Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

msikor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez msikor

  1. > Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak dokładnie działa tuleja pływająca w tylnym zawieszeniu E91, > numer 3 na schemacie > Jak rozumiem czesć wewnętrzna to metalowy otwór oblany guma w który wchodzi śruba, czesć zewnętrzna > to metalowa opaska oblana guma od wewnętrznej strony tak? Co znaczy, że tuleja jest pływająca, > czy częsć zewnętrzna i wewnętrzna tulei moga sie względem siebie poruszać z dużą swobodą? A > może guma częsć zewnętrznej i części wewnętrznej to jedno i działa (amortyzuje) skrecając się > lekko? > Czy wymieniając te tuleje należy je dokrecać w pozycji wspornika (wahacza) obciążony - kiedy auto > stoi, czy auto może być na podnośniku i koła moga wisieć? wydaje mi się, że na obciażonym > aucie > Mechanik wymieniał mi łożysko w tylnym kole, żeby wyjać półoś, musiał odkręcić śrube tulei > pływajacej, żeby odchylić lekko zwrotnica, inaczej półoś nie chciała wyjść. Po wszystkim, > skręcił śrube tej tulei pływajacej kiedy auto było na podnośniku, od tego czasu tylna lewa > strona zaczęła głośno skrzypieć i trzeszczeć na nierównosciach. Zapytałem czy śruba nie > powinna być dokrecana na obciążonym aucie? powiedział, ze nie ma potrzeby bo to tuleja > pływajaca, ale coś mi tu nie pasuje. kto to robil?
  2. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > da sie wymienic. ja wlasnie dzisiaj to przerabialem, wyciagasz cala obudowe z kurtynami, odkrecasz > 4 sruby wyciagasz wentylator z modulem sterowania i potem mozesz odkrecic wentylator od jego > obudowy wraz z modulem, pasuje od benzyny bez problemu. ja za swoj dalem 200zl ale sprawdz bo > moze uda ci sie kupic sam modul bez wiatraka z jakiegos rozbitego auta bedzie duzo taniej Thx za info
  3. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > Kolego kup na złomie uzywke i wstaw, to nie prom kosmiczny. Ja wiem ze nie prom... Tylko uzywke u mnie maja za 500zl i ktora moze pasc za chwile...
  4. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > tam jest elektryczny wentulator, wiec jak to mozliwe ze jego silnik jest nie rozlaczalny z obudową > ? tez mnie to zastanawi ale zeby to ogarnac trzeba by bylo to wyjac i ocenic co i jak
  5. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > Urlopuję do 1 sierpnia,ale zaraz poszperam nieco w katalogach do których mam dostęp online. i co z tym smigielkiem
  6. msikor odpowiedział 1Marek1 na temat - Motokącik
    > Czuje się wywołany do tablicy. Nie jeżdże gaz-hamulec ale jak jechać oszczędnie na Zakopiance, > gdzie masz non stop pod góre-z góry? Ale żeby nie było-laguną tez tam jeżdże i zużycie na tej > samej trasie jest podobne.i Na trasie z Krakowa do Zakopanego i nazad Octavia II 1.4 tsi w jedna strone mi pokazala 6l a w druga 5,5l Srednią z tygodniowego uzywania pokazywal komp 7,5l
  7. msikor odpowiedział Roswell na temat - BMW
    > ale może podpowiecie który pojechać oglądać w > pierwszej kolejności Ten do ktorego masz najblizej > http://otomoto.pl/bmw-325-ci-oryginalny-m-pakiet-coupe-C30099165.html > http://allegro.pl/bmw-e46-330ci-coupe-topasblau-skora-full-i3430197701.html > http://otomoto.pl/bmw-320-bardzo-dobry-stan-C30018474.html > http://otomoto.pl/bmw-325-325i-czarny-sed-131tys-km-C29801210.html > http://otomoto.pl/bmw-328-328-coupe-2000-rok-piekn-C29838632.html > http://allegro.pl/bmw-e46-325ci-coupe-192km-2003-ogloszenie-prywatne-i3438893578.html > http://allegro.pl/bmw-e46-m-pakiet-kombi-2004-i3432370534.html > http://allegro.pl/bmw-e46-325-bi-xenon-skora-lpg-prins-klima-lift-i3418607018.html\ > http://autoauto.pl/pl/12365/BMW_SERIA_3_...=3&perPage= > http://otomoto.pl/bmw-330-cabrio-330izadbana-wawa-C29829469.html > a może coś jednak takiego: > http://allegro.pl/bmw-e36-323i-coupe-warszawa-i3422612040.html
  8. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > a autor to co? autor ma nas w d... i chyba śpi > tia. gdyby nie trzebabylo sie domyslac, byloby sprawniej. > nie twierdze ze napisałeś ze to na 100% uszczelka pod glowica. > jaka gumka? odma to moze niech autor postu sobie odme wymieni i bedzie git ;D > ja jestem spokojny. moj wyrównawczy ma się dobrze, oleju nie stwierdozno. ide sprawdzic u siebie
  9. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > tak, nawet miedzy wierszami. > a to było pytanie? gdzie znaczek zapytaczek? wybacz. pisz precyzyjniej - ktory kolega? i o co > wogole chodzi. raczej we dwoje tu piszemy... > ale jelsi to jest pytanie i "kolega" to ja... to owszem istnieje taka możliwość.. ale poprawka: mea > culpa, nie w tym silniku. co nie zmienia faktu, że olej i przegrzanie to 2 różne sprawy. > inna opcja to to ze przegrzanie spowodowało usterke uszczelki i stąd olej. bo raczej sam olej nie > spowodował przegrzania. > ale na forum tego nie wywróżysz. niech autor sprawdzi podstawy proste tematy zanim rozbierze górę > silnika, co "kolega" proponuje sugerując od razu uszczelkę. padlo pytane jest odpowiedz, nie napisalem że jest to na 100% uszczelka pod glowica ps gumka za ciasna? nie nerwowo
  10. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > Quote: > maslo nie jest wyznacznikiem padu usczelki czytamy ze zrozunieniem? > > to rozumiem ze olej do wody dostaje sie przez popsuta pompe wody, tak kolega tu pisze a tu juz nie dostalem odpowiedzi
  11. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > to sie zdecyduj przed chwiłą nie było. ze niby co? > dlatego jak oczysci korek (o ile ma z czego) i pojezdzi to sie dowie czy jest powod do niepokoju. > a kto twierdzi ze jest? > jesli mocno trafiło pompe wody to wlasnie tamtedy wlazł i wlasnie dlatego mogl sie zagotowac. > latwiej to sprawdzic niz od razu sięgac do głowic. to rozumiem ze olej do wody dostaje sie przez popsuta pompe wody, tak kolega tu pisze
  12. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > ale może być. rozumiem, że chcesz jednoznacznie wywróżyć diagnozę z jednego posta na forum? czy > dopuszczasz prawdopodobieństwo? jasne ze moze byc ale duzo aut a zwlaszna te z lpg maja maslo zwlaszcza zima a olej w plynie chlodzacym raczej nie jest normalnym stanem rzeczy, przyznaj
  13. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > nie strasz od razu. to na koniec zostaw. > ale faktycznie... > sprawdzić masło pod korkiem oleju... maslo nie jest wyznacznikiem padu usczelki
  14. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > typowa usterka E38. > 1. pompa wody > 2. albo termostat > zacznij od pompy wody... > olej mogles miec już dłużej, poprostu nie zgladales... a druga operacja poprostu wypłukała to co > było już w przewodach. > 3. nie lej tam wody! jesli jeszcze nie padła - zabijesz pompe. a skąd olej w płynie chlodzacym?
  15. msikor odpowiedział KupisS na temat - BMW
    > Siema, ostatnio jadąc sobie baaaardzo delikatnie moja 730i e38 V8 natychmiastowym tempie > temperatura wody skoczyła do jakichś 120 stopni po czym para płynu chłodniczego wpadła do > środka nawiewami na szybę czołową . > Dzisiaj znalazłem chwilkę żeby zajrzeć do auta czy nie zrobiła się jakaś dziura w przewodzie . Po > głębszych oględzinach okazało się, że w zbiorniczku do płynu chłodniczego znajduje się olej . > Wypłukałem zbiorniczek, nalałem czystej wody i z ciekawości odpaliłem na pare sekund auto . > W rezultacie akcja została powtórzona . Jaka to może być przyczyna ? Oraz +/- jakie koszta i ile > nerwów w naprawie tego ... uszczelka pod glowica?
  16. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > Urlopuję do 1 sierpnia,ale zaraz poszperam nieco w katalogach do których mam dostęp online. Spokojnie, nie nerwowo Ja poczekam
  17. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > jakiś tekst No to nastepna opcje mam A u Ciebie na stanie nie ma czegos albo moze byc...?
  18. msikor odpowiedział msikor na temat - BMW
    > wyglada na to ze caly z obudowa To wiem Tylko ze w IC mozna kupic sam wentylator, I dlatego pytam bo moze ktos to przerabial i wymienial sam wentylator
  19. Ello Czy da się wymienić sam wentylator chłodnicy...? Bo ASO mówi że trzeba wymienić wentylator z cała obudowa a kosz wtedy jest coś koło 1700 zł
  20. msikor odpowiedział Roswell na temat - BMW
    > W e39 tak jest,w e46 po wymianie klocków i czujnika konieczne jest podłączenie inpy w celu > skasowania kontrolki zużycia,przynajmniej u mnie w polifcie. u mnie dwa razy wymienialem klocki z przód i raz z tyłu w żadnym przypadku nie trzeba było podłączyć pod kompa żeby zgasla kontrolka
  21. msikor odpowiedział Roswell na temat - BMW
    > Bredzisz Pan Panie...... kontrolka się zapala jak przetarty czujnik wywoła "zwarcie" i zamknie > obwód. Nowy czujnik i po włączeniu zapłonu nie ma śladu > Jak jest inaczej to trzeba szukać gdzieś problemu jest tak jak piszesz z tym że np u mnie po wymianie klocków kontrolka zgasla po przejechaniu ok. 2 km
  22. msikor odpowiedział Roswell na temat - BMW
    > I jeszcze jedno dodatkowe, czy taka kierownica: > była dopiero po lifcie ? mam taka fajere a auto z 2001 roku przed liftem
  23. > Napisałeś, że wymieniłeś skraplacz, a winny okazał się czujnik. Precyzuj informację, a obędzie się > bez takich nieścisłości. KLIK KLIK czytanie ze zrozumieniem
  24. > Ostatnio nie. > Czego dowodem jest poniższy obrazek. > Dziś już nie było takich korków jak wczoraj. > Oszczędności ciąg dalszy... . > Zaznaczam, że nie kasuje licznika codziennie tylko jeżdżę normalnie do roboty. Unikam gwałtownych > przyspieszeń, dużo hamuje silnikiem i wmawiam sobie, że nie muszę być pierwszy na następnych > światłach... a niech kolega skasuje średnie spalanie i średnią prędkość rano i po dojechaniu do punktu A, powiedzmy pracy, zrobi zdjęcie i zapoda
  25. msikor odpowiedział Colliber na temat - BMW
    > powiedz to Raadmanowi z Raceism On na takim fitmencie jeździ na codzień srogo

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.