-
Co głupiego wymyślili konstruktorzy w waszym samochodzie...?
Z tą automatyczną klimą w Astrze J to bardzo ciekawe. Wg. mnie najlepiej działający automat z posiadanych samochodów. Ustawiłem ją raz po zakupie i nie dotykałem przez parę lat aż do sprzedaży. Tęsknię teraz za tak działającym automatem (zwłaszcza że można było sobie ustawić w menu jeden z 3 poziomów intensywności działania). Dla pewności - u mnie była Astra J po lifcie.
-
Mazda CX-30 pożyczam, sprawdzam, oddaję
Wszystko zależy od lokalizacji punktów - początkowego i końcowego dojazdu. Jeśli obydwa te punkty znajdują się w zakorkowanym mieście i trzeba się przez nie przebić - wtedy komunikacja miejska w postaci pojazdów szynowych (o ile taka jest dostępna) jest opcją godną rozważenia, lub rower/hulajnoga w ciepłe dni Sprawa się komplikuje gdy przebicie się przez zakorkowane miasto jest jedynie częścią podróży, a zwłaszcza tą mniej znaczącą z punktu widzenia pokonywanego dystansu. Nie wspominając o tym że to co dla jednego jest sufitem, dla kogoś innego może być podłogą - to ma zastosowanie również do korków 🙂
-
Zakup prawie nowego vs nowego
Tylko co to ma wspólnego z chińskim samochodem? V60 jest produkowane w Belgii...
-
Android Auto
Nie wiem czy to nie jest kwestia niskiej rozdzieloczości ekranu co wymusza rozmiar ikonek i okna wyszukiwania, ale... te elementy wydają się być u Ciebie gigantyczne!
-
Rabaty na premiumy
S60 jest produkowane w USA i stamtąd też przybyło.
-
Rabaty na premiumy
21% przy zakupie kilku sztuk na firmę.
-
Rabaty na premiumy
Raczej wątpliwe, bo dobór i lista wyposażenia mocno specyficzne i raczej mało prawdopodobne aby akurat taka konfiguracja się pojawiła "z odrzutu". Obstawiam mocno szacunkowe, asekuracyjne terminy. Szeregowy pracownik salonu wspominał iż najprawdopodobniej będzie gotowe do odbioru jeszcze w grudniu, gdy z kolei kierownik salonu twardo obstawał na "koniec stycznia, najpewniej luty". Zamawiane jedno S60 i kilka V60 na jedną firmę. S60 dostarczone wcześniej, wszystkie V60 nieco przedłużone terminy odbioru w porównaniu z tymi podawanymi w momencie skłądania zamówienia...
-
Rabaty na premiumy
Volvo zamówione przełom czerwca/lipca 2023, termin do odbioru na luty 2024, jednak dostarczony i odebrany w połowie listopada 2023 🙂
-
Astra 1.6 200KM - moja opinia
Odnośnie wyłączania tempomatu przy wysprzęgleniu - Astra J, Corsa E: wciśnięcie sprzęgła na krótki czas (potrzebny do zmiany biegu) nie wyłącza tempomatu, ale z kolei przytrzymanie sprzęgła wciśniętego przez ok. 2 sekundy wyłączy tempomat. Po nabraniu wprawy można w Oplu bardzo płynnie poruszać się z tempomatem posiadając tylko skrzynię manualną - tym bardziej że mam wrażenie że na tempomacie przyspiesza dynamiczniej niż z pedałem przyspieszenia wciśniętym w podłogę... Tej opcji brakuje mi w Fordzie - w Mondeo ze skrzynią manualną dosłownie muśnięcie pedału sprzęgła wyłącza tempomat, a co za tym idzie przy każdej zmianie biegu trzeba go przywracać...
-
fotoradar Niemcy - pismo informacyjne, prośba o wskazanie kieującego
Podobny przypadek: 27.07.2017 zostałem przyłapany w Goerlitz przed naszą granicą przy prędkości 101 km/h na ograniczeniu do 70 km/h. 09.10.2017 wystawiono pismo wzywające do wskazania kierującego pojazdem i przesłano do użytkownika (czyli firmy w której jestem zatrudniony, jako iż temat dotyczy samochodu służbowego). 25.10.2017 pismo zostało doręczone. W dokumencie tym jest tylko opis zdarzenia oraz podstawa prawna, brak jakiegokolwiek wskazania wysokości proponowanego mandatu. 27.10.2017 odpowiedziałem listem poleconym oraz poprzez @ wskazując siebie jako osobę widoczną na zdjęciu i prowadzącą pojazd. Od tego czasu cisza...
-
Niemcy fotoradar
W niemczech mandaty z fotoradarów przychodzą z powodu kilku rodzajów wykroczeń: 1. przekroczenia predkości 2. brak zapiętych pasów 3. korzystanie z telefonu komórkowego. Ostatni punkt tyczy się nie tylko rozmów, ale i wysyłania SMS-ów. Taka sytuacja miała miejsce u nas w firmie - prędkość 30 czy 35km/h na ograniczeniu do 50km/h (wspomniana na zdjęciu) jednak mandat dotyczył korzystania z telefonu bez zestawu - kierowca miał piękną fotkę z telefonem w dłoni. Jak zobaczył zdjęcie to sobie przypomniał - zmieniał trasę w nawigacji w telefonie (stąd niewielka predkość) i nawet takie coś zostało zaliczone jako korzystanie z telefonu bez zestawu "hands free".
-
-
Wymiana amortyzatora przedniego
W przypadku olejowo-gazowych taka sytacja oznacza już istniejące lub zbliżające się kłopoty :-) Gazu już w nich nie ma, a skoro uciekł gaz, to jest kwestią czasu ewakuacja oleju :-)
-
Auto dla koleżanki z pracy - Clio czy Rio?
Pośrednio tak.Brak czujników w kołach zimowych = niezgodność z warunkami homologacji = teoretycznie brak dopuszczenia do poruszania się po drogach publicznych = teoretycznie podstawa do odmowy wypłaty odszkodowania (co może być bardzo bolesne w przypadku OC) Tyle teoria. Nie wiem czy były takie przypadki w praktyce. Lepiej dmuchać na zimne. Ja akurat czujniki w zimówkach dostałem niejako gratis (promocja opla) ale urządzenie do aktywacji musiałem sobie zakupić żeby nie płacić 120 zł w ASO przy każdorazowej zmianie kół.
-
Problem z wyborem Avensis czy Insignia
Tempomat w lewej i radio w prawej (tak mam w Astrze i Corsie) moim zdaniem jest uzasadniony i wygodniejszy gdyż; - Radio w prawej - przy radiu i tak gmeram prawą, bez wzwględu na to czy na kierownicy czy na panelu radia - więc po co miksować ręce (raz lewa raz prawa...) Poza tym nie dajmy się zwariować, zmiana głośności czy też stacji/utworu to nie jest to co ma bezwzględne pierwszeństwo nad inncymi czynnościami podczas prowadzenia samochodu, i jak przez kilka sekund kierowca zajmie się czymś innym niż dlubanie w radiu to świat się nie zawali. -Tempomat - wolę mieć w lewej gdyż podczas zmiany biegów prawą ręką mogę jednocześnie sterować tempomatem (przyspieszać, zwalniać, przywracać poprzedni nastaw, wyłączać). Tempomat pod prawą ręką powodowałby że nie mógłbym tych czynnosci wykonywać jednocześnie. Temat maleje na znaczeniu w przyadku posiadania w pełni aktywnego tempomatu i skrzyni automatycznej.
-
Jeździł ktoś na Bilsteinie B8?
Panie, widzisz i nie grzmisz... Właśnie amortyzator za to odpowiada w znacznym stopniu, i o ile charakterystyka sprężyny jest stała (niezależna od prędkości przemieszczenia) bez względu na to czy jest ona liniowa czy też nie, to charakterystyką amortyzatora jest głeboko sterowalna, i uzależnić ją można od położenia, prędkości przemieszczenia, przyspieszeń i innych warunków.
MAJ
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta