Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

listoor

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez listoor

  1. Tablica jak tablica Ale ten kolor zawsze mi się podobał właśnie z Subaru i Model ST.
  2. Jakbyś przeżył manual i lekko zwiększył budżet, mógłbym zastanowić się nad sprzedażą mojej Laguny 2014 rok, mniej niż 50tkm i wszystko poza skórą w aucie.
  3. Nie robi mi to różnicy - po prostu auto wpadło w oko.
  4. Witajcie ! Szukam samochodu dla żony głównie do jazdy po mieście, z dużym naciskiem na automat. Obecnie jeździ Volvo s60, więc gabaryty są ok. Szukamy auta na kilka lat, które docelowo będzie wozić żonę i 2 dzieciaków (w perspektywie). Nie chcemy kolejnego kombi (mamy Lagunę która będzie z nami dość długo), więc w przypadku C5 wchodzi w grę jedynie sedan (szkoda że nie ma liftbacka). Kilka aut już obejrzeliśmy (m.in. Astra, Megane i inne kompakty) i na tapecie pojawił się Citroen jak z linku poniżej: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-1-6e-hdi-seduction-mcp-1wl-salon-pl-gwarancja-f-vat-23-ID6yszRt.html#6e93fbca96 Auto ma skrzynię półautomatyczną, która jest dla mnie totalną zagadką, wiec chętnie usłyszę opinie na jej temat. Uprzedzając - silnik 2,0 hdi w sedanie jest mało osiągalny w moim budżecie i spełniające kryteria auto młodsze niż 2011, automat, faktura Vat 23%, salon Polska, odległość od Wawy do 50km.
  5. Może testowa. Oglądałem ja dziś i pachnie nowością. Mają 3 takie sztuki. Moje obecne auto kupiłem roczne z przebiegiem mniej niż 15 tkm więc można.
  6. Budżet może być trochę większy - do ok 50000 zł brutto. W oko wpadła taka Astra - co o niej myślicie ? http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-automat-enjoy-gwarancja-pl-fv-vat-23-ID6yqORl.html
  7. Niestety nie ten budżet.Ale dzięki za podpowiedź.
  8. Cześć! Myślę nad zmianą auto dla żony... Obecne Volvo s60 2,4t 200km + automat ma się średnio i jak policzyłem rocznie dokładamy na serwis ok 3500 zł. Warunki konieczne: 1) Rok 2010+ 2) Automat 3) Budżet to ok 30-35 tpln 4) Faktura Vat, bo będzie szło w krótki leasing 5) Klasa C lub coś podwyższonego Auto w 100% do miasta, więc bez różnicy czy diesel czy benzyna. Ma w niedalekiej przyszłości mieć możliwość przewiezienia brzdąca z punktu A do B - na dalsze trasy mamy kombi. I tak się głowię co może być wartego uwagi. Kilka pierwszych typów: 1) Ceed 1,6 crdi + automat 2) Nissan Qashqai 3) Fiat Bravo 4) Toyota Prius (?) 5) Vw Golf 6) Opel Astra / Meriva I w sumie nie wiem co mógłbym jeszcze wybrać / zaproponować. Może ktoś z Was miał podobne dylematy i podzieli się opinią ?
  9. A ja właśnie następnego auta nie kupię ze szklanym dachem. W zimą ciepło ucieka, więc zasłonięty. Teraz / latem się cholernie nagrzewa, więc zasłonięty. + taki że można szybko wypuścić ciepłe powietrze otwierając go i szyby - jest efekt.
  10. Nie Nie. Siedzę przed kompem od początku aukcji do jej zakończenia i notuję na jakiej cenie się zamyka. Powyższe auta zamknęły się w tych kwotach o których pisałem. EDIT: http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=311514&eid=12083613 Ten sprzedał się za 8800 EUR - sporo.
  11. Co do konkretnego auta to się nie wypowiem, natomiast u mojej flota to Peugeoty i część z nich (ok 25szt) to 508 2,0 hdi. Auta jeżdżą sporo i spokojnie dają radę. Wnętrza nie trzeszczą - serwis + paliwo i w drogę. 2,0 hdi jest dynamicznym i oszczędnym silnikiem. Co do ceny - moim zdaniem zbyt wysoka. Śledzę zagraniczne aukcje i cena za taka 508 to ok 6500-7000 EUR netto. Tutaj co prawda 1,6 hdi, ale cena nizsza: 4100 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=310251&eid=12049174 4850 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049187 5200 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049186
  12. Mam Lagunę 3 od 8 miesięcy i przejechałem 25.000km. Ogólnie z auta jestem zadowolony - mój rocznik 2014 i odkupiona z przebiegiem 10.000km. Z auta jestem zadowolony (po ostatnim serwisie poskręcali wszystkie plastiki i nie trzeszczy). Średnie spalanie (65% trasa, pozostałe Warszawa w szczycie) to ~7 litrów/100km. Auto ogólnie fajne, mi się podobało od 2008 roku kiedy weszło i postanowiłem związać się z nim na dłużej. Silnik: 2,0 dci 150km daje jako taką jazdę - u mnie przed wakacjami pojawi się program na 185KM /~400 Nm - to powinno pomóc przyjemniej pokonywać kilometry. Wnętrze - może się podobać, ale do szczytu obszerności nie należy. Bagażnik - w zależności od potrzeb, ale z tego co pamiętam z czytanych różnych gazet to raczej mniejszy od konkurencji (o ile nie najmniejszy). Wyposażenie: ogólny standard (navi działa, joystick jest bardzo pomocny + mam dotykowy ekran), natomiast Hands Free to bardzo przydatna jak dla mnie rzecz i zdarza mi się w innych autach nie zamykać samochodu lub szarpać za klamkę aby się otworzył Wkurzające wady: 1) aluminiowa gałka zmiany biegów - zimą lodowata, latem gorąca aż parzy. 2) spryskiwacze szyby - nie są mgiełkowe 3) czujnik zmierzchu jest nadaktywny 4) czujnik wycieraczek zbyt wolno reaguje i często źle dobiera tempo pracy do deszczu Podsumowując - jeśli miałbym wybierać to pewnie skusiłbym się na C5 executive na hydro + AT, ale Laguna też może się podobać i spełnia zadania. Odpala, jedzie i nie kosztuje bajecznych sum.
  13. listoor odpowiedział dobromir na temat - Francowate
    Czy drogo czy tanio - odpowiedz sam. W ubiegłym miesiącu kupiłem dla kuzyna Megane II z 2008 roku 1,5 DCI 110km z przebiegiem autentycznym 105.000 KM Salon Polska za 7800zł. Do zrobienia były pierdoły (blenda na dachu, brak klapki paliwa oraz do wyprania środek samochodu). Ze wszystkim wyszło mniej niż 9000zł. Z historii - auto miało lekkiego strzała w tył - nowa klapa bagaznika (błotniki i dach nietknięte) oraz malowaną maskę (błotniki z plastiku więc pewnie poszły nowe). W mojej ocenie - można znaleźć coś lepszego i młodszego, ale to zawsze zależy od tego co kto potrzebuje. Moja stara Laguna I ph II z 1999 ma obecnie 260tkm i jeździ dalej bez problemu ( eksploatacyjnie wymieniłem w niej silnik - ale to moja wina). Obecnie ojciec jest zadowolony od 3 lat i tylko leje LPG i jeździ.
  14. Wszystko kwestią ilości kilometrów które się robi + posiadania spryskiwaczy reflektorów. U mnie niestety każde pociągnięcie spryskiwaczy = wystrzał płynu na reflektory. Ot francuska myśl techniczna
  15. Ja prowadzę dla samego siebie - chcę wiedzieć ile mnie kosztuje "przyjemność" posiadania nowego samochodu. Niestety, patrząc na to - trochę boli, ale był to świadomy wybór jazdy czymś, co nie będzie się psuło jak moje gówniane Volvo. Wpisane wszystkie koszty fakturowe. Wartości brutto - czyli trzeba odjąć ~25% Auto w leasingu, więc w każdy miesiąc wbija się rata za auto + ubezpieczenie.
  16. A czemu s40 2,4 ? Może warto rozejrzeć się za T5 ??? (2,5t - chyba 225KM) 2,4 170km to dobry silnik, znany chyba od okolic 2000 roku. Mam jego odmianę 2,4t 200KM w s60 i jedzie to całkiem fajnie, ale i tak jest za mało. Automat odbiera sporo radości z jazdy - ale tego na pewno masz świadomość. Skrzynia aw55-50 - pięciobiegowy automat, całkiem trwały, tylko olej trzeba wymieniać (ale to standard). Ogólnie jako właściciel Volvo, które kupiłem jako tanią perełkę napiszę wprost - nie kupuj nic taniego, sprawdź dobrze i później się ciesz. Mój przypadek jest taki, że pomimo włożenia 30.000 zł w naprawy dalej auto mnie wkurza różnymi wysypującymi się rzeczami, ale służy do jazdy wokół komina.
  17. Na głośność silnika raczej nie narzekam, ale tak jak pisałem - jest to sprawa indywidualna Jeśli chodzi o skrzypienie - nie trzeszczy Ci tunel środkowy jak dotkniesz nogą lub ręką / uchwyt wewnętrzny do otwierania / zamykania drzwi ?
  18. Witajcie, Mijają już lekko ponad 5 miesiecy odkąd wróciłem do Laguny. Jakiś czas temu posiadałem LIphII która bardzo dobrze mi służyła. Obecna Laguna została przeze mnie skonfigurowana, jednak mogłem zacząć ją użytkować dopiero po 1,5 roku i od magicznego przebiegu 15.000km. Krótka lista wyposażenia: 1) 2,0 dci 150KM manual 2) Bi-xenon skrętny + dzienne/drogowe led (paski) 3) Bose edition z Rlink2 4) 4 control 5) Szklany dach / szyberdach w przedniej części 6) Półskóry 7) Magiczny niebieski kolor J Obecny przebieg auta to~30.000km i dzielę się kilkoma spostrzeżeniami, które mi się podobają i lekko denerwują J PLUSY: 1) Nawigacja – mapa z 2014 działa bardzo dobrze i po kilku zmianach w ustawieniach (wyciszenie fotoradarów itp.) działa całkiem nieźle. 2) Zwrotność – przesiadłem się z Volvo s60 z 2003 roku które było pokraką pod kątem skrętności – tutaj jest bardzo ok i dzięki 4 kołom skrętnym jest to auto bardzo zwrotne pomimo swojej długości ~4,80m. 3) 3 wtyki zapalniczki w kabinie + 1 w bagażniku. Bardzo przydaje się taka ilość J 4) Silnik 2,0 DCI – to mój pierwszy diesel (wcześniej jeździłem TDI służbowymi) i ogólnie jestem zadowolony. Spalanie jest przyzwoite: a. Miasto Warszawa – jazda codzienna ok 30km zajmująca ok 1,5h dziennie – statystyki: ~27 km/h; spalanie ~7,6 – dystans ~4100km b. Trasy – głównie A2/ A1 po ok 300km w jedną stronę + lokalne kręcenie – statystyki: ~72 km/h; spalanie ~6,2 – dystans ~6500km Sam silnik jakoś mnie specjalnie nie rzuca na kolana – jest przyzwoity i z tego co piszą – bardzo trwały, a na tym mi zależy. Po gwarancji dostanie chip i będzie pewnie jeździł bardziej elastycznie i może trochę szybciej, bo tego mi brakuje. 5) System bezkluczykowy – po prostu działa jak powinien. Czasami jak bateria w pilocie jest słaba (pojawia się komunikat) to nie zamknie samochodu, ale to wina użytkownika, bo jej nie wymienił J 6) Podoba mi się J MINUSY: 1) Odgłosy w aucie – mam wrażenie, że wszystko trzeszczy. Od tunelu środkowego zaczynając, po wykończenie szklanego dachu. Wiem że to nie Lexus, ale po „nowym” aucie spodziewałem się nowej jakości. 2) Grzane fotele, mają 3 stopniową regulację która działa: 1) Jest gorąca 2) parzy w 4 litery 3) nie używam, bo po pierwszych 2 nie mam takich potrzeb. 3) Głośno – tutaj poziom głośności jest kwestią indywidualną, ale w mojej ocenie Laguna 3 jest całkiem głośnym autem. Chętnie bym to wszystko pomierzył i porównał. 4) Czujnik deszczu – działa słabo + nie ma możliwości włączenia wycieraczek impulsowo (np. w górę). Mamy tryby: czujnik; włączone na stałe… trochę tego brakuje + jeśli jest mżawka to reaguje bardzo bardzo słabo. 5) Wycieraczki + spryskiwacze– Wycieraczki działają wolno i statecznie, a system spryskiwaczy pamiętają chyba Lagunę 1 – działa tak samo. Brakuje „mgiełki” i mimo że mam xenon i jest pompa wysokiego ciśnienia, spryskiwacz szyby ma to w nosie i pryska sobie małym ciśnieniem 6) Spryskiwacze lamp – przy włączonych światłach, za każdym pociągnięciem spryskiwaczy, myjemy reflektory… Rozwiązanie – delikatne i szybkie pociągniecie za dźwignię lub wyłączenie, umycie szyby i włączenie ponowne… strasznie to upierdliwe. 7) Głośniki – mimo posiadania BOSE, czyli teoretycznie najlepszego zestawu, nie jestem zadowolony z jakości odtwarzanej muzyki. W starym Volvo jest zdecydowanie lepiej. To nie tylko moje odczucie. Podsumowując: Ogólnie nie jest źle… z autem jestem związany na długie lata, więc muszę się przyzwyczaić do niedoróbek Laguny i cieszyć. Na ten moment nic się z autem nie stało i niech tak będzie dalej J W kwietniu kolejny przegląd roczny i zobaczę co w aucie słychać. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie się podzielę J Dla zainteresowanych statystyki - jeszcze muszę uzupełnić o ostatnie trasy http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/renault/laguna/1999829990/
  19. Teraz czekam na ich odpowiedź. W ostateczności zostanie mi Linkedin i pracujący tam Managerowie + TVN Turbo. A tu ciekawe opinie z rynku USA: http://www.consumeraffairs.com/tires/continental.html
  20. Wiesz - też jestem szczerze zaskoczony... i jeżdżę tak, że średnią mam poniżej 6l/100km... A jakby strzeliła mi przednia, to aż się boję co by było...
  21. Mam czujniki ciśnienia - fabryczny system Renault... wszystko było dobrze do momentu tej akcji... Wysłana info przez stronę firmową. Zobaczymy jaki będzie efekt.
  22. Mam czujniki ciśnienia - nie było problemu do momentu wystrzału...
  23. Podrzuć temat - może warto powalczyć, bo coś zdrowo jest nie tak. Mój tesciu pracuje w Michelin w Olsztynie i dość dobrze ogarnia temat - mówił że wg niego jest to wada opony. Niestety, pozostałe opony mam dokładnie takie same, z tymi samymi oznaczeniami, więc teraz jeżdżę jak ciapek
  24. Jak zgłaszałeś szkodę ? Normalnie, czy może miałeś jakieś przygody ? W sumie ubezpieczenie jest wliczone w ratę leasingową, więc mogę uderzyć w tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.