Zawartość dodana przez listoor
-
Kupię do 60000 auto z automatem i na gwarancji?
Tablica jak tablica Ale ten kolor zawsze mi się podobał właśnie z Subaru i Model ST.
-
Kupię do 60000 auto z automatem i na gwarancji?
Jakbyś przeżył manual i lekko zwiększył budżet, mógłbym zastanowić się nad sprzedażą mojej Laguny 2014 rok, mniej niż 50tkm i wszystko poza skórą w aucie.
-
Citroen C5 1,6 ehdi z półautomatem - opinie i doświadczenia
Nie robi mi to różnicy - po prostu auto wpadło w oko.
-
Citroen C5 1,6 ehdi z półautomatem - opinie i doświadczenia
Witajcie ! Szukam samochodu dla żony głównie do jazdy po mieście, z dużym naciskiem na automat. Obecnie jeździ Volvo s60, więc gabaryty są ok. Szukamy auta na kilka lat, które docelowo będzie wozić żonę i 2 dzieciaków (w perspektywie). Nie chcemy kolejnego kombi (mamy Lagunę która będzie z nami dość długo), więc w przypadku C5 wchodzi w grę jedynie sedan (szkoda że nie ma liftbacka). Kilka aut już obejrzeliśmy (m.in. Astra, Megane i inne kompakty) i na tapecie pojawił się Citroen jak z linku poniżej: http://otomoto.pl/oferta/citroen-c5-1-6e-hdi-seduction-mcp-1wl-salon-pl-gwarancja-f-vat-23-ID6yszRt.html#6e93fbca96 Auto ma skrzynię półautomatyczną, która jest dla mnie totalną zagadką, wiec chętnie usłyszę opinie na jej temat. Uprzedzając - silnik 2,0 hdi w sedanie jest mało osiągalny w moim budżecie i spełniające kryteria auto młodsze niż 2011, automat, faktura Vat 23%, salon Polska, odległość od Wawy do 50km.
- Auto dla żony - ~35tpln / Fvat / automat
-
Auto dla żony - ~35tpln / Fvat / automat
Budżet może być trochę większy - do ok 50000 zł brutto. W oko wpadła taka Astra - co o niej myślicie ? http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-automat-enjoy-gwarancja-pl-fv-vat-23-ID6yqORl.html
- Auto dla żony - ~35tpln / Fvat / automat
-
Auto dla żony - ~35tpln / Fvat / automat
Cześć! Myślę nad zmianą auto dla żony... Obecne Volvo s60 2,4t 200km + automat ma się średnio i jak policzyłem rocznie dokładamy na serwis ok 3500 zł. Warunki konieczne: 1) Rok 2010+ 2) Automat 3) Budżet to ok 30-35 tpln 4) Faktura Vat, bo będzie szło w krótki leasing 5) Klasa C lub coś podwyższonego Auto w 100% do miasta, więc bez różnicy czy diesel czy benzyna. Ma w niedalekiej przyszłości mieć możliwość przewiezienia brzdąca z punktu A do B - na dalsze trasy mamy kombi. I tak się głowię co może być wartego uwagi. Kilka pierwszych typów: 1) Ceed 1,6 crdi + automat 2) Nissan Qashqai 3) Fiat Bravo 4) Toyota Prius (?) 5) Vw Golf 6) Opel Astra / Meriva I w sumie nie wiem co mógłbym jeszcze wybrać / zaproponować. Może ktoś z Was miał podobne dylematy i podzieli się opinią ?
-
Golf sportsvan, jakie opcje są sensowne
A ja właśnie następnego auta nie kupię ze szklanym dachem. W zimą ciepło ucieka, więc zasłonięty. Teraz / latem się cholernie nagrzewa, więc zasłonięty. + taki że można szybko wypuścić ciepłe powietrze otwierając go i szyby - jest efekt.
-
Peugeot 508 automat, co sadzicie ?
Nie Nie. Siedzę przed kompem od początku aukcji do jej zakończenia i notuję na jakiej cenie się zamyka. Powyższe auta zamknęły się w tych kwotach o których pisałem. EDIT: http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=311514&eid=12083613 Ten sprzedał się za 8800 EUR - sporo.
-
Peugeot 508 automat, co sadzicie ?
Co do konkretnego auta to się nie wypowiem, natomiast u mojej flota to Peugeoty i część z nich (ok 25szt) to 508 2,0 hdi. Auta jeżdżą sporo i spokojnie dają radę. Wnętrza nie trzeszczą - serwis + paliwo i w drogę. 2,0 hdi jest dynamicznym i oszczędnym silnikiem. Co do ceny - moim zdaniem zbyt wysoka. Śledzę zagraniczne aukcje i cena za taka 508 to ok 6500-7000 EUR netto. Tutaj co prawda 1,6 hdi, ale cena nizsza: 4100 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid.do?zz=1&aid=310251&eid=12049174 4850 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049187 5200 EUR netto - http://www.autorola.pl/business/bid?aid=310251&eid=12049186
-
Citroen C5 II czy Renault Laguna III?
Mam Lagunę 3 od 8 miesięcy i przejechałem 25.000km. Ogólnie z auta jestem zadowolony - mój rocznik 2014 i odkupiona z przebiegiem 10.000km. Z auta jestem zadowolony (po ostatnim serwisie poskręcali wszystkie plastiki i nie trzeszczy). Średnie spalanie (65% trasa, pozostałe Warszawa w szczycie) to ~7 litrów/100km. Auto ogólnie fajne, mi się podobało od 2008 roku kiedy weszło i postanowiłem związać się z nim na dłużej. Silnik: 2,0 dci 150km daje jako taką jazdę - u mnie przed wakacjami pojawi się program na 185KM /~400 Nm - to powinno pomóc przyjemniej pokonywać kilometry. Wnętrze - może się podobać, ale do szczytu obszerności nie należy. Bagażnik - w zależności od potrzeb, ale z tego co pamiętam z czytanych różnych gazet to raczej mniejszy od konkurencji (o ile nie najmniejszy). Wyposażenie: ogólny standard (navi działa, joystick jest bardzo pomocny + mam dotykowy ekran), natomiast Hands Free to bardzo przydatna jak dla mnie rzecz i zdarza mi się w innych autach nie zamykać samochodu lub szarpać za klamkę aby się otworzył Wkurzające wady: 1) aluminiowa gałka zmiany biegów - zimą lodowata, latem gorąca aż parzy. 2) spryskiwacze szyby - nie są mgiełkowe 3) czujnik zmierzchu jest nadaktywny 4) czujnik wycieraczek zbyt wolno reaguje i często źle dobiera tempo pracy do deszczu Podsumowując - jeśli miałbym wybierać to pewnie skusiłbym się na C5 executive na hydro + AT, ale Laguna też może się podobać i spełnia zadania. Odpala, jedzie i nie kosztuje bajecznych sum.
-
Zakup Megane 04
Czy drogo czy tanio - odpowiedz sam. W ubiegłym miesiącu kupiłem dla kuzyna Megane II z 2008 roku 1,5 DCI 110km z przebiegiem autentycznym 105.000 KM Salon Polska za 7800zł. Do zrobienia były pierdoły (blenda na dachu, brak klapki paliwa oraz do wyprania środek samochodu). Ze wszystkim wyszło mniej niż 9000zł. Z historii - auto miało lekkiego strzała w tył - nowa klapa bagaznika (błotniki i dach nietknięte) oraz malowaną maskę (błotniki z plastiku więc pewnie poszły nowe). W mojej ocenie - można znaleźć coś lepszego i młodszego, ale to zawsze zależy od tego co kto potrzebuje. Moja stara Laguna I ph II z 1999 ma obecnie 260tkm i jeździ dalej bez problemu ( eksploatacyjnie wymieniłem w niej silnik - ale to moja wina). Obecnie ojciec jest zadowolony od 3 lat i tylko leje LPG i jeździ.
- Mini podsumowanie. 5 lat - 90kkm ON
-
Mini podsumowanie. 5 lat - 90kkm ON
Ja prowadzę dla samego siebie - chcę wiedzieć ile mnie kosztuje "przyjemność" posiadania nowego samochodu. Niestety, patrząc na to - trochę boli, ale był to świadomy wybór jazdy czymś, co nie będzie się psuło jak moje gówniane Volvo. Wpisane wszystkie koszty fakturowe. Wartości brutto - czyli trzeba odjąć ~25% Auto w leasingu, więc w każdy miesiąc wbija się rata za auto + ubezpieczenie.
-
Ktory wybarc - znowu...
A czemu s40 2,4 ? Może warto rozejrzeć się za T5 ??? (2,5t - chyba 225KM) 2,4 170km to dobry silnik, znany chyba od okolic 2000 roku. Mam jego odmianę 2,4t 200KM w s60 i jedzie to całkiem fajnie, ale i tak jest za mało. Automat odbiera sporo radości z jazdy - ale tego na pewno masz świadomość. Skrzynia aw55-50 - pięciobiegowy automat, całkiem trwały, tylko olej trzeba wymieniać (ale to standard). Ogólnie jako właściciel Volvo, które kupiłem jako tanią perełkę napiszę wprost - nie kupuj nic taniego, sprawdź dobrze i później się ciesz. Mój przypadek jest taki, że pomimo włożenia 30.000 zł w naprawy dalej auto mnie wkurza różnymi wysypującymi się rzeczami, ale służy do jazdy wokół komina.
-
Laguna 3 - Opis wrażeń
Na głośność silnika raczej nie narzekam, ale tak jak pisałem - jest to sprawa indywidualna Jeśli chodzi o skrzypienie - nie trzeszczy Ci tunel środkowy jak dotkniesz nogą lub ręką / uchwyt wewnętrzny do otwierania / zamykania drzwi ?
-
Laguna 3 - Opis wrażeń
Witajcie, Mijają już lekko ponad 5 miesiecy odkąd wróciłem do Laguny. Jakiś czas temu posiadałem LIphII która bardzo dobrze mi służyła. Obecna Laguna została przeze mnie skonfigurowana, jednak mogłem zacząć ją użytkować dopiero po 1,5 roku i od magicznego przebiegu 15.000km. Krótka lista wyposażenia: 1) 2,0 dci 150KM manual 2) Bi-xenon skrętny + dzienne/drogowe led (paski) 3) Bose edition z Rlink2 4) 4 control 5) Szklany dach / szyberdach w przedniej części 6) Półskóry 7) Magiczny niebieski kolor J Obecny przebieg auta to~30.000km i dzielę się kilkoma spostrzeżeniami, które mi się podobają i lekko denerwują J PLUSY: 1) Nawigacja – mapa z 2014 działa bardzo dobrze i po kilku zmianach w ustawieniach (wyciszenie fotoradarów itp.) działa całkiem nieźle. 2) Zwrotność – przesiadłem się z Volvo s60 z 2003 roku które było pokraką pod kątem skrętności – tutaj jest bardzo ok i dzięki 4 kołom skrętnym jest to auto bardzo zwrotne pomimo swojej długości ~4,80m. 3) 3 wtyki zapalniczki w kabinie + 1 w bagażniku. Bardzo przydaje się taka ilość J 4) Silnik 2,0 DCI – to mój pierwszy diesel (wcześniej jeździłem TDI służbowymi) i ogólnie jestem zadowolony. Spalanie jest przyzwoite: a. Miasto Warszawa – jazda codzienna ok 30km zajmująca ok 1,5h dziennie – statystyki: ~27 km/h; spalanie ~7,6 – dystans ~4100km b. Trasy – głównie A2/ A1 po ok 300km w jedną stronę + lokalne kręcenie – statystyki: ~72 km/h; spalanie ~6,2 – dystans ~6500km Sam silnik jakoś mnie specjalnie nie rzuca na kolana – jest przyzwoity i z tego co piszą – bardzo trwały, a na tym mi zależy. Po gwarancji dostanie chip i będzie pewnie jeździł bardziej elastycznie i może trochę szybciej, bo tego mi brakuje. 5) System bezkluczykowy – po prostu działa jak powinien. Czasami jak bateria w pilocie jest słaba (pojawia się komunikat) to nie zamknie samochodu, ale to wina użytkownika, bo jej nie wymienił J 6) Podoba mi się J MINUSY: 1) Odgłosy w aucie – mam wrażenie, że wszystko trzeszczy. Od tunelu środkowego zaczynając, po wykończenie szklanego dachu. Wiem że to nie Lexus, ale po „nowym” aucie spodziewałem się nowej jakości. 2) Grzane fotele, mają 3 stopniową regulację która działa: 1) Jest gorąca 2) parzy w 4 litery 3) nie używam, bo po pierwszych 2 nie mam takich potrzeb. 3) Głośno – tutaj poziom głośności jest kwestią indywidualną, ale w mojej ocenie Laguna 3 jest całkiem głośnym autem. Chętnie bym to wszystko pomierzył i porównał. 4) Czujnik deszczu – działa słabo + nie ma możliwości włączenia wycieraczek impulsowo (np. w górę). Mamy tryby: czujnik; włączone na stałe… trochę tego brakuje + jeśli jest mżawka to reaguje bardzo bardzo słabo. 5) Wycieraczki + spryskiwacze– Wycieraczki działają wolno i statecznie, a system spryskiwaczy pamiętają chyba Lagunę 1 – działa tak samo. Brakuje „mgiełki” i mimo że mam xenon i jest pompa wysokiego ciśnienia, spryskiwacz szyby ma to w nosie i pryska sobie małym ciśnieniem 6) Spryskiwacze lamp – przy włączonych światłach, za każdym pociągnięciem spryskiwaczy, myjemy reflektory… Rozwiązanie – delikatne i szybkie pociągniecie za dźwignię lub wyłączenie, umycie szyby i włączenie ponowne… strasznie to upierdliwe. 7) Głośniki – mimo posiadania BOSE, czyli teoretycznie najlepszego zestawu, nie jestem zadowolony z jakości odtwarzanej muzyki. W starym Volvo jest zdecydowanie lepiej. To nie tylko moje odczucie. Podsumowując: Ogólnie nie jest źle… z autem jestem związany na długie lata, więc muszę się przyzwyczaić do niedoróbek Laguny i cieszyć. Na ten moment nic się z autem nie stało i niech tak będzie dalej J W kwietniu kolejny przegląd roczny i zobaczę co w aucie słychać. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie się podzielę J Dla zainteresowanych statystyki - jeszcze muszę uzupełnić o ostatnie trasy http://www.autocentrum.pl/dziennik-kosztow/renault/laguna/1999829990/
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka
- Wybuch opony z przebiegiem 7000km - ciekawostka