Zawartość dodana przez OPAL
-
MG ZS hybryd +
O silnik to ja się nie martwię. Na YT pewnie można znaleźć dramatyczne relacje na temat każdego produkowanego silnika na świecie. Bardziej mnie martwi, że na zderzak mogę czekać pół roku, albo mieć problem ze sprzedażą za 7 lat, bo w międzyczasie powstanie 4 następców. Ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
-
MG ZS hybryd +
Auto pewnie będzie fajne, ale to już taki rasowy Chińczyk, w którym bałbym się o brak części, problemów z małą ilością serwisów i problemów przy odsprzedaży, np. utraty wartości. Być może się mylę, ale jednak MG ma na razie większą "renomę". Trochę jak kiedyś telefony Xiaomi i Meizu. Te drugie nie przebiły się na rynku na dłuższą metę. Tylko jak to się zmieni za 7 lat?
-
MG ZS hybryd +
U mnie (właściwie to u żony) by było 10-12kkm rocznie (90% czasu po mieście), więc też planuję na dłużej (7 lat). Jednak to MG trochę jest na rynku europejskim (np. brytyjskim) i trochę bardziej im ufam niż Omodzie czy Jaecoo. Trochę tego już jeździ. Niby może może więcej na wartości tracić niż inne marki, ale z drugiej strony do czegoś podobnego trzeba dopłacić te 20-30 kzł jak zauważyłeś, więc obstawiam, że w przyszłości się raczej zbilansuje. Z drugiej strony jaki jest wybór? Kia xceed jest w dobrej cenie, ale mniejsza, może Arkana się znajdzie, ale to wolałbym 1.3TCE niż dopłacać do hybrydy. Symbioz niby ok, ale węższy w środku tak jak Captur i cenowo drożej. Dacie z zewnątrz ok, ale jednak jak się porówna środek i wyposażenie do MG to meh... HS dla mnie też za duży, bo to ma być auto głównie do miasta. ZS pasuje mi pod każdym względem. No i co gorsza żonie się podoba 😀 Teraz jeździmy 200KM dieslem, ale służbowo używam nowej Astry 1.5D 130 KM i zupełnie mi to wystarczy.
-
MG ZS hybryd +
Też myślę o ZS, bo w tych pieniądzach nie ma nic o lepszych osiągach, wyposażeniu, (wydaje się) niezawodności pod kątem braku dwusprzęgłówki, bezpośredniego wtrysku z nagarem, dobrego finansowania i 7 lat gwarancji. Muszę tylko tym pojeździć, bo raczej na YT testerzy chwalą ten napęd i jestem świadomy, że powyżej 120 km/h może zdychać, ale, że aż tak jak opisujesz to się nie spodziewałem.
-
folia PPF czy regularny detailing w Audi A5?
Przy tak dużej flocie to jeszcze powinni 👅🍦, a nie narzekać na mycie na automacie 😉 No ale rzeczywiście, nie wiem jak dogadane to macie. U mnie kilkanaście czarnych Octavii i jedno A6 tylko, więc skala o wiele mniejsza. No i to 3-4 lata temu było, więc może i teraz lakiery się pogorszyły.
-
folia PPF czy regularny detailing w Audi A5?
Dziwna polityka. Zwracając auto po leasingu lub wynajmie nigdy żadna firma nie zwróciła uwagi na stan lakieru, a wszystkie auta myjemy na automatach. No chyba, że to flota aut do ślubu, to wtedy rozumiem.
- folia PPF czy regularny detailing w Audi A5?
-
tydzień w [k]omodzie
Tak jak jeden woli benzynę, inny lpg, a jeszcze inny diesela. Ja na trasy wolę niskie auto, ale do miasta crossover (akurat w moim przypadku) jest wygodniejszy - łatwiej się wsiada i wysiada, lepiej mi sie jeździ jak wyżej siedzę, łatwiej dziecko zapakować do fotelika, nie zahaczam ciągle zderzakiem o krawężniki przy parkowaniu, a w sumie to i na trasie w nocy mniej światła aut z naprzeciwka olśniewają, jak już trzeba wybrać się kawałek za miasto. Następne auto też będzie wyższe. Mam też w tym aucie 4x4 i raczej nigdy się nie przydało, a waga i dodatkowe koszty (paliwo, obsługa) raczej działają na niekorzyść. Każdemu według jego potrzeb...
-
Pomoc przy wyborze do ok. 100tys.
Za 100 000 zł to kupisz nową Scalę lub MG ZS w hybrydzie
- Apteczka
-
Coś podwyższonego dla 2+2 za ok 30-50kzł
+1 do Kadjara ale nie 1.2 Tce, tylko szukaj 1.3
- Apteczka
-
Dacia Logan gwiazdą na 24h Nürburgring
Ale to było w 2021 roku. Podobno w tym roku też ukończyła, ale miała piec 280 KM, jako GPT rzecze.
-
Dylemat ciężki mam
Jak na 8 lat to Peugeot, jak na 4 lata to VW.
-
Mapa cen paliw w Polsce – ponad 7000 stacji
Brakuje E.Leclerc Jerozolimskie Warszawa
-
Najtańszy, nowy?
Dziwny masz ton rozmowy. Próbujesz nim wykazać swoją wyższość nade mną, mądrość czy o co Ci chodzi? Podałem fakty. Równie dobrze mogę napisać, że jednak Ty także podałeś tendencyjne dane, bo nie napisałeś, że w Australii i na Antarktydzie nie sprzedali ani jednej PANDINY. Miłego wieczoru...
-
Najtańszy, nowy?
Ale co Ty tak się ekscytujesz odkryciem godnym Chata GPT? Co za różnica gdzie sprzedali, jeśli w sumie sprzedali tego tyle, co Skody Fabii w całej Europie, w 2025 roku? 🤷♂️ I z Pandy się śmiejemy, a Skoda to super auto? Skoro się sprzedaje to ją produkują.
-
Najtańszy, nowy?
Chciałem tylko zauważyć, że w zeszłym roku tylko we Włoszech sprzedano 102 000 szt. tego wozidła. Dla porównania, najlepiej sprzedającym się modelem w całej Europie była Dacia Sandero, z wynikiem 244 000 szt, z czego 50 000 sztuk sprzedano we Włoszech (drugie najlepiej sprzedające się auto, po Pandzie). Chyba, jeszcze nie czas zabijać kurę znoszącą złote jajka. W Polsce jednak mamy inne podejście do samochodu, niż traktowanie go jak taczki, czy pralki.
-
Nowy Stellantis 1.2 wybijanie z głowy czyli europejski samochód dla biedaka z AK
Biorąc po uwagę serwis Stellantisa i ich podejście do klienta, to dla mnie zakup ich auta na 8 lat to ryzyko podobne do kupna chińczyka.
-
Koszt wynajmu - wycena
Dobrze się skończyło, ale wyjątek potwierdza regułę.
-
Jaki sprawdzony ciśnieniomierz do kół stosujecie ?
- Czarne tarcze hamulcowe
- Taka tam akcja serwisowa
Mi miesiąc temu w 2010 BMW X1 wymieniali. Listu nie przysłali, ale na forum BMW było o tym głośno, więc sprawdziłem na stronie producenta i się kwalifikował. Inna sprawa, że zapisałem się we wrześniu 2025, a dopiero w lutym 2026 mnie zaprosili na wymianę. Podobno czekali na części.- Co oznacza "bezwypadkowy" i "pierwszy właściciel" według otomoto?
Pytanie czy ktoś patrzy na tą weryfikację, bo np. ja nigdy na to nie zwróciłem uwagi.- Alternatywa dla Xceed
- Czarne tarcze hamulcowe
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.