> Drugie pytanie - docieplanie:
> Lepiej wełna mineralna pomiędzy cegły, czy na końcu styropian pod tynk ?
> Jeśli budowa domu będzie postępowała etapami (czyt. tynk trochę później), to nieotynkowany
> styropian może źle to znieść?
Tylko i wyłącznie od zewnątrz. Czy to będzie wełna czy styropian zależy od Twojej kieszeni i efektu jaki chcesz osiągnąć ( styropian jest niskoparoprzepuszczalny ).
Styropianu (a szczególnie wełny) nie możesz zostawić nie "okryty". Pod wpływem światła się utlenia i starzeje. Musisz go przykryć zaprawą klejową +siatka i zagruntować. Tak możesz zostawić. Później przed nałożeniem tynku finalnego zagruntujesz jeszcze raz.