie oleju...
> Same tarcze są za prawie 900PLN więc grzebanie własne średnio mnie ratuje. > Koniec beczenia, trzeba wymienić i tyle. Co Ty gadasz Tu masz przykładowy komplet tarcz sprzęgła, taki zmienialiśmy.
-
Ślizgąjace się sprzęglo po wymianie oleju...
> Pytam bo sie nie znam a chetnie bym tysiaka zaoszczedził nawet kosztem czarnej magii i polubienia > sie sprzegla z olejem... co nie nastapi wiec szukam numeru do Providenta. Spokojnie chłopie. Kup sobie w np. w Larsonie same tarczki sprzęgła i sobie wymień. Ściągnij dekielek z boku, nie musisz spuszczać nawet oleju, wyjmij tarczki z przekładkami metalowymi, wsadź nowe i już. W zeszłym roku kumpel miał podobnie w Hornecie 900, po wymianie spokój. Godzinka spokojnej roboty, 2 browary i luzik.
-
Podniosłem wartość sprzętu...
> jesteś przekonany? to w takim razie po co stroi sie motocykl na hamowni po włożeniu k&n i > wydechu? W związku ze zmianą wydechu i co za tym idzie m.in. tętnień w układzie wydechowym a puszki renomowanych firm są robione pod dany model 2oo i są odpowiednio dobrane i nie wymagają strojenia. Z resztą po zmianie tylko filtra powietrza charakterystyka nie zmienia się na tyle żeby seryjny komp sam nie ogarnął co zresztą widać na hamowni.
-
Podniosłem wartość sprzętu...
> Biorę to pod uwagę, już mnie ktoś uprzedzał. > Czy komputer w motocyklach nijak nie reaguje na większą ilość powietrza? > W zależności od choćby temperatury też musi być przecież regulowana dawka paliwa!? Reaguje. W R1, FZ1, komp dopasowuje sobie mieszankę spokojnie. W R6 też na pewno da radę ale nie spodziewaj się że 20 KM więcej będzie
-
Podniosłem wartość sprzętu...
> żużel mnie nie kręci... Pewnie, że nie bo to produkt odpadowy procesów hutniczych
-
akumulator firmy Landport?
> nie mam powodów by jej nie wierzyc bo z nimi współpracuję już kilak lat... > wysyłałem do nich na gwarancji aku po 16 miesiacach i normalnie rozpatrzyli. > ale to że komuś licza 12 miesiecy to nie mój kłopot. 12 miesięcy to jest rękojmia sprzedawcy a gwarancja jest producenta. Rękojmia sprzedawcy jest narzucona przepisami prawa więc sprzedawca po prostu musi udzielić rękojmi (niektórzy nazywają to umownie gwarancją). Tu pewnie leży szkopuł.
-
Nasze "pierdzidełka"