-
Jak odsadzić kółko alternator?
> 2 podkładki i tyle. Po co przepłacać. po to, aby było jak powinno, a nie na sterte podkladek
-
Wałki 1.2/1.4 16V
> oki To jeszcze plz napisz jaki alternator do tego dobrac bo kolo zapewne moze zostac to samo alternator od 1,1 mpi np... kółko do alternatora z wiekszym odsadzeniem + pasek 3pk lub dłuższy pasek 4pk i przełamac go rolką z mocowaniem (mozna zestaw kupić u zoltara) pozostałe patenty ze szlifowaniem łap odsadzaniem alternatora od bloku na podkładki pomijam bo mozesz sie domysleć czemu oraz > czy moge wsadzic normalny termostat od 1.4 zamiast tego calego wynalazku wymiennika ciepla termostat masz przy głowicy... a wymiennk ciepła to tylko chłodnica oleju działająca we 2 str. dogrzewa olej na poczatku a potem go chłodzi.... sam termostat wody nie ma tu nic do rzeczy
-
Wałki 1.2/1.4 16V
> a jezeli dolne kolko mam z t-jeta ( slupek t-jet) to je tez musze wymieniac na to z 1.2 ? > padlo allegro i nie moge porownac zdjec nie zostaje z tjeta to sa takie same kolka
-
Wałki 1.2/1.4 16V
> takie kolo trzeba dac do glowicy od 1.4 z walkami od 1.2 16V ? > allegro wałki 1,4 + kołko z 1,4 lub walki z 1,2 + kółko z 1,2 ... róznica polega na srednicy osadzenia kółka na walku
-
Wałki 1.2/1.4 16V
> tak, ale są zamienne + kółko paska rozrządu
-
Chłodnica oleju do 1.2 16V +T
obetnij, nagwintuj i po problemie
-
Chłodnica oleju do 1.2 16V +T
> Kurde racja, > czyli do pełni szczęścia potrzebuję dorobić i zakuc węże + ta poddstawka z Punto Gt, albo te z > diesli fiata tak mniej wiecej
-
Chłodnica oleju do 1.2 16V +T
> a ta Chłodnica oleju 9-rzędowa starczy czy by musiał byc wieksza do np. 1.2 T starczy to moze byc wiek ... a czy wystarczy to zalezy nie tylko od samej chlodniczki. generalnie umiejscowienie jest najwazniejsze, sprawne termostaty, wentylatory i chlodnica wody (wielkość). na temat stanu ww rzeczy nie trzeba juz chyba pisac...
-
Chłodnica oleju do 1.2 16V +T
> i do tego dodam na dorobionych wężach chłodniczkę oleju > KLIK 2 > to będzie okay? po co za stare gówno placić 150 zeta jak mozna kupic nowe i tańsze http://fmic.pl/category.php?id_category=45
-
TURBO zrób Se sam
> redukcję potrzebuję sztywne nie silikonowe. wyspawaj, wytocz czy kup... jeden uj > A co do roboty "druta" > Kiedyś pewien motocyklista wypowiadał się o innych a raczej wyzywał ich i beształ że jeżdżą w > krótkich spodenkach,jeansach,halówkach itp. > Że oni wszyscy nie zasługują na miano motocyklisty. > Że powinno się jeździć tylko w skórach,usztywnionych butach,żółwiach itp. i ma racje > A sam jeździł i zachowywał się jak cham. jego brocha czy cham czy nie i jak jezdzi... natomiast napewno ma racje co do ubioru motocyklisty > Tu jest podobnie jedni są profi a inni nie. jak pisałem mozna zrobic profi i tanio > Niektórzy przekładają bezawaryjność i wtedy oczywiście nie ma miejsca na półśrodki. > Ja zaczynając przerabiać samochód nigdy nie planowałem go do zagranicznych wojaży. > A najważniejsze z tego wszystkiego to przede wszystkim frajda z tego co robimy. oczywiscie > I bez urazy ale to PROFI niektórym niestety zjadło całą frajdę z tego co robią. dziwna teoria... ale niektórym (róznież mi) zabrakło checi na ładowanie kasy w sc/cc > A jeśli chodzi o to czego się nie robi to ja uważam że nie oszczędza się na drążkach > kierowniczych,hamulcach,oponach itp rzeczach. na tym napewno sie nie oszczedza > Używając kawałka plastiku w dolocie oprócz naruszenia dumy fachowej roboty niczemu ani nikomu nie > zagrażam. to obciach rure od sracza wsadzac do samochodu. kurde zlitujcie sie zrobienie profi redukcji to koszt ze 30 zł. podobne redukcje mozna kupic nawet ze stozkiem
-
TURBO zrób Se sam
> Ojtam ojtam przeciez tam nie ma nadcisnienia nie rozedrze. Przeciez normalne doloty tez sa z > plastiku pewnych rzeczy poprostu sie nie robi w taki sposób i jesli tego nie rozumiesz to nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyc
-
TURBO zrób Se sam
mozna tanio i dobrze... z tym ze w takim przypadku trzeba mieć wiedzę graty mozna kupic nawet w sklepach rolniczych ale na boga nie z sklepach z armaturą łazienkową
-
TURBO zrób Se sam
> Jak od dawna... Mi już momentami nie chce się różnych wypocin czytać w zasadzie masz racje... od dawna a co gorsze zawsze do ,,drut projektu'' jest grupka zagorzałych kibiców którzy jak sami twórcy zapominają, co to kultura techniczna
-
TURBO zrób Se sam
> nie lepiej takie kolanko redukcyjne ? > http://fmic.pl/category.php?id_category=19&p=2 pewnie ze lepiej... ale takie jest za drogie. a modne jest teraz na cm robic jak najtaniej
-
OCB z tym "tyrkoleniem"?
> i to jest jedyna prawidłowa uwaga. > Przeciez były robione testy, punto mk1 1.2 16v 86 jeździło i było ok, w ciągu jednego popołudnia > silnik został przeswapowany do CC łącznie z kompletną wiązką silnika, komputerem sterującym i > trykoli Pamiętacie? Sebec kiedyś opisywał ten przypadek, jeździł osobiście punto z którego > swapował silnik go siebie :D dokładnie