Zawartość dodana przez listoor
-
Szybka limuzyna - alternatywa dla ST220 . Any advice ?
Jesteś z Wawy - zapraszam na Wolę to sam ocenisz zarówno gabaryty, zrywność jak i połączenie tego z automatem Dla mnie jest to kompromis - i tak jeżdżę sam
-
Szybka limuzyna - alternatywa dla ST220 . Any advice ?
Też St220 mi się podobał i nadal podoba i nawet zacząłem szukać, ale trafiło się fajne Volvo s60 2.4t - 200 KM i kupiłem. Są mocniejsze wersje - a i kasowo powinieneś się zmieścić, więc propozycja do rozważenia. Tylko to nie wygląda jak ST, a na ulicach znajdziesz s60 na każdym kroku
-
Alfa Romeo 156SW 2,4 JTD - pytania i rady
Witajcie drodzy Fani Alfy Mimo niedawno rozpoczętej przygody z 406 coupe naszła mnie chęć na zmianę (i okazja sprzedaży mojego autka). Nigdy nie miałem Włoszki, a zawsze mi się podobały. W grę wchodzi 156 sw, co by na wakacje móc się spakować i grzecznie pojechać Szukam auta o mocy ok 150km do 13.000 PLN wraz z pakietem startowym. Z racji lenistwa, szukam aut tylko w rejonie Warszawy. W oko wpadły mi 3szt - 2,4 jtd PIERWSZY DRUGI TRZECI I teraz kilka pytań do Was: 1) co sądzicie o prezentowanych 3 egzemplarzach ? 2) co myślicie o 2,4 jtd i jakie to ma spalanie ? 3) czy lifting dużo wniósł oprócz zmienionych lamp ? (głupie pytanie ) 4) czy silnik jest wrażliwy na jakość paliwa? 5) Czy to dobry wybór ? Moja jazda wygląda mniej więcej w nastepujący sposób: 1000 km miesięcznie trasy; 500km miesięcznie miasto. Kilka razy w roku jakieś wyjazdy w góry czy nad morze (trasa), więc w sumie przebieg roczny to ok 20-23.000 km. Jakie są mniej więcej koszty utrzymania tego auta, jakie są jego bolączki i inne rzeczy na które będę musiał zwrócić uwagę ? Z góry serdeczne dzięki za wszystkie informacje i rady (pozytywne i negatywne) Pozdrawiam, GL
-
407 COUPE plusy dodatnie i ujemne
> Czy ktoś ujeżdża to auto ? > Z założenia dla kobity dobrze jeżdżącej nada się toto ? > Bo mam zbadać rynek i udzielić wyczerpujących odpowiedzi. > Cena nie gra roli, ale im taniej tym lepiej. Na giełdzie jest bardzo fajna sztuka 2,7 hdi Dodatkowo kolega whitefunk ma dokładnie to o co pytasz Osobiście ze swojej 406tki jestem zadowolony, mimo kilku wad które skutecznie eliminuję. Mam najstarsze wolnossące 2,0 16v sprzęgnięte z 5biegowym automatem. Skrzynia pomimo 230tkm pracuje bardzo przyjemnie i bez jakichkolwiek szarpnięć (rok temu pierwszy raz został zmieniony olej, więc tym bardziej uznaję ją za trwałą konstrukcję). Silniczek rozpędza to auto bez szaleństw i mocy brakuje, dlatego polecam coś mocniejszego Spalanie... trasa 10litrów LPG; Warszawa - od 14 w górę. Moje autko więcej stoi niż jeździ, ale będę jego właścicielem jeszcze jakiś czas Do Francuzów nie zraziłem się ani trochę, dlatego jako następne najprawdopodobniej będzie 407 kombi... i mam nadzieję właśnie 2,7 v6 hdi
-
Ile wam spalaja 2L benz. motory w miescie ??
> No wlasnie, jakos tak mnie naszlo 2L benzyna wolnossaca, zalozmy ze spore miasto, mowimy tylko o benzynce Jeszcze się cieszę z zakupu i albo jeżdżę w korkach z Białołęki (średnia do 15km/h) albo wieczorami, gdzie sporo cisnę. Średnia wychodzi ~18 l/100km. Ale już się uspokajam
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> Koniecznie zmień tą felgę i będzie malyna > Piękne auto Dzięki ! Teraz jeździ na zimówkach, więc felga oryginalna jest ok. A teraz szukam czegoś na lato 16-17" tylko ciężko znaleźć coś o rozstawie 4x108 i ET15-18. Ale się nie poddaję.
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> bylo 406 cupe z v6 i manualem ? Większość coupe jest w manualu Mi się trafiło z automatem i jestem zadowolony (mam nadzieję że będę). I następna też będzie automat
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> Mi się osobiście bardzo podoba Nie chcesz jakoś schować tego korka wlewu gazu ? Bezawaryjnej > jazdy życzę Myślałem o tym, ale: 1) nie wstydzę się tego żę auto śmiga na LPG - a głupie teksty typu "Coupe w gazie" czy "Pininfarina na gaz" mam w nosie 2) ciągle chodzi mi po głowie v6 i tak będzie to zrobione tip-top 3) dodatkowe koszty, które muszę wrzucić w inne rzeczy - np. zakup kół na lato
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
Mimo wszystko im więcej mocy tym lepiej Po mojej głowie już chodzi plan, aby w przyszłym roku wymienić go na v6 z ostatnich lat produkcji 2002-2004. Natomiast będzie to zależało tylko od $$$ Powodzenia i koniecznie się "pochwal"
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> Jak ten silnik to EW10J4 to polecam z doświadczenia bo mieliśmy okazję w warsztacie modyfikować 2 > takie jednostki i jeżeli chodzi o ich trwałość to jestem pod wrażeniem chociaż jakimś wielkim fanem aut francuskich nie jestem. Według VIN wychodzi XU10J4 - czyli prawdopodobnie wcześniejsza odmiana. Mam głęboką nadzieję że jest równie bezawaryjna jak EW
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> Fajna furka Wstaw jeszcze jakieś zdjęcia Z chęcią zobacze jak w środku wygląda Dzięki ! Zdjęć środka nie mam - jeszcze nie zostało dobrze wyczyszczone - czekam na wiosnę Poniżej wszystko co mam ze zdjęć - też czekam na wiosnę
-
406 coupe - bezproblemowy silnik-który?
> Który z silników w 406 coupe sprawia najmniej problemów? Nie ma znaczenia rodzaj paliwa no i za stary jestem na wyścigi Także najlepszy dla mnie jest ekonomiczny-mało awaryjny Mogę powiedzieć na temat mojego 2,0 16v - jedzie, pali od dotyku i w sumie dysponuje pewną dynamiką (pojęcie subiektywne). Nie traktuje tego autka jako wyścigówki, tylko autko, na które lubię patrzeć, wsiadać i prowadzić. Mam przejechane ponad 220tkm i silnik dalej pracuje na pełnym syntetyku. Pomimo zamontowanej instalacji gazowej nie ma potrzeby robienia dolewek od wymiany do wymiany. Spalanie pewnie minimalnie mniejsze niż 3,0 v6 - tylko ja mam automat i póki co jeszcze go cisnę - mam go miesiąc, ale znam historię autka od poprzedniego właściciela (rok użytkowania). Szczegóły wydatków znajdziesz tutaj: MOTOSTAT Jakby coś pisz śmiało i szczerze, zachęcam do zakupu, bo autko pomimo swoich lat wygląda sympatycznie.
-
[KzAK] Sedan do 5 tys.
> Bo francuzy sa miekkie mniej tluka,jedni lubia twarde auta w nich halas zawsze bedzie bardziej sie > przenosil a inni miekkie . No i druga sprawa laguna to juz nie kompakt a wyzsz polka troche > to musi byc ciszej Nie do końca prawda że są miekkie, a przynajmniej nie wszystkie Miałem Lagunę IphII którą śmigałem 3,5roku... faktycznie było miękko. Teraz jeżdżę 406coupe i jest nisko i w miarę sztywno. Tak wiem, model jest specyficzny, ale jakby nie patrzeć francuski.
-
Opinie o 2,2 HDI
> bmw sprzedane, w poniedziałek zaczynam jeździć pedałem Czyli mini spot to tylko kwestia czasu... Swoją drogą dziś w Arkadii jest spocik Peugeot'a - jadę popytać co, gdzie i jak, bo moje auto do ideałów nie należy, ale wszystko kwestią czasu
-
Opinie o 2,2 HDI
> ładny, tylko trochę słaby, cóż musisz ćwiczyć cierpliwość. > Podobno przejście na buddyzm pomaga Nie stać mnie na serwisowanie v6 A do normalnej jazdy wystarczy
-
Opinie o 2,2 HDI
> A jaki przebieg ma Twoje nowe autko? Zaskoczyłeś mnie tym, że w Lagunie jest głośniej niż w pugu. Laguna IphII ma 228tkm - z czego moich jest ponad 60tkm. 406c ma obecnie 218 - czyli przebieg porównywalny. Cały fenomen polega na tym, że w Lagunie przy 100km/h jest 3000obrotów - jest to wina krótkiej skrzyni. Przy ~130 jest to prawie 4000 obrotów. W Pugu przy 100km/h mam 2200obrotów, przy 130 są to okolice 3000. I odczucie prędkości jest właśnie takie, że jadąc Pugiem właśnie 130km/h czuję się tak jak Laguną przy 100 km/h.
-
Opinie o 2,2 HDI
> Piękny wóz, do dzisiaj mi się bardzo podoba. Nowszy model 407 coupe wygląda przy nim, jakby był > projektowany przez pijaka. Gratuluję i życzę bezawaryjnej jazdy. Ma listę wad, które będę sukcesywnie usuwał, ale czego się spodziewać po 15 letnim samochodzie za kilka tys zł ? Jestem bardzo bardzo zadowolony z tego jak się nim jeździ. Nie jest to demon prędkości, ale znów - czego się spodziewać przy 2,0 i automacie Natomiast porównując z moją Laguną, jest znacznie znacznie ciszej podczas jazdy - tylko trzeba uważać na krawężniki, bo jest znacznie niżej z przodu i na wysokości progów.
-
Opinie o 2,2 HDI
Od piątku jestem szczęśliwym (i mam nadzieję że tak zostanie) posiadaczem fajnego coupe. 406tka urodziła się w 1998 i została zasilona motorkiem o pojemności 2,0. Została sprzężona z automatyczną skrzynią biegów, która sprawuje się bardzo przyjemnie i daje olbrzymi komfort jazdy na co dzień w korkach. Mam nadzieję że dojdzie w najbliższym czasie do spota
-
Opinie o 2,2 HDI
> dobrze, że nie brudno i włochy > > Jak się zdecydujesz to daj znać
-
Opinie o 2,2 HDI
> jak dogram transakcję do końca to chętnie. > a ja czasem bywam w Toruńsku, tylko zazwyczaj nieswoim autem. > że tak napiszę, będziemy w gniazdku Spoko... jako rasowy słoik Toruń jest tylko weekendowo od czasu do czasu. na codzień Wola / Ochota Jak się zdecydujesz to daj znać
-
Opinie o 2,2 HDI
> Niee, to tylko taki przytyk. ASB to fajna rzecz i jeśli odpowiednio serwisowana, to cholernie > trwała. Ma tylko tę wadę, że przyzwyczaja do wygody i ... kolejnego auta też będziesz szukał z > automatem. A to wiem doskonale Szybko się przyzwyczajam do automatu - gorzej w drugą stronę, kiedy odpalam auto będące na biegu trzymając hamulec Automat chodzi płynnie, 8.500 km temu skrzynia przeszła serwis filtrowo olejowy (olej przepracowany) i po 2 miesiącach dokładnie to samo.
-
Opinie o 2,2 HDI
> mi się właśnie 2.2 trafiło z pewnych rąk Może jakiś mini spocik ? Będę dopiero ogarniał to autko, a że bywam w Nowodworach to mogę podskoczyć do Legionowa Co ty na to ?
-
Opinie o 2,2 HDI
> Za wygodę zapłacisz kartą MasterCard... Mam 2, więc dam radę Sądzisz że będzie aż tak problemowy ? Poprzedni właściciel, kupił go rok temu i do tej pory jeździł bez problemu. Może to dlatego, że zrobił 8.500 km
-
Opinie o 2,2 HDI
> w 407 wersja 170 konna po weekendzie pokazała mi 7.6l > średnie spalanie na dystansie ponad 10k km komputer pokazuje 8.4 50% trasa, 50% bardzo krótkie > odcinki w mieście, gdzie auto się nawet nie nagrzewa. Dzięki za informację. Trafiła mi się 2,0 z pewnych rąk, więc może 2,2 będzie następnym razem
-
Opinie o 2,2 HDI
> ino tragedia, ta skrzynia jest tak wolna ze nawet v6 jest przy niej mulowate Jechałem parę kilometrów. Fakt, że w porównaniu do 2,0 bez automatu przyspieszenie 0-100 jest ponad 2sec wolniejsze. Ale szczerze... do toczenia się i jazdy "przepisowej" wystarczy