Zawartość dodana przez bas
-
Spamowa rewolucja Październikowa ;)
> Panowie jakie kable rozruchowe najlepiej kupić? Zrobić. Kupujesz używane kable od ruskiej spawarki, dobre krokodylki, zaciskasz, zalutowujesz i jesteś w domu. Pozdrawiam BAS
-
Spamowa rewolucja Październikowa ;)
> Tez mie sie tak wydaje ze nie jest to do szczescia potrzebne, Gdybym uważał to za bardzo potrzebne do szczęścia to już dawno dałoby się to włączyć FES. Pozdrawiam BAS
-
Spamowa rewolucja Październikowa ;)
> a fesem probowales cos zdzialac? Projekt miał być realizowany, ale nie miałem czasu się tym zajmować, więc... Po prawdzie to nie jest jakoś mocno przydatna funkcja. Pozdrawiam BAS
-
Tempomat dla tych co kostek nie mają
> Bosch EDC15C7 CF3 czy cos jesczze mam podac ? Napisałem Ci w poprzednim poście co masz zrobić. Z jakiego miasta jesteś? Pozdrawiam BAS
-
Tempomat dla tych co kostek nie mają
> stilo JTD 115 KM MES/FES->Stilo 1.9 JTD->Silnik->Twoje ECU(obstawiam CF3)->F10->F7->Cruise control Re-Learn->F10. Pozdrawiam BAS
-
Tempomat dla tych co kostek nie mają
> Witam wczoraj zamontowałem manetke tempomatu od alfy 147 wg instrukcji jaka jest w sieci ,miałem > wersje z brakiem kostki przy kierownicy , natomiast były dwie kostki kolo akumulatora z ktorej > przeciagnolem 4 przewody , sprawdziłem wszystko 3 razy oraz 3 sposoby sprawdzenia czujników > hamulca i sprzegłą i zadnych problemów nie stwierdziłem ,w czarnej kostce kolo akumulatora > posiadam przewód zielono-biały i z 2 strony taki wychodzi . Aktywowałem kontrolke na desce > poprzez FES ktora sie zapala po przekreceniu manetki na ON ale niestety tempomat nie działa > ma ktos jakis pomysł ? manetka jest w 100% sprawna sprawdzałem w lanci libra i w FES Uzupełnij profil, o jaki samochód pytasz? Pozdrawiam BAS
-
VW Golf VII
> Jak dziecko. > Nie - bo nie To jest chyba trudne do zdefiniowania. Jeżdżę Stilo/Cromą, tata jeździ Jettą(2009 albo 2010rok). O ile Krowa stylistycznie we wnętrzu, pupy nie urywa, jest dość mocno stonowana, ale w sumie to klasa średnia. Taty Jetta ma praktycznie takie samo wyposażenie jak moje Stilo, czyli wszystko bez skóry na siedzeniach, brak navi, brak xenonów, brak skywindow, nie pamiętam czy Jetta ma tempomat bo tak skutecznie unikam tego autka, że już naprawdę dawno w nim nie siedziałem. Szczerze mówiąc nie lubię jeździć ojca Jettą, wolę jechać swoimi i nie chodzi tu o wygląd zewnętrzny a o wnętrze. Jak wsiadam do Stilo to jakoś tak robi mi się miło, jak wsiadam do Jetty to... no pojedzie toto z A do B, ale jest strasznie nijakie. Najśmieszniejsze jest to, że Sztilo było projektowane, żeby konkurować z Golfem, więc stylistycznie powinno iść w nijakość a jednak ma to coś co powoduje, że lubię tym autkiem jeździć, choćby radio w Stilo czy panel klimatyzacji automatycznej, ten w Jetta'ie bardzo przypomina panel klimatyzacji automatycznej w Pandzie2. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Teraz patrze, mam na pasku napisane FiatECUScan 3.3 To updejtuj do MES 1.0 i wtedy zobaczymy. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> I przez to ze ma starsza wersje to ma klopot z zaosiowaniem klimy, klepane sporo o tym jest na > forum programu. Tu twierdził, że ma ostatnią wersję: Quote: Ostania wersja FES'a. Założyłem, że ma FES 3.6.2 lub MES 1.0. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Hmm.. a ja mam tylko takie opcje. :/ Masz starszą wersję FES, te opcje są albo w BC albo w klimatyzacji. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Nawet nie > wiem gdzie je można zlokalizować. W tej samej zakładce gdzie proxy alignment. Wyłącz wszystkie, włącz AQS(pollution...), zosiuj, następnie(bez względu na wynik osiowania) włącz czujnik oszronienia i to powinno wystarczyć, zrób osiowanie i powinno być ok. > Może dodam, że to panel z anglika. Bez znaczenia. EDIT: Teraz zauważyłem, że jesteś z jedynie słusznego miasta, jak chce Ci się podjechać na Julianów to daj znać na pw to podam Ci mój adres i telefon. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Writing to module: Climate Control Node (NCL) FAILED! - Unknown error > FAILED TO EXECUTE > Unknown error Kombinowałeś coś przy klimatyzacji? Włączałeś jakieś opcje np. ptc, pollution sensor, fog sensor, defrost sensor, rear climate...? Pozdrawiam BAS
-
Szyby
> Robiłem tak jak pisaliście chyba ze 20 razy i nic nie pomogło. Nie wiecie jak programują szyby w > ASO, czy robią to jakoś komputerowo. Robią to dokładnie tak jak opisałem, komputerowo się nie da. Sprawdź czy gdzieś(BC+drzwi) nie ma jakiś błędów. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Ostania wersja FES'a. > Z BC? Chyba tak, bo kasowałem ostatnio 'Service Due' Akurat Servis interval jest funkcją zegarów, ale to bez znaczenia bo chodziło mi o to, czy działa Ci CAN. Spróbuj przeprowadzić kolejny raz osiowanie proxy, jeśli znowu się wywali to wklei log z tego osiowania. Logi znajdują się w katalogu, w którym jest zainstalowany FES, znajdziesz tam sporo logów, więc interesuje Cie ostatni. Pliki nazywają się przykładowo: FESLog_1206201408_FIAT STILO 1.6 16V.txt. Po dacie i godzinie dojdziesz, który plik masz wrzucić. Tak wygląda przykładowy log z osiowania proxy(tu akurat z Pandy, ale to bez znaczenia, w Stilo będzie dłuższy): Code: Odczyt danych konfiguracyjnych CAN ... CAN CONFIGURATION DATA: 00 00 00 0B 00 00 00 0B 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 0B 00 00 00 09 00 00 00 0B 00 00 00 09 00 00 00 01 33 32 31 36 39 30 30 30 30 36 39 4F 55 54 50 55 54 4A 49 54 20 20 03 04 29 0B 00 00 00 09 00 00 00 01 00 00 00 00 01 14 00 00 00 04 06 01 00 00 00 00 00 00 10 00 00 OBECNIE SKONFIGUROWANE MODUŁY CAN: Komputer nadwozia (NBC) Sterowanie silnika (NCM) Tablica przyrządów (NQS) OBECNIE DOSTĘPNE MODUŁY CAN: Komputer nadwozia (NBC) Sterowanie silnika (NCM) Tablica przyrządów (NQS) MODUŁY CAN KTÓRE WYMAGAJĄ PROGRAMOWANIA EOL: Komputer nadwozia (NBC) Tablica przyrządów (NQS) 2012-07-24 21:49:13 CONNECTED TO: FIAT PANDA '03 1.1 8V CAN Setup / PROXI Alignment Procedure -------------------------------------------------------------- OBECNIE SKONFIGUROWANE MODUŁY CAN:: Komputer nadwozia (NBC): Sterowanie silnika (NCM): Tablica przyrządów (NQS): : OBECNIE DOSTĘPNE MODUŁY CAN:: Komputer nadwozia (NBC): Sterowanie silnika (NCM): Tablica przyrządów (NQS): : MODUŁY CAN KTÓRE WYMAGAJĄ PROGRAMOWANIA EOL:: Komputer nadwozia (NBC): Tablica przyrządów (NQS): AKTYWOWANIE REGULACJI... Auto-zamykanie drzwi Stara wartość: Disabled Nowa wartość: Enabled WYKONANE AKTYWOWANIE REGULACJI... PROCEDURA 'OSIOWANIA' PROXI Zapis danych konfiguracyjnych CAN ... Zapis do modułu: Komputer nadwozia (NBC) UDANY! Zapis do modułu: Tablica przyrządów (NQS) UDANY! WYKONANE Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Chciałem za pomocą FES'a zgrać panel klimatyzacji z komputerem, bo miga mi licznik kilometrów... > Niestety za każdym razem wywala FAIL. :/ Robie to kablem ELM. Jak zgrać to badziewie, żeby się > udało? Która wersja FES/MES? Czy możesz połączyć się z BC? Pozdrawiam BAS
-
Szyby
> no właśnie tak zrobiłem i komunikat zgasł ale kilka raz coś pomieszałem i był problem - Od początku byłem pewien, że coś pomieszałeś oczywiście była opcja usterki, ale jeśli wcześniej było ok to raczej błąd ludzki a nie awaria. > to tak jak > się instrukcji nie czyta Prawdziwi facecie nie czytają instrukcji. Jedynie informatykom wolno Pozdrawiam BAS
-
Szyby
Jeszcze raz step by step: 1. Opuść wszystkie szyby. 2. Nieprzerwanie podnieś LP szybę i nie puszczaj przycisku przez kilka sekund. 3. Powtórz punkt 2 dla pozostałych szyb. 4. IF OK then break; else 5. Jeśli nic to nie da to odłącz klemę "-" na 15 minut, podłącz a następnie goto pkt.1. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jeśli to kupię nie będzie problemów? > Będzie dobrze się łączył z autem? Jeśli akurat trafi Ci się ELM bez problemu rezystora to tak. Pamiętaj, że w darmowej wersji FES, może połączyć się w AR159 MJTD tylko z silnikiem i CANinfo(co jest Ci w praktyce zbędne), w pozostałych AR159 nie połączysz się nawet z silnikiem, więc jak chcesz mieć wszystko to dorzuć do pakietu 50EURO. Tu więcej. UWAGA: Zalecam zakup licencji bezpośrednio przez stronę FES od autora FES a nie przez polskiego dystrybutora. UWAGA2: Przed zakupem licencji FES, załóż sobie konto na forum FES i podaj nick z tamtego forum przy zakupie. UWAGA3: Licencje sprzedawane po 29.01.2012 uprawniają do darmowych aktualizacji tylko przez 1 rok od aktywacji, więc gdyby udało Ci się odkupić licencję od kogoś kto zakupił przed tą datą to byłoby lepiej, ale jest to nierealne i nie wiem czy licencja pozwala na cesję. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> koledzy potrzebuję pomocy, chciałbym zakupić interfejs aby sprawdzać sobie zapchanie dpf'a w alfie > 159. Czy ktoś poleci jakąś aukcję na allegro? Co do zasady to takie informacje znajdziesz w ECU silnika(co pewnie wiesz jeśli przeczytałeś cały wątek). Z ECU silnika połączysz się VAG KKL (nawet bez przeróbki), analogicznie jest z ELM'em. Optymalnie będzie jak kupisz ELM'a dedykowanego do F/AR/L od Viakena, z silnikiem połączysz się, ale jeśli nie będzie działać CAN(problem rezystora, o którym pewnie czytałeś wcześniej) to Viaken Ci go wymieni/naprawi. Aukcji nikt Ci nie wskaże bo to jest loteria(to, że ja kupiłem od danego sprzedawcy ELM'a, który nie miał problemu rezystora, nie oznacza, że do Ciebie trafi działający). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> co prawda innych niż stilon nie podłaczałem ale kable kupiłem od niego i wszystko ok Z problemem rezystora to jest loteria, jak przeczytasz wątek od początku to dowiesz się, że Viakenowi też zdarza się wysłać kabel z problemem rezystora. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Niestety nie łączy się po > szynie CAN wyświetlając komunikat ELM327- W BBM'ie nie było sieci CAN, więc się z nią nie połączysz. Jeśli chodzi Ci o inne auto to pytaj tu. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> czy tym ustrojstwem sprawdzę abs w bravce 1.6 16v z 96r ? > Na ABS pisze że to jakiś ATE a tego nie ma w opisie FES'a... Raczej będzie to Teves, więc raczej tak. Pozdrawiam BAS
-
[JTD] duże spalanie, są rozbieżności z komputerem pokładowym
> Po podaniu cisnienia i zamknięciu wtryskiwacza ciekło dołem. Przyczyną była: jak mi gość mówił. > najpawdopodobniej iglica wewnątrz korpusu wtryskiwacza i pewnie już zaworek jest nieszczelny. Czyli wyszło na moje Quote: A ja dalej będę się upierał, że leją Ci wtryskiwacze. Pozdrawiam BAS
-
Jakie akumulatory polecacie?
> ciekawe jakim sposobem niedoladowany jest jeden, skoro pracuja w parze przy 24V? Zapytasz o to serwis, na pewno będą mieli na ten temat jakąś teorię. Szczerze mówiąc to mam wrażenie, że gwarancja na akumulatory jest wirtualna. Pozdrawiam BAS
-
Jakie akumulatory polecacie?
> jedna centra z pary jedzie do serwisu z powodu zbyt duzego spadku napiecia przy rozruchu.... Zaoszczędzę Ci czasu: Reklamacja odrzucona, akumulator sprawny. Uwagi serwisu: Dostarczony akumulator niedoładowany. Wszyscy odradzają Centrę(ze mną włącznie) to chyba jest coś na rzeczy? Nawet w sklepach odradzają tę markę. Teraz pewnie dołączysz do tego klubu. Bardzo dobrze wspominam CF z 2003/2004 roku, ale od czasu jak zabronili otwierać akumulatorów to coś złego stało się z jakością i już nie kupiłbym nowej Centry. Ostatnio musiałem kupić nowy akumulator i kupiłem Vartę(formalnie też nie wolno jej otwierać) a szkoda bo mam jakiś tam sentyment do Centry. Pozdrawiam BAS
